• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

McDonald’s ve voleybolculara milli mi diyeceğiz?..

04 Eylül 2020


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

McDonald’sın A Milli Futbol Takımına sponsor olduğunda, yaşadığım şaşkınlık ‘Gel de yazma!’ seline kapılıp, hayıflanıyorum. Spor ismi altında gerçekleşenlerin her ne kadar birine birileri ‘sportif başarı’ ve ‘spor sponsorluğu’ gibi gözükse de, ortak özelliği ülkemizin milli ve yerli değerlerinden uzak oluşu. 

Alkış değil burukluk, övgü değil eleştiri seline kapılarak, toplumumuzun değerlerini erozyona uğrattığı için, düşüncelerimizi sağlıklı tutamıyoruz. Bunu gerçekleştirirken ‘Yine mi!’ diye düşünenlere cevaben, doğru ‘Yine mi genç kızlarımızı açık saçık kıyafetlerle sözde spor yaptırmak. Evet, yine mi bu yabancı sermayeyi Milli Takıma destekleyici göstermek demekten kendimizi alamıyoruz!...

Spor çarkının nasıl işletildiğine dikkat çektik, çekmeye devam ediyoruz. Konu McDonald’s olduğunda, rahmetli Hasan Karakaya hocamızın yazısı aklımıza geldi. 

Üstadımız Hasan Karakaya, 2015 yılında kaleme aldığı ‘İsrail zulmünün sorumlularını açıklıyorum’ başlıklı yazısında bakın olayı nasıl açıklıyor; ‘Ben de ABD ve İsrail’in sembolü haline gelen bazı marka ürünlerini örnek vermek istiyorum. Söyleyin bana; ABD nin McDonald’s köftelerini zıkkımlayan, Coca Cola ve Pepsi’yi lıkır lıkır içen, Marllboro’sunu tüttüren bir insanın ekranda veya gazetelerde ağzı emzikli bebeklerin veya annesinin kucağında süt emerken İsrail füzeleri ile vurulup enkazdan çıkarılan 10 günlük bebek Vaad’ların görüntüsü karşısında tüyleri ürperir kılı kıpırdar mı? Eğer dehşete kapıldım diyorsa bilin ki YALAN söylüyordur…!!! Eğer gözyaşı döktüğünü söylüyorsa bilin ki döktüğü o yaş timsah gözyaşıdır…” Bir başka Değerimiz Ali Karahasanoğlu ağabeyimiz, bir yazısında ‘McDonalds’a da ne yapmalıyız?’ sorusunu şu şekilde cevaplıyor; ‘Türkiye’de üretim yapıyor, Türkiye’de taşınmaz kiralıyor, büyük çoğunluğu Türk çalışanla hizmet veriyor ama, sonuçta marka değerini de alıp ABD’ye götürüyor. Yemeyiver McDonalds’tan’ diyor…

Şimdi soruyoruz; ‘A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonluğu vizesi almasaydı, bu anlaşma sağlanır mıydı?’ 

Sözün özü, yabancı sermayenin, ‘Kaz gelecek yerden, tavuğun esirgenmemesi’ gerektiği ve birçok ülke insanımızın kültür başta olmak üzere, milli-manevi-ortak değerleriyle sekteye uğratacak icraat-olaylara zemin hazırladığına şahit olmaktayız. 

McDonalds’s yetkilisinin sponsorluk sözleşmesi imzalanırken ‘Sessiz sponsor olmayacağız... Kadın milli takımımıza özellikle parantez açmak istiyoruz. McDonald’s bünyesinde yüzde 80 kadın yönetici, restoranlarda da yüzde 40 kadın çalışanımız var. Kadınların her alanda başarılı olacağını düşünüyorum…’ şeklinde sarfettiği sözler, niyetin ne olduğu-olacağı konusunu net bir şekilde gözler önüne sermektedir. Buradan, kadını batı menşei kapitalist sistemin-çarkının içerisine çekmekten başka manaya gelmeyeceği anlaşılıyor…

Bugün spor adı altında, kimlerin hangi emellerini, elini kolunu sallayarak gerçekleştirdiğinin bir başka örneği 19 Yaş Altı Genç Kız ( Kadın ) Voleybol Takımının Avrupa Şampiyonu olması. 

Milli Takım adı altında, A Takım yetmedi Genç, o da yetmedi alt yaş gruplarının-kategorilerinde yapılan organizasyonlarda, Müslüman Türk kızını nahoş kıyafetlerle Uluslararası sözde spor müsabakalarda yarıştırmak. 

Böyle bir durum-tablo, Müslümanlığımızın gerekliliği, İslami hassasiyetler, kısacası Kur’an ışığından uzaklaşmak, milli ve maneviyatı çöküntüye uğratmaktan başka mana ifade etmiyor!.! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mefkure

Inanilir gibi degil. Ya milli takim dememek veya gercekten milli olmak gerekiyor. Bu emsal icraatlar toprak altindaki şehitlerimizi incitir. Derhal aklimizi basimiza almaliyiz.
 • Yanıtla

Celil yağmuroğlu

Sayın hocam 1965 senesinden beri yağmur çamur ,Sıcak,Kar,Yağmur demeden bu Şeytanların icadı FUTBOL dedikleri bir İngiliz icadı olan yani ( ŞEYTANİ AKIL) ın icadı olan bu Futbol,,,,sakın buda bir Spor yobazı demeyin nasıl Ki bizim Din adamlarımıza işlerine gelmediği için YOBAZ dediler,,, Trabzon Sporun Taraftarı olarak İlk birinci Lige çıkışını görmüş Şampiyonalar ,Sevinç ve aılarını görmüş birisi olarak,,,,63 yaş haddini geçmiş biri olarak ,,,Şimdiye kada Türk Futbolunda hiç bir ilerleme olmadı tam aksine,,Hep kavurların Arkasında kaldık,,Avrupa Toplumunda her Açıdan çöküş oluyor iter istemez Spordada çöküş olduğunu görüyoruz,,Ama bizler Avrupanın tam tersi devlet olarak her konuda ilerleme var,,Ama Türk Futbolunda,,GERİLEME VAR,,,NEDEN ACABA,,,,Bence Türk Gençlerinde,,, Herseyden önce YÜREK,,,İMAN,,AHLAK,,,PARA,,BUNLAR OLDUKTAN SONRA,,,,VATAN VE. MİLLET. SEVGİSİ. KALMAZ,,,ÇOK ÖRNEKLERİ VAR,,HEPSİNİ GÖRDÜM,,,,,Eskiden. Bütün Ligdeki kulüp Futbolcuların tek tek Adlarını ,,yaşantılarını ,,ahlaklarını,,performanslarını ,,,Biliyorduk,,,MİLLİ MAÇ OLSAYDI. HEYACAN AYLAR ÖNCE. BAŞLARDI,,KAHVELER. TIKLIM TIKLIM DOLARDI,,,Şimdi nerede futbolcuların ve teknik direktörlerin adalarını bile aklımıza getirmiyoruz,,,,Ligde hangi kulüpler var bile bilmiyoruz,,,neden,,,çünkü geç ama geç düşündük ki zamn kaybı,,neler kayıp ettik,,,kazanan kazanıyor,,paraya para demiyor,,hayır yapanları ,,bağış yapanları gördüzüzmü,,,süper Villalar arabalar,,kulüpler,,,Sevgilliler ,ve ve,,TÜRKİYE NE KAZANDI,,,BURADA ŞEYTANLAR KAZANDI,,Vesselam,,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23