NBA’deki Fetöcü Enes Kanter

15 Mart 2019 Cuma

Ülkenin birlik ve beraberliğine yan gözle kalmayıp, terörist kimlikle ‘darbe’ girişimine kalkışan Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) mensupları ‘boş’ durmuyor. Atalarımızın, kapının kilit tutması için, evin içindeki hainlerin temizlenmesi gerekliliğine dikkat çekmesi, boşa değil. Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Fetö terör örgütüne destek veren Enes Kanter için ‘Amerikan Basketbol Ligi’ni (NBA) terör örgütü propagandası için kullanıyor….’ açıklaması, ilgili ve yetkili mercilerin önemle üzerinde durmaları gereken bir durum. Çünkü, kapının kilit tutup, komşuyu hırsız tutmamak. Bunun içindir ki Türkoğlu, NBA yetkililerini direkt/dikkatli olmaları hususunda uyarıyor… 

Enes Kanter; bir basketbolcu mu? Şovmen mi! Karşı cinsleriyle köpük banyosu yapacak kadar ahlaksız, terör örgütüne övgü yapacak kadar hain mi? Sorularının karşılığının, tereddütsüz ‘evet’ olduğu, her süreçte yazılı ve görsel olarak gündeme gelmesiyle ‘onaylanıyor’. İşte o açıklamaların son örneği, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun açıklamaları. Sayın Türkoğlu, Portland Trail Blazers forması giyen Enes Kanter’in Amerikan Basketbol Ligi’ni (NBA) terör örgütü propagandası için kullandığını söyledi. Önceki yıllarda NBA’de forma giyen ve Amerika’daki spor platformunu yakinen bilen Hidayet Türkoğlu, FETÖ üyesi Enes Kanter’in, bu ülkede yer alan dostlarının dikkatli olması için uyaracağını belirtiyor…

FETÖ firarisinin Amerika’da elini kolunu  sallayarak dolaşması ve ülkenin resmi liginde forma  giymesi, bu ülkenin teröristlere bakış açısından da öte, besleyip kolladığını ispatıdır. Benzer durum, PKK, PYD gibi terör örgütlerine desteği, İslam coğrafyasında her defasında gözler önüne serilmedi mi? Bu demek oluyor ki, ne terör örgütü mensupları boş duruyor, ne de o teröristleri ‘besleyen’ ülke yönetici/idareci. Örgütün mensupları, içinde yer aldıkları ‘gaflet’ ve ‘hainlikten vazgeçmiyorlar. Korkmadan, çekinmeden de zaman zaman ‘hainliklerini’ dillendirmeden geri kalmıyorlar. Enes Kanter’in, geçmiş dönemlerde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir açıklamayı hatırlayalım; ‘Tüm kainata duyurulur! Yaz Tarih: Assanız da, kesseniz de, öldürseniz de, vallahi, billahi, tallahi, ne Hocaefendi’yi ne de bu hizmet’i bırakıyorum...’ Mesaj açık ve net. Bizim ise bilmemiz ve üzerinde hassasiyetle durmamız gereken, hainlikle bezenen isimleri görmemezlik/duymamazlıktan gelmek ya ‘ard’ niyet, ya da ‘ahmaklık/cehalet’ olur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her defasında ‘hainlik/tehlikelere’ dikkat çekmesi, Sayın Hidayet Türkoğlu’nun sporun içindeki terör taşeronu/mensubu ‘Enes Kanter’ buna son, bir o kadar ‘bariz’ örnek. Ders çıkarıp, yaptırım uygulamak gerek!..

