• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Haramı sporla meşrulaştırma harekâtı!..(2)

28 Ağustos 2021


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

“Her dinin (kendine özgü) bir ahlâkı vardır. İslam ahlâkı (nın özü) hayâdır.” “Arsızlık nerede ve kiminle olursa olsun çirkinleştirir, hayâ ise nerede ve kimde olursa olsun zarifleştirir.” “Şüphesiz Yüce Rabbimiz hayâ sahibi ve cömerttir. Kulu (dua etmek için) O’na ellerini kaldırdığı zaman, o ellerini boş çevirmeden hayâ eder. Resulullah şöyle buyuruyor; ‘Her doğan fıtrat üzere doğar. Sonra anne babası onu Hristiyan, Yahudi veyahut Mecusi olarak yapar” “Allah halimdir, hayâ sahibidir, kusurları örtendir. Hayâ ve örtünmeyi sever. Biriniz guslettiğinde, kapalı yerde yıkansın.” “Erkek erkeğin, kadın kadının avret yerlerine bakamaz. Bir örtünün altından, erkek erkeğin, kadın kadının tenine dokunamaz.” Hz. Aişe (r.a.) anlatıyor; “Allah ilk muhacir kadınlara rahmet eylesin. Allah, “Başörtülerini yakalarının üzerine kadar salsınlar” (Nur Süresi 24/31) ayetini indirilince, onlar dışarıda giydikleri uzun) elbiseni kenarından kesip (elde ettikleri parça ile) derhal başlarını örttüler.” (Hadislerle İslam-Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları) 

SPORU YIKIM ARACI OLARAK KULLANMAK 

Allah (cc), cinsiyet konusunda Hucurât süresinin 13. ayetinde buyuruyor; ‘Ey insanlar! Şüphesiz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık, tanışasınız diye sizi kavim ve kabilelere ayırdık, Allah katında en değerli olanınız O’na itaatsizlikten en fazla sakınanınızdır. Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir, her şeyden haberdardır.’ “Elçiler ‘Ey Lût! Biz rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla dokunmayacaklar. Sen gecenin bir vaktinde ailenle birlikte yola çık. Eşin hariç, sizden hiç kimse geride kalmasın. Çünkü onların başına gelecek olan, şüphesiz onun başına da gelecektir. Onlar için belirlenen zaman, sabah vaktidir. Sabah da yakın, değil mi?’ dediler.” “Emrimiz gelince oranın altını üstüne getirdik ve üzerine sağanak halinde, Rabbin katında işaretlenmiş taşlar yağdırdık. Böylece cezalar zalimlerden hiç eksik olmaz.” (Hûd Suresi 81-83) Sporun ‘günümüz’ süreci, kendi içinde ve ‘afet’ pozisyonunda, çocuk ve gençliğin üzerinde manevi yıkımı göstermektedir. Sporcunun giydiği kıyafetten, antrenör seçimine, toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında gerçekleştirilmeye çalışılan sapkınlıktan, sporcunun genetik yapısını bozabilecek ağır antrenman ve sportif yarışmalardan, sporda taciz olaylarına kadar, akla-hayale-hayâya gelmedik olayların yaşandığı ve adına ‘spor’ denilen bir ‘dünyanın’ içerisine çekilmek isteniyor, çocuklar ve gençliğimiz.

‘ALLAH’IN DİNİNİ YÜCELTME GAYRETİ’

Söylediklerimiz abartı gibi gelebilir ama, en basitinden, bilgisayar, akıllı cep telefonu kullandığımızı varsayarsak, Google gibi arama motorlarına ‘spor ve taciz’ yazdığınızda, bu kadar da olmaz diyeceğimiz ve ayıplayacağımız bir tabloyla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu sürecin oluşmasında, sporun içinde yer alan ve sessiz kalan herkesin sorumluluğu var. Kısa sürede önlemler alınmaz ise, batıl anlayışın ‘taşeronluğunu’ yapan sözde spor adamları, kurum ve kuruluşlar, çocuk ve gençlerimiz ‘spor’ adı altında ‘felakete’ sürüklenmeye devam edecektir. Peki, ne yapılmalı? Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünün kutlandığı şu günlerde, Cuma hutbesinin bu haftanın konusu ‘Allah’ın Dinini Yüceltme gayreti’ idi. Hutbede ‘Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi her türlü menfaatin üstünde tutarak koruyalım. Vatanımızın her karış toprağını ve milletimizin her bir ferdini korumanın boynumuzun borcu olduğunu unutmayalım’ ifadeleri dikkat çekiyor. Bakın, tarihi zaferlerle dolu ülke insanımıza, spor aracılığıyla, inandığıyla yaptığı arasında çelişki oluşturarak, kültüründen uzaklaştırıp, dininden soğutuyorlar. Bulanık suya kapılmamak için, ayet ve hadisleri hayatımızın kıyısı veya köşesinde değil de, direkt merkezinde olması gerekiyor. Allah (cc) buyuruyor; ‘Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın.’ (Âl-i İmrân-103)

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İyide

Kadın güreşi, boksu Erdoğan hükümetlerı zamanında çıktı.Kadın voleybolu bu zamanda desteklendi.Ama süresiz nafaka konusunda bır çalışma hala olmadı.
 • Yanıtla

Helal olsun kardeşim

Rabbim kalemini ve dilini kuvvetli kılsın inşallah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23