• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Futbolla birlikte bizi ne bekliyor?..

02 Eylül 2020


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Süper Lig 2020-2021 sezonu maç takvimi belli oldu. 21 takımın mücadele edeceği Ligin ilk hafta maçları gelecek hafta (11-12-13 ve 14 Eylül) oynanmaya başlayacak ve sezonun ilk devresi 24 Ocak 2021’de sona erecek. Lig, tarihinde ilk kez 21 takımla oynanacak. Futbolumuzu yönetenlerin çaba ve gayretiyle, kasıla kasıla ‘nur topu gibi’ bir ligimiz var artık, diyebiliriz. Bu demek oluyor ki daha fazla takım, daha fazla futbol ve oyun. Herkes bol keseden oyuna kendini kaptırıp, oyalanacak. Bu oyunun içinde, fark edilmeyen veya dikkat kesilmesi gereken oyunlar da oynandı-oynanacak, bizler de o oyunları bu satırlarda siz değerli okuyucularımıza yansıtmaya devam edeceğiz, inşallah…

Her futbol severin desteklediği mutlaka bir takım mevcut olup, yeri geliyor gündemini de meşgul ediyor. Bunları söylerken, ‘At koşar, baht kazanır’ sözünü hatırladım. Günümüz de at koşturulsa da baht kazanmıyor. Hipodromun yolunu bilenler, ne demek istediğimizi çok iyi anlıyordur! Futbol için bir düşünelim, ‘Meşin yuvarlak döndükçe, kimler ne kazanıyor veya kaybediyor?’ Kaybettiklerimizin, kazandıklarımızdan daha fazla ise vah halimize! Bugün de öyle değil mi? Futbol en kıymetli vaktimizi meşgul ederek, insanımızın duygu ve düşüncelerini aşındırmıyor mu?.. 

Futbol denen oyun kamuoyuna mal olmuş ise, gerçeklere duyarsız kalınması imkânsız. ‘Kim ne yaparsa yapsın’ anlayışından uzak kalmak, ülke değerlerinin çarçur edilmesine seyirci kalınması demek. Öyleyse o oyun, insanları uyutmak değil, uyandırmaya araç göz yumulması demek. Bunun da en önemli ayağı, bilinçli hareket etmek. Öyle olmalı ki değer taşısın, Halk ve Hakk adına bir kazanıma dönüşsün. Diğer türlüsü, toplumu oluşturan değerlerin, her geçen gün kaybetme fişeğinin ateşlenmesi manasına gelir…

Takımların Lig, Avrupa ve Kupa maçları derken saysız mücadele futbol severi bekliyor. 30 yılı aşkın takip ettiğimiz ve yazdığımız futbol maçlarında, dünün bir devamından başka bir değişim ve oluşuma rastlamadık, dersek yeridir. Bakın bu sezon lig perdesi Trabzonspor-Beşiktaş maçıyla başlayacak, 3. Haftada Galatasaray-Fenerbahçe, 10’uncu hafta Fenerbahçe-Beşiktaş ve 19’uncu haftada Beşiktaş-Galatasaray derbisi oynanacak (mış). Sormak istiyorum; ‘Bu kaçıncı derbi maçları acaba?’ Bu maçlar da son olmayacak ve süreç işleyip gidecek… 

Toplumun en değerli yapı taşı bireyler olduğu için, vatandaşın ilgi gösterdiği futbol isimli etkinlik, faaliyet alanımızın dışında bırakamıyoruz. Futbolun toplumlar üzerine sosyo-ekonomik yansımaları olduğu nedeniyle, mesleğimizin de bir gereği-devamından dolayı, çalışma-kapsamı alanımızda yer almaktadır. Madem ‘futbol sadece futbol değil’, öyleyse yapılması-yapmamız gereken, görüş ve düşüncelerimizle bu sürece olumlu katkılar sağlamak, olsa gerek!..

Bakın sezon daha başlamadan, Kulüpleri yönetenlerin kendi aralarında söz düellosu da başladı bile… Devlet, korona virüsle mücadelesini sürdürürken, maçlar %30 tribün desteğiyle oynanma kararı çıkmış… Süper Lig’e yeni çıkan takımlar yabancı transfer konusunda birbirleriyle yarış halindeler… TÜFAD isimli Antrenörler Derneğine kayıtlı üye sayısı 20 bini aşmış durumdayken, halen Kulüplerin yabancı çalıştırıcı hastalığı-transferi devam ediyor. Tüm bunlar, futbol denen ‘oyunun’ içersindeki oyunlardan, sadece birkaçı. Hal böyle olunca da ne o bizi, ne de biz onu silip atabiliyoruz. Bu vesileyle niyetimiz hayr, akıbetimiz hayr olur inşallah!..   

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vaayy be

Amiin, amiinn..
 • Yanıtla

Futbolla birlikte bizi ne bekliyor?..

Kabir bekliyor, hesap bekliyor, ahiret bekliyor, edilen gıybetlerin hesabı bekliyor, yenilen hakların hesabı bekliyor, yapılmayan ibadetlerin cezası bekliyor, çiğnenen yasakların ateşi bekliyor; futbol salakları bekleşe dursun bakalım..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23