KÖPÜK VE KUMAR PARTİLERİ

Terör zincirinin Amerika, FETÖ, Enes Kanter halkalarını yan yana getirdiğimizde, Kıymetli Büyüğümüz Hasan Karakaya Ağabeyimizi, bir kez daha rahmetle anmadan edemedik. Üstad, Temmuz 2015’te kaleme aldığı ‘Dubai... Köpük partileri ve kumar...’ başlıklı yazısındaki bazı anekdotları hatırlayalım; “Ne zaman ki ‘Masonluk yemini’ etti, ne zaman ki İsrail’i ‘otorite’ kabul etti, artık  ‘Hocefendi’ değil, benim gözümde bir ‘Locaefendi’dir!..’ Locaefendi’ olduğu içindir ki; ‘Dubai tatilleri’ne ses çıkarmaz!.. ‘Playboy kızları’yla gönül eğlendiren cemaatçi sporculara gıkını çıkarmaz!..’ Kızlı-erkekli köpük partileri’ne ‘mülevves haber’ der, geçer!.. ‘Abi’lerin kumarda kaybettiği 1 milyon dolar’lara, ‘kulak asmayın’ der!.. ‘Locaefendi’ için; Başörtüsü ‘furuat’tır!.. Hedefe ulaşmak için, ‘mayo, bikini ve mini etek’ giymek ise serbest!..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Bekir güllüceBekir güllüce16 sa önce
  Ağzına yüreğine sağlık ahöet bey
 • Deli ÇavuşDeli Çavuş2 gün önce
  Temel otobanda ters yöne girmiş. Trafik anonsu " dikkat dikkat . Otobanda ters yönde seyreden bir araç var. Dikkat dikkat........ " Anonsu duyan Temel " Ne burisu , ne birusu. . Hepisu Hepisu... " demiş... Deli Çavuş derki bu gibi durumlarda ters yön girişlerine lastik patlatan mızrak uçlu bariyer koymak gerekir. Hatta otoban boyunca ... bu bariyerler düz gidenlerin lastiklerini patlatmaz. Bariyerlerin mızrak uçlarının altına dinamo da koyarsanız , düz gidenler Elektrik bile üretir. Konuyla ne alaka diyenlere evet kel alaka..... Yolun başı ters girişlere müsade etmemeli... velhasıl; islamiyet de ters yönde gidilmemesi içinlastik patlatan mızrak uçları vardır.. kitapsız isen ve dahi sünnetsiz isen ve dahi icmasız isen ve dahi kıyası fukahadan habersiz isen lastiklerin her daim patlak olur.. Bir liyakat , iki liyakat , üç liyakat.... ve dahi her daim liyakat......Vesselam... Deli Çavu
 • Nail alkan Nail alkan 2 gün önce
  Kalemine sağlık hocam
 • YavuzYavuz2 gün önce
  Kaleminize sağlık. Bu fetö itleri netede olursa olsun itliklerine ve şerefsizliklerine devam edecektir.
 • Tahir 3Tahir 32 gün önce
  Enes Kantar Fetönün köpeği , Amerikanın uşağı piyonudur.Cia onu istediği şekilde kullanıyor.Ahmet Hoca bu güzel yazından dolayı seni kutluyorum.
 • Hüseyin ASLANHüseyin ASLAN2 gün önce
  Türķ sporundan fetö ve fetöcüleri temizlemedigimiz sürece bu ülke sporu asla ıslah olmaz. Türkoglu Amerikayı uyarması güzel. peki soruyom Türkiyede sporu yöneten kişilerilerle ilgili hiç uyarı yapmışmıdır merak ediyorum. Herkez türübünlere oynuyor samimi olduklarına inanmıyorum.
 • Erdal Selimoğlu Erdal Selimoğlu 2 gün önce
  Yazının önemi bu gibi hassasiyetlere ne kadar gücümüzün yettiğine önemli bir hatırlatma.vatan için kan ile ter akıtmayan kadrolara görev vermek kanteri köpük partilerine göndermek ve ona seyirci olmaktır.amerika rusya çin istediğini yurt dışında frenliyorsa bizde bunu başarmalıyız.devleti güçlendirmek sadece askerin polisin güçlü olması demek değildir sokaktaki simitçi dilenci bile bu devlete hizmet verebilmelidir.
 • MehmethanMehmethan5 gün önce
  Yazık vallahi,hakikati anlar da ,geç kalmasa bâri..Dağa dayanma,dağ göçer, insana dayanma ölür demişler... selâmlar
 • NumanNuman5 gün önce
 • KazımKazım5 gün önce
  Ama adam ne smaç yapıyor bea...
 • NBANBA5 gün önce
  Valla onu bunu bilmem. Ne kadar karalamaya calisirsaniz calisin, adam NBA nin en iyi takimlarinda oynuyor. Ve herkes tarafindan seviliyor. Daha dün ABD senatosunda bir senatör Kanteri öven konusma yapmis. savunmus...Nedense ayni senato, Erdoganin korumalrini terörist ilan etmis, ABD ye giris yasagi getirmisti. Hatta bizim iki bakana da yasak getirmisti. Iftiralarla kimse yara almaz. Ama iftirayi atanin elinde o secim lekesi gibi kalir, cikmaz.
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  Adam tagutunu gizlemiyor . Gizleyler daha sıkıntılı
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  Onlarca tagut girtlaga kadar şirk iÇinde . Sonra Senin gözünde çapak var
 • GalipGalip5 gün önce
  Yahu bu şikeci olduğu için uluslararası basketbol birliği tarafından ceza verilen sırık sırtını saraya dayamisy ahkam kesiyor. ABD liler sabahtan akşama a haber mı izliyor ki bu yalanlara inansın.İşimiz hidayetlere tüpçü yıldırımlara kalmış..
 • Yoğurtçu Yoğurtçu 6 gün önce
  Ha gayret,ya tutarsa

Günün Özeti