• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Filistin mi, Şampiyonlar Ligi ve Formula-1 mi?

21 Mayıs 2021


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Yıllarca düşünsem, yazımızın başlığındaki üç kelimenin bir araya geleceğini akıma gelmezdi. Katil İsrail, Filistin topraklarında kan akıtmaya devam ediyor. Kana doymayan Siyonistlerin ağır silahlarla, hedef gözetmeksizin kutsal topraklara yaptığı saldırılar da, genç-yaşlı, çocuk-kadın demeden, masum insanlar şehit oluyor. Böyle bir zulüm karşısında sesiz kalan dünya karşısında sesi gür çıkan, olayların başlangıcından bugüne tepkisini ortaya koyan ülke Türkiye. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “İsrail’in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yönelik maalesef her Ramazan ayında gerçekleştirdiği menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Türkiye olarak her hal ve koşulda Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklindeki mesajı, bizlerin ve tüm Müslümanların ortak duygularını tüm dünyaya, gür bir sesle duyurur nitelikte. İslam coğrafyasındaki mazlumların sesi olmaya başlayan Türkiye’nin sesi gür çıktıkça, sahada insanlık suçu işlenirken, masada da bu zalimin zulmünü destekler nitelikte kararlar almaya devam ediliyor…

ORGANİZASYON İPTALLERİ İDEOLOJİK!..

Katil İsrail’in Filistin’de yaşattığı katliam ve insanlık dışı bu sürece Türkiye’nin tepki göstermesinin üzerinden fazla bir vakit geçmedi ki, 13 Haziran 2021, yani organizasyonun yapılacağı 29 Haziran’a iki hafta gibi kısa bir süre kala, UEFA’dan Şampiyonlar Ligi finali Portekiz’e alındı açıklaması geliyor. Ülke olarak, aylar öncesinden tüm hazırlıkları yap sonrasında ‘Ben Organizasyonu Türkiye’de oynatmıyorum’ şeklinde gözdağı ver. Bu açıklama sonrasında şimdi gündemde ‘Şampiyonlar Ligi Finali 2023’te İstanbul’da oynanacak’ söylentileri dolaşıyor. Sporun ideolojilere malzeme yapıldığı, insan aklıyla alay edildiği, her halinden belli oluyor! Böyle bir süreç sonrası, bu final İstanbul’da oynatılmamalı ve denilmeli ki; ‘Alın finalinizi başınıza çalın’ UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, UEFA Başkanı Ceferin’in üzüntülerini kendisine ilettiğini söylüyor. Oldu, siz söylediniz biz kabul ettik! Bu yetmiyormuş gibi, Nisan ayı sonunda (28 Mayıs 2021) Formula-1 Dünya Şampiyonası 2021 takvimine dahil edilen Türkiye, iki hafta sonra (14 Mayıs 2021) 14 Haziran 2021 tarihindeki yarışın (Şampiyonlar Ligi Finali’nin Türkiye’den alınmasının bir gün sonrasında) seyahat kısıtlamaları bahane gösterilerek iptal edildi. Oysaki Cumhurbaşkanının bizzat talimatlarıyla 4 yıllık çalışma, 9 yıl aradan sonra Kasım 2020 tarihinde ülkemizde gerçekleşen Formula-1 Türkiye Grand Prix’inde, organizasyon komitesi övgüyle söz etmişti. Sormazlar mı adama ‘O dönem korona yok muydu!’ Buna rağmen ne oldu da, tıpkı Şampiyonlar Ligi final karşılaşması gibi Formula-1 ayağı da iptal edildi! Alınan tüm bu kararlara siyaset ve ideolojiden uzak, ‘tesadüf’ veya ‘yerinde karar’ demek mümkün değil!.!

MÜSLÜMAN ÜLKELERE OLİMPİYATLAR YASAK!..

Bakın, tüm bunlar yaşanırken hemen aklımıza İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları adaylık süreci geldi akımıza. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönemin Başbakanı olarak Türkiye’nin 2020 adaylığıyla ilgili 2013 yılında yaptığı açıklamada, Organizasyonun ‘Barışa susamış bölgemize mesaj olacak’ derken, Türkiye olarak 2020 Olimpiyatları’nı gerçekleştirme konusunda tam bir kararlılık içinde olduğumuz belirtiyordu. Cumhurbaşkanımızın ta o dönem yaptığı açıklamada, İstanbul’un Asya’yı Avrupa’ya bağlayan bir kent olduğuna dikkat çekip, haklı olarak soruyordu; “İstanbul medeniyetlerin beşiği. Şimdiye kadar olimpiyatlar, Müslüman hiçbir ülkede yapılmadı. Olimpiyat için Müslüman ülkelerin neyi eksik!” Tüm bunları dillendirirken, Formula-1 ve Şampiyonlar Ligi Finali gibi spor organizasyonlarının, mazlumun yanında zalimin karşısında olduğu için Türkiye’den geri çekildiği, kimin hangi safta yer aldığı o kadar net belli oluyor ki. Bizim de çalışmalarımızı/ istikametimizi ona göre belirleme fırsatı doğuyor, elhamdülillah.’ 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

şampiyon beşiktaş

olimpiyatlar bizde yapılmalıdır, bak ben bunu niye akıl etmedim ki şimdiye kadar? cihangir bunun için çok müsait bi yer; olimpiyat geceleri balkondan havaaya tabanca sıkarız hem, ola ki jandarma gelirse tabancayı ormana atıp kaçarız.
 • Yanıtla

topyekün topkafalar

sahada kendi elini öpe öpe, şebek gibi hoplaya hoplaya koşan; küçüp parmağını ağzına sokup cork cork diye emzikleyerek zıplayan, tişörtünü eme eme, ısıra ısıra fırıldak gibi ortada dönen akıl yosunu kimdir? bildiniz, türk futbolcusu..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23