• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

İBB Spor İstanbul’daki ayrıştırmaya dikkat!..

18 Eylül 2020


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

AK Parti’nin görevde bulunduğu 25 yıllık süreçte Türkiye’nin en büyük spor şirketi haline getirilen İBB Spor A.Ş., şimdiki adıyla Spor İstanbul, Haziran 2019 yılında CHP yönetimini işbaşına gelmesiyle birlikte, ideolojik hale dönüştürülmeye çalışarak ismi, şimdilerden ‘Çalışanına mağduriyet yaşatan şirket’ olarak anılmaya devam ediyor. Sürecin işleyişi sadece, işten çıkarılan 120’ye yakın çalışanın mağduriyetle sınırlı değil. Söz konusu ideolojik akım, sporun ‘dostluk, barış, kardeşlik’ akımını adeta ayaklar altına alınması manasına geliyor. Böyle bir durum, tüm Beden Eğitimcileri kadar, spor adamlarını da yakından ilgilendiriyor!.  

SPORA IRKÇILIK TOHUMU NASIL EKİLİR?

İBB’de bugüne kadar, 11.706 kişi işten çıkarılarak, 18 bin 102 kişi işe alınmış (14.07.2020). Hal böyle olunca da, Ekrem İmamoğlu’nun ‘İşçilere dokunmayacağız’, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Hiçbir işçinin işine son vermeyeceğiz. Ben bütün işçilere namus sözü veriyorum, garanti veriyorumsözünü hatırlatmak gerek! İşten çıkarılma sürecinden İBB şirketi Spor İstanbul da üzerine düşeni fazlasıyla aldı. Şirketin mevcut Genel Müdürü İ.Renay Onur, TED İstanbul’da gençlere yönelik yaptığı ve ‘Çok keyifle hazırladığım ve heyecanla yaptığım konuşmam’ dediği o söyleşide bakın ne demiş; ‘…Empatinin önemi şu. Hepimiz ilişki sosyal ağlarının içerisindeyiz. Bu ağların, bu ilişkilerin içerisinde birisine derdimizi anlatabilmek, dertleştiğiniz kişinin derdini gerçekten anlayabilmek ve benimseyebilmek. Derdi sadece anlamakla kalmak değil, o derdin çözümü için girişimde bulunabilmek için duygusal zekamızın yüksek ve empatimizin de yüksek olması gerekiyor. Bunun olmadığı durumlarda felaket yoluna giriyoruz. Ayrımcılığın başladığı, ötekileşmenin başladığı hatta ırkçılığa giden o kötü yolun başı hem duygusal zekanın düşük olduğu ülkelerde başlıyor…’ Mevcut Genel Müdür Renay’ın bu konuşma içeriğinde yer alan ‘Empati… Dertleşmek…Duygusal zeka…Irkçılık…Çözüm bulmak…’ vurgulara, bir de Spor İstanbul’da görevine son verilen arkadaşlarımızın mağduriyetine bakıyorum. Ve yüksek sesle diyorum ki; ‘Bu, CHP anlayışı, spora hizmet eden kişileri mağdur etmekle birlikte, spor camiasının içerisine ayrımcılık-ırkçılık tohumu ekiyor!..’

SPOR İSTANBUL MAĞDURLARI NE DİYOR?

Spor İstanbul’da iş sözleşmesi tek taraflı fesh edilenlerin açıklamaları, sürecin hukuk tanımaz, vahim boyutlarını görmek mümkün. İşte o mağdur arkadaşlarımızın açıklamalardan bazı başlıklar şöyle; ‘Sekiz yıldır idareci olarak çalıştığım şirkette, bir mesajla iş akdimiz feshedildi. Mahkeme kararıyla işe iade davasını kazandım. İş avukatı ‘yönetim kararı’ olarak, işe iade kararının uygulanmayacağını söyledi… ‘12 yılı personel, 10 yılı idari kadro, 22 yıl hizmet verdim. Hiçbir gerekçe gösterilmeden iş akdim feshedildi. Ben neden çıkarıldığımı sorduğumda, biz talimat aldık, bu çıkışlar devam edecek, dediler…’ ‘21 yıldır Spor İstanbul’da çalışıyorum. Bu emeğimizi attırdıkları bir imza ile yok saydılar. Onlar için ehliyet ve liyakat sözde kaldı. Ben üç tane Üniversite bitirdim. Yüksek Lisans yaptım. Elimde 10’a yakın antrenörlük belgesi var. Hiçbir gerekçe gösterilmeden mağdur edildik… ‘Bu zihniyetler şimdi gücü yetiyorken bunu yapıyorsa, ellerine başka güçler geçtiğinde nasıl bir ayrımcılık yapacaklardır, düşünebiliyor musunuz! Bizi çıkararak şirket çağ mı atladı, bizim engel olduğumuz o işleri mi hallettiler? Bu uygulama, ayrımcılık zihniyetinin bir ürünüdür Şimdi, CHP yönetim anlayışının bu mağduriyetini bertaraf etmek için görevi, Ak Parti Teşkilatı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Merkezi ile Yerel Yönetimlere düşüyor. Dileriz, arkadaşlarımızın dertlerine derman, beklentilerine çözüm olacak çalışmalar yürütürler…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Taner Şener Özkılıç

Namus sözü dedikten sonra, bu halk bu adama nasıl devleti teslim eder. Düşündürücü
 • Yanıtla

Dogan

Kesinlikle çok haklısınız, bunlar ne liyakattan ne de başka bir unsura göre iş yürütüyorlar. Tamamen ideoliji üzerine talimatla insanların işlerine son verdiler, bu her türlü değerden yoksun kişilere oy veren değerli yurttaş kardeşlerimin görüşüne bir soru sormak istiyorum? Ak parti 2002 den beri elindeki kayyum şirketler dahil kaç kişinin işine son vermiş? Tamam belki işe aldığı insanları beğenmeye bilirsiniz ama soruyorum kaş kişinin işine son vermiş elinizi vicdanınıza koyup cevap verin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23