• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Ekrem İmamoğlu’nun Yeni Malatya uğuru ve yeni MHK!

20 Nisan 2022
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Süper Lig’in 33. Hafta kapanış karşılaşmasında Galatasaray-Yeni Malatyaspor arasında oynandı. Bu karşılaşma, geçtiğimiz yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin millet ittifakı başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Malatya’yı ziyaretini hatırlattı. Bu ziyaret ile bugün yaşananlar arasında (seçim öncesi ve sonrası gibi) E.İmamoğlu’nun söylem ve eylemleri arasındaki olumsuz çelişkileri ortaya koymaya yetiyor. Maçların tamamlanmasına 6 hafta kala Süper Lig’den düşmesi kesinleşen Yeni Malatyaspor için E.İmamoğlu geçen yıl dediklerini hatırlayalım. Malatya ziyaretinde Yeni Malatyaspor atkısı takarak, bir gruba seslenen E.İmamoğlu, “Malatya’ya her geldiğimde uğur getirdim. Söyleyelim nasıl uğurlu geldiğimi. Malatya’ya da uğurlu geldim. Göreceksiniz, bu dokunuştan sonra Malatyaspor çok daha başarılı olacak.” Bir Yeni Malatya’nın ligdeki durumuna bakıyoruz, bir de İBB’nin mevcut başkanının sözlerine, birbirleriyle hiç örtüşmeyen bir durum. E.İmamoğlu’nun başarı diye kastettiği takımı ligden düşmesi ise, hiçbir Malatyalı kabul etmek istemez sanırım. Yaşananların bize, İstanbul’da hizmet konusunda E.İmamoğlu’nun seçim öncesi verdiğinin sonrasında, geride kalan 2,5 yıllık süre içerisinde, ‘çeşme açılışının’ dışında bırakın ‘adam’ gibi yeni bir icraatını. Temel atmama, metro istasyonunu molozla doldurma ve Haliç’in üzerine seyyar tenis kortu, yaklaşık 14 bin kişinin işten çıkarılarak yerine 40 binden fazla yandaşın işe alınmasından (balıkçıda yemeği, Palandöken’de kayağı saklı kalsın) başka hatırlanacak, kendine göre ‘olumlu’ bir hareketini gören ve bilen varsa, beri gelsin. Yeni Malatya için sarf ettiği sözler dahil, tüm bu yaşanan süreç E.İmamoğlu’nın geçmişe dönük nasıl hatırlanacağının net bir yansıması… 

MHK’NIN YENİ BAŞKANI SABRİ ÇELİK

Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki (TFF) hareketlilik devam ediyor. MHK başkanının değiştiğini TFF’nin resmi internet sitesinden öğreniyoruz. Tıpkı, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in görevi bırakma haberinin yansıması gibi. Oysa ki olması gereken, ‘neden ve niçin?’ gibi sorulara cevap bulunabilmesi. Diğer bir ifadeyle göreve gelirken düzenlenen basın toplatısının bir benzerinin, görevi bırakmasında yapılmaması. ‘Tekerleğin tümsekte’ kalmayacağı belli. Bırakma ve istifa sürecinin en önemli konusu, Gazetemizin Spor Müdürü Emrah Savcı kardeşimizin de önemine vurgu yaptığı, görevden alınan ve Tahkim Kurulu’ndan dönen 13 hakem hakkındaki belirsizlik gibi. Kamuoyunun merak ettiği ‘Bu hakemler neden görevden alındı?’ sorusunun cevabını, kamuoyu merak ediyor. Diğer türlü, her defasında ‘tartışılan’ ve ‘gündeme’ gelen bir konu olur. ‘TFF ve MHK Başkanları değiştiğine göre, TFF Tahkim kurulu da karar verdiğine göre, görevden alınan hakemler görevlerinin başına dönmeli!’ gibi bir hareket tarzı, asla ve asla doğru bir hamle olmaz. MHK’nın yeni başkanı Sabri Çelik yanılmıyorsam üçüncü kez bu görevde yer alacak. Arşivlerimizi biraz karıştırdığımızda, Şubat 2019 tarihinde göreve gelen Sabri Çelik’in Fenerbahçe-Galatasaray maçındaki hakem kararları sonrasında yaptığı yazılı basın açıklamasının son kısmında, “İki aydır görevdeyiz. Lütfen olaylara bardağın dolu tarafından bakalım. Her şey açık ve şeffaftır. Bu bir süreçtir. Daha da iyi olacaktır” ifadeleri dikkatimizi çekiyor. Her defasında açık ve şeffaf olmak ve daha iyisini istemek hepimizin hakkı olsa gerek. Tüm bunları söylerken, önemine daha önce vurgu yaptığımız ‘Trabzonspor ligde açık ara önde olmasa, TFF ve MHK’daki bu geçiş süreci böyle sütliman mı olurdu?’ Sanmıyorum. Öyle ise geriye yapılması gereken bir seçenek kalıyor; tüm yaşananlardan dersler çıkarmayı, fırsata dönüştürmek gerek!. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

eyüp yılmaz

ülke siyasetinin bir numaralı münafığı "ZÜBÜK" ekrem dir.. 2nci sırayı olmayan makama! talip olan nene akşener'dir.. 3ncü sırayı da doğruyol isimli lüzümsüz parti başkanı kereste dir.. kk'da uyanık numarası yapan bildiğiniz su katılmamış saf "KERİZ"dir.. keşke karikatür çizebilseydim.. bunlarda yığınla malzeme var. ama bunları piyasaya faş edecek zeki ve siyaseti iyi okuyan karikatürist yok!

ersan

yeni malatya kuke dustu suclu ekrem imamoglu oldu ama su bir gercek ekrem baskan yanfas medyanin butun kimyasini bozdu sebebi de hepsinin mamalari kesildi.insallah trabzon da sampiyon olamayacak sampiyon fenerbahce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23