• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI
15 Mart 2019

NBA’deki Fetöcü Enes Kanter

Ülkenin birlik ve beraberliğine yan gözle kalmayıp, terörist kimlikle ‘darbe’ girişimine kalkışan Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) mensupları ‘boş’ durmuyor. Atalarımızın, kapının kilit tutması için, evin içindeki hainlerin temizlenmesi gerekliliğine dikkat çekmesi, boşa değil. Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Fetö terör örgütüne destek veren Enes Kanter için ‘Amerikan Basketbol Ligi’ni (NBA) terör örgütü propagandası için kullanıyor….’ açıklaması, ilgili ve yetkili mercilerin önemle üzerinde durmaları gereken bir durum. Çünkü, kapının kilit tutup, komşuyu hırsız tutmamak. Bunun içindir ki Türkoğlu, NBA yetkililerini direkt/dikkatli olmaları hususunda uyarıyor… 

Enes Kanter; bir basketbolcu mu? Şovmen mi! Karşı cinsleriyle köpük banyosu yapacak kadar ahlaksız, terör örgütüne övgü yapacak kadar hain mi? Sorularının karşılığının, tereddütsüz ‘evet’ olduğu, her süreçte yazılı ve görsel olarak gündeme gelmesiyle ‘onaylanıyor’. İşte o açıklamaların son örneği, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun açıklamaları. Sayın Türkoğlu, Portland Trail Blazers forması giyen Enes Kanter’in Amerikan Basketbol Ligi’ni (NBA) terör örgütü propagandası için kullandığını söyledi. Önceki yıllarda NBA’de forma giyen ve Amerika’daki spor platformunu yakinen bilen Hidayet Türkoğlu, FETÖ üyesi Enes Kanter’in, bu ülkede yer alan dostlarının dikkatli olması için uyaracağını belirtiyor…

FETÖ firarisinin Amerika’da elini kolunu  sallayarak dolaşması ve ülkenin resmi liginde forma  giymesi, bu ülkenin teröristlere bakış açısından da öte, besleyip kolladığını ispatıdır. Benzer durum, PKK, PYD gibi terör örgütlerine desteği, İslam coğrafyasında her defasında gözler önüne serilmedi mi? Bu demek oluyor ki, ne terör örgütü mensupları boş duruyor, ne de o teröristleri ‘besleyen’ ülke yönetici/idareci. Örgütün mensupları, içinde yer aldıkları ‘gaflet’ ve ‘hainlikten vazgeçmiyorlar. Korkmadan, çekinmeden de zaman zaman ‘hainliklerini’ dillendirmeden geri kalmıyorlar. Enes Kanter’in, geçmiş dönemlerde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir açıklamayı hatırlayalım; ‘Tüm kainata duyurulur! Yaz Tarih: Assanız da, kesseniz de, öldürseniz de, vallahi, billahi, tallahi, ne Hocaefendi’yi ne de bu hizmet’i bırakıyorum...’ Mesaj açık ve net. Bizim ise bilmemiz ve üzerinde hassasiyetle durmamız gereken, hainlikle bezenen isimleri görmemezlik/duymamazlıktan gelmek ya ‘ard’ niyet, ya da ‘ahmaklık/cehalet’ olur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her defasında ‘hainlik/tehlikelere’ dikkat çekmesi, Sayın Hidayet Türkoğlu’nun sporun içindeki terör taşeronu/mensubu ‘Enes Kanter’ buna son, bir o kadar ‘bariz’ örnek. Ders çıkarıp, yaptırım uygulamak gerek!..

KÖPÜK VE KUMAR PARTİLERİ

Terör zincirinin Amerika, FETÖ, Enes Kanter halkalarını yan yana getirdiğimizde, Kıymetli Büyüğümüz Hasan Karakaya Ağabeyimizi, bir kez daha rahmetle anmadan edemedik. Üstad, Temmuz 2015’te kaleme aldığı ‘Dubai... Köpük partileri ve kumar...’ başlıklı yazısındaki bazı anekdotları hatırlayalım; “Ne zaman ki ‘Masonluk yemini’ etti, ne zaman ki İsrail’i ‘otorite’ kabul etti, artık  ‘Hocefendi’ değil, benim gözümde bir ‘Locaefendi’dir!..’ Locaefendi’ olduğu içindir ki; ‘Dubai tatilleri’ne ses çıkarmaz!.. ‘Playboy kızları’yla gönül eğlendiren cemaatçi sporculara gıkını çıkarmaz!..’ Kızlı-erkekli köpük partileri’ne ‘mülevves haber’ der, geçer!.. ‘Abi’lerin kumarda kaybettiği 1 milyon dolar’lara, ‘kulak asmayın’ der!.. ‘Locaefendi’ için; Başörtüsü ‘furuat’tır!.. Hedefe ulaşmak için, ‘mayo, bikini ve mini etek’ giymek ise serbest!..

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23