• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI
24 Ocak 2020

Mevzu, sadece kadın voleybolcular değil!..

 

Vay efendim, Düzce-Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin Olimpiyatlara katılacak olan Kadın Voleybol Takımı için ‘Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksınız, kendini teşhir edeceksiniz sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksiniz. Dünya Şampiyonu olsanız ne yazar’ sözlerini, nasıl sarf edermiş! Başkan’ın bu sözlerine, kendilerini ‘laik-çağdaş’ yakıştırma kalıbına sokan ‘sol’ cenahın saldırısına şahit olduğum an sosyal medya hesabımızdan, ‘Başkan Birol Şahin yalnız değilsin… Medeni, cesaretiniz için tebrik ediyorum sizi… İslam’ın emirlerini göremeyecek kadar kör ve sağır olanları Allah’a havale ediyoruz’ paylaşımda bulunmuştuk. Hak’tan uzak kesimin Sayın Birol Şahin’e linç girişimi, doğru sözün bastırılması manası taşıyor. Güreş, voleybol, halter, atletizm, jimnastik gibi birçok branşta, kadınların uygunsuz kıyafetlerin yanı sıra, ağır antrenmanlarla sağlıklarının yanı sıra, milli ve manevi değerlerin nasıl yok edildiğini bu satırlara taşıdığımız için, haksız olduğu kadar çirkin saldırıların ne manaya geldiğini bilenlerdenim. Müslümanca yaşayan birçok vatandaşımızın duygularına tercüman olan Kaynaşlı Belediye Başkanı Sayın Birol Şahin, gazetemizden Taha Emre Özdemir kardeşimize verdiği röportajı hatırlayalım; “Biz İslam ülkesinde yaşıyoruz. Hepimiz Elhamdülillah Müslümanız. Benim sözüm, Müslümanlara yönelikti. Bugüne kadar hiç kimsenin kılık kıyafetine karışmadık, bugün de sonra da karışacak değiliz. Lakin bir Müslüman olarak Rabbimizin bize yüklediği sorumluluklar var. Uyarı ve tebliğ görevi de bunlardan birisidir. Ben Müslüman milletime tebliğ sorumluluğum kapsamında Yüce Allah’ın bir ayetini hatırlattım. Müslümanlığın da belli bir hassasiyeti var. Uyulması gereken kuralları var. Orada bir kasıt olmadan bir art niyet olmadan Allah-u Teala’nın bir emrini dile getirmiş olduk…”

Spor adı altında içinde yer aldığımız zaman diliminde dur durak bilmeyen ‘çirkinlikleri’ gördükçe, bundan sonra da yazmaya devam edeceğiz gibi gözüküyor. Haddi bilme ve doğru kaynaktan doğru fikir ve düşünceleri aktarmak için yaptığımız araştırmada, Prof. Dr. Seyyid Kutub’un Hikmet Yayınevinden basımı yapılan ‘Fîzılâl-il Kur’an’ kitabının takdim bölümündeki ifadeler dikkatimizi çekti; “Fikirler hayatın malı olduğu sürece yaşarlar. Hayatın malı olmamış fikirler, toprağa kök salmamış tohumlar gibidir. Mutlaka bir gün kurumaya mahkûmdur. Ne var ki, nice yıllardır biz Müslümanlar Kur’an ile hayat arasına yıkılmaz setler çekmişiz. Onu sırf ahiret kitabı bildik. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ne diyor, ‘Ölüler dini değil, sen de bilirsin ki bu din’. Pakistanlı şair Muhammed İkbal de ‘Kusur İslam’da değil, bizim Müslümanlığımızdadır’ der” Tüm bunlar ışığında, bugün sporda da yaşananların özü, Kur’an’ın emirlerinden uzaklaşmaktan başka bir manaya gelmiyor. Olimpiyatlara giden kadın sporcuları gördükçe, tıpkı Başkan gibi ben de sevinmek bir yana, hicap duyuyorum. Bu benzeri sözde başarıların, kazanımın tam aksine ülkemizin iman başta olmak üzere birçok hassasiyetin-değerlerin zayıfladığının göstergesidir. Halen ne demek istediğimizi anlaşılamıyorsa (ki spordaki süreç bunu gösteriyor), bir kez daha 1932 yılında yapılan sözde dünya güzellik yarışmasında, sözde birinci seçilen Keriman Halis isimli yarışmacı hakkında seçici kuruldaki jüri başkanının sarf ettiği sözlere bir bakın. Dileriz, bir mesaj/ders çıkarırsınız…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Bir tane okuyup değerlendiren yorum yapan yok..
 • Yanıtla

orhan inan

DİNİNDEN KOPARILMIŞ,DİLİNDEN KOPARILMIŞ,ÖRF VE ANANELERİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ BİR MİLLETİN GELEBİLECEĞİ NOKTA BU İDİ.İSLAM OLAN BU MİLLETE ZORLA KABUL ETTİRİLEN BU YAŞANTI ŞEKLİ YILLAR İÇERİSİNDE BİR KESİM TARAFINDAN KABUL GÖRDÜ.YENİ NESİLLERİN İSLAMA UZAK DURMALARI İÇİN HER TÜRLÜ BASKI PLANLANDI VE UYGULANDI..BUNA RAĞMEN BU MİLLET DİNİNİ BİLMEK VE YAŞAMAK İSTİYOR.BU İSTEK TOPLUMDA FİLİZLENDİ VE İNŞALLAH BÜYÜYÜP GELİŞECEK..BİRİLERİNİN EN UFAK İSLAMİ VE MÜSLÜMANCA BİR MESAJDAN RAHATSIZ OLMALARININ TEMEL SEBEBİ DE BU..KORKULARI DEPREŞMİŞ DURUMDA..ALIŞTIKLARI YAŞANTI ŞEKLİNİN ELLERİNDEN ALINACAĞI ENDİŞESİ ÇOK FAZLA..ALLAH(CC)'IN ZULMÜNE UĞRAMAK İSTEMİYOR İSEK,O(CC)'NUN EMİRLERİNE KARŞI GELMEKTEN SAKINMALI VE DOĞRULARI İFADE ETMEKTEN ÇEKİNMEMELİYİZ..ELLERİNİZE SAĞLIK,MÜBAREK CUMA GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı