• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

GS-TS’yi merak ederken… Futbolcunun orucu çözüldü!

21 Nisan 2021


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Trabzonspor bu akşam, sezonun en önemli bir müsabakası olan Galatasaray karşılaşmasına çıkıyor. Teknik Direktör Abdullah Avcı ve kadroda yer alan oyuncular ayağa gelen bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerekiyor! Neden? Son haftalarda üst üste kaybedilen puanlarla, Şampiyonluk yarışında sarsılan Karadeniz temsilcisi, eğer Avrupa maçlarına katılmak gibi bir plan içerisindeyse, ihtimalli ikili averajı da düşünerek, bu karşılaşmadan galip ayrılmak zorunda. Teknik direktör Avcı, Ligin sekizinci haftasında göreve geldikten sonra çıktığı 13 dış saha maçında, takımı yenilgi yüzü görmemiş. Rakip Galatasaray’ın idari yönden yaşadığı kaos bir yana, Trabzonspor kendine olan güvenle sahaya çıkması gerekiyor. Süper Ligin son haftaları yaklaşırken, gelecek sezon planlarının yapıldığı düşülürse, gerek teknik adam, gerekse futbolcular açısından bu karşılaşma önem taşıyor. Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun transferle ilgili ‘Hocanın talepleri doğrultusunda yönetimin yapmış olduğu bir çalışma var. Haziran ayı itibariyle 3-4 transfer kampa başlamadan sözleşmeyi imzalamış olur diye ümit ediyorum…’ sözleri de bu yaklaşımı da doğruluyor…

TFF RAMAZAN AYINI HATIRLADI!

Geçtiğimiz hafta ‘Farz olan futbol mu, yoksa oruç mu?..’ başlıklı yazımızı ‘…Düne kadar yabancı futbolcunun ‘Christmas’ını düşünen anlayış, bugün kendi insanının orucun ibadetini de düşünerek, gerekli düzenlemeyi yapmalıdır’ şeklinde tamamlamıştık. 

Ülkemize gelen çoğu yabancı oyuncunun ‘Türkiye’yi tercih sebebimiz önemli nedenlerden birisi de Müslüman bir ülke oluşu’ şeklindeki açıklamalarıyla, futbolu yönetenlerin sahadaki uygulatmalarına bakıldığında, çelişkili bir durum söz konusu idi. Müslümanlığının gerekliliğini yerine getiren futbolcunun, lig takvimi veya maç saatini ayarlarken, kendisi için kutsal sayılan oruç ibadetini görmemezlikten geliyor ve yok sayıyorduk. 

Giresun-Ankara Keçiörengücü maçının 10 dakikasında sakatlıktan dolayı oyun durmasa, bu duraksamadan yararlanarak, futbolcular oruçlarını açmak, su içmek için saha kenarına gelmese, süreç TRT ekranına yansımasa,  Ramazan’dı, oruçtu kimsenin dikkatini çekmeyecekti! 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) her sezon ötelediği konuyu bu sefer hatırladı, Müslümanların farz ibadeti için oruçla ilgili gecikmiş de olsa bir karar aldı. Her ne kadar oruç hassasiyeti göz önüne getirilerek, lig takvimi Ramazan ayına göre önceden ayarlanması gerekir idiyse de. En azından maç saatinin iftar saati sonrasına bırakma uygulamasına geçildi.. Futbolcular da, sporseverler de rahatladı. TFF’nin akşam maçlarını 20:30 oynatılması şeklinde yeni düzenlemesinden dolayı, yetkilileri tebrik ediyoruz. Dileriz, aynı hassasiyetin devam ettirip, gelecek yıldan itibaren ramazan ayında maçların oynatılmaması. 

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Karate Federasyonu Başkanı Değerli Dostumuz, Kardeşimiz Esat Delihasan ebediyete itikâl etti. Biz kendisinden razıydık, Rabbim de razı olsun. Mekânı cennet, makamı alî olsun inşallah. Başta Ailesi olma üzere, sevenleri ve spor camiasının başı sağolsun. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Sergen futbolu iyi biliyor içinden gelmiş antrenörlüğünü de başarılı buluyorum . Yalnız bazı şeyleri anlamıyorum . Beşiktaş ta velington enkudu skala hele Gökhan oynar mı ? Nedir ya deli ediyorlar ne bir pas ne şut ne pozisyon bal vermeyen arı . Böyle olmaz ki . Eldeki şampiyonluk gidecek Fener’e hediye olacak .
 • Yanıtla

gülsüm

Bu çözüm değil çözüm futbol denen illetin bu toplumdan sökülüp atılması. hem de hemen.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23