• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Başakşehir Ampute Futbol Takımı (2)

27 Eylül 2020


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

 

Başakşehir Ampute Futbol Takımında, yeni sezon hazırlıkları devam ediyor.

             Ekim ayı ikinci haftasında ki başlayacak 2.Lig mücadelesinde, İbrahim Nacar Başkanlığındaki kulübün yerli ve milli kadrosuyla hedefi, kuruluşunun ilk sezonunda mutlu sona, şampiyonluğa ulaşmak. Tecrübeli bir kadroyla Ampute Futbolunun içerisinde yer alacak isimlerle, sporun kendileri için önemi ve Başakşehir’i konuştuk. Yapılan açıklamalar, sadece Başakşehir İlçesi ve spor camiasıyla sınırlı olmayıp, toplumumuz için de önemli mesaj niteliğinde. İşte o görüşlerden bazı başlıklar;

‘YÜREĞİMİZİ DE ORTAYA KOYALIM’

İlyas Yıldız (Başkan Yardımcısı); “Ayağımı kaybettim Güneydoğu’da. 15 yıl önce Türkiye Sakatlar derneğiyle tanıştım. Kendi içime kapanmıştım, tamamen hayat bana bitti derken, kendimden beter arkadaşlarımı, hayatlara bağlı umutlarını gördüğümde tekrar hayata bağlandım. Demek ki her şeyde bir hayr düşünmek lazım. Beterin beteri var, Allahü Teâlâ beterinden korusun. Sonrasında özürlüler spor kulübü oluşumunda hep beraber olduk. Tamamen engelli psikolojisini, sporla çok iyi bir dereceyle aştık. Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul Şube Başkanlığı, yaklaşık 13 bin tane üyeye hizmetçilik yapıyorum. Bu sene tekrar değerli kardeşlerimle birlikte Başakşehir Ampute Futbol Kulübünü yine bir azimle başarmanın, şampiyon olmanın yarışına girdik. İnşallah bu yarışı engelleri aşarak, hep beraber spor çerçevesinde Şampiyonluğu Başakşehir’e kazandıracağız. Buradan değerli iş adamlarına, değerli sponsorlara değerli basın mensuplarına, kıymetli vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Maddiyata ihtiyacımız yok. Sadece yanımızda olmalarınızı istiyoruz. Gelin yüreğinizi vicdanınızı ortaya koyun, engelimizi paylaşalım. Şampiyonluk, mutlu son için futbol topuna yüreğinizle, birlikte vuralım. Hepinize saygılar sunuyorum…”

‘ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUZ’

Coşkun Turan (Genel Kaptan-Antrenör); “1991 yılında kaza geçirdiğimde 16 yaşındaydım. Rabbime şükürler olsun. Şunu söylüyorum, ampute, engelli bir birey olduktan sonra sanki hayatımın ikinci bir şansı doğdu bana. Futbolu çok seven biriydim. 16 yaşına kadar çift ayakla oynarken 2004-2005 yıllarından sonra ampute futbolla tanıştık sahaya çıkıp topa vurmanın hazzını daha fazla yaşamaya başladık. Çünkü tek bacakla nasıl top oynanır diye herkes sorarken, protezi çıkartıp sahaya çıktığımızda ayrı bir zevk almaya başladık ve şöyle söyleyebilirim İstanbul Özürlüler, İstanbul’da kurulan ilk takımdı. İlk futbol oynayanlardan biriydim. Benimle birlikte İlyas kardeşim vardı. Yine, Başakşehir’de aynı takımda buluştuk. İbrahim başkanımızla tanışmamıza vesile olan kişi Rahmi’dir. Arkadaşımız bize ‘İstanbul’da bir oluşum olacağını, bu oluşumda yardımcı olur musunuz’ dediğinde bizde gelip sayın başkanla tanıştık. Görüşmeler neticesinde, bizle daha önce şampiyonluk yaşayan diğer takım arkadaşlarımızı Başakşehir’de bir araya geldik. Burada güzel bir hava var. İnşallah Şampiyonluklar yaşamak istiyoruz….”

‘BAŞAKŞEHİR’DEN PROFESYONELCE YAKLAŞIM’

Nurullah Ökten (Oyuncu); “Doğuştan engelliyim. Ampute Futbolu ilk başladığından beri, devam ediyorum. Coşkun Abi, İlyas Abi hep beraber başlamıştık. Şimdiki Cumhurbaşkanımız, o zaman Başbakan’dı. Ziyaretimize geldiğinde, bir gösteri maçı yapmıştık İzmit’te. Kalecimize de penaltı çekmişti. Geldi bize, ne istiyorsunuz diye sormuştu. Takımız adına Coşkun abi konuşmuştu; ‘Sayın Başbakanımız sizden tek istediğimiz lig.’ Ligimiz yok, dedi. O zaman ki spor bakanını yanına çağırdı. Sağ olsun altı ay sonra ligimiz kuruldu. İlk o zaman başladık lige. Biz birinci ligde kurulan o zaman Yeditepe vardı. O takım şampiyon oldu. Daha sonra 2.Lig kuruldu. Geçen sene kişisel çabamızla kurduğumuz Göktürk takımını namağlup şampiyon yaptık. Sonrasında futbolu bıraktım. Biz zaman zaman futbola küsüyoruz, daha sonra tekrar dönüyoruz. İlk defa profesyonel yaklaşımı Başakşehir’de yaşadık. İlk defa sözleşmeyi burada gördüm. Takımın çantası yapılmış, ismim yazılmış. eşyalarım konulmuş şekilde bana verildi. O da ayrı mutlu etti beni. Gerçekten profesyonel bir ortam var şuanda. Kendimizi değerli hissettik. O yüzden İbrahim Başkanımız ve Yönetimine çok teşekkür ederiz. Hedefimizde o. Mevcut kadromuzla Şampiyonluğun en büyük adayıyız. Daha önce takımları namağlup şampiyon yaptık. İnşallah üçüncüsü Başakşehir’e nasip olur...                                                                    (Devam Edecek)

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Turk

Şirketle siyasal baskı ile şampiyon olan takım bu sene sürünüyor  
 • Yanıtla

başakşehir ampüte derken?

geçen yıl şampiyon olan takımı kastediyorsunuz deel? bu sene çuvalın en dibine düşen bu takımın hiç bir oyuncusu sağlam olamaz zaten de ondan didi ydim yağğnii..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23