• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Avrupa Şampiyonu takımımızdaki ‘Gazi’ sporcular

26 Eylül 2021


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Sporun insan yaşamına olumlu yansımalarını görmek, bir sporsever olarak bizleri memnun ediyor. O süreçten en çok etkilenen bir kesim de gaziler. Spor, ülkesinin güvenliği ve huzuru için göğsünü düşmana siper eden gazilerimiz için yeri geliyor eli, ayağı, gözü veya bir başka uzvu oluyor. O hayatların en önemli sürecini, geçtiğimiz günlerde Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımımız ile yaşadık. Sporun sevdiğimiz yanlarından bir tanesi de görünmek istenmeyen gerçekleri, karşı tarafa zorla da olsa kabul ettirme aracı olması. Ampute Futbol Milli Takımı Şampiyon olmasa, ampute futbolunun bu denli ilgi görmesi bir yana, amputenin ne olduğundan habersiz olacaktık. Bugün ise öyle değil. Başarılarını sahada ispat eden ve yenilmeden Avrupa Şampiyonu olan takımımız, ülkemize dönüşte çiçeklerle karşılandı. Çünkü ortada bir sportif başarı var. Bundan daha da önemlisi, doğuştan, geçirdiği kaza veya hastalıktan dolayı özel gereksinimli (engelli) olan her bir bireyin yanında olma, sporla sosyal hayata katılımını sağlamak, olsa gerek. Bu farkındalığı fark edebilmek, kendilerine imkân verildiğinde aşılmayacak hiçbir engelin olmadığını fark ettirmek için bugün Ampute futbol ve diğer spor branşlarında kazanılan başarılar önem taşıyor…

‘HAİNLERİ GÜLDÜRMEMEK İÇİN…

MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ’

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansına düşen ‘Gaziler milli takımın başarısı için ter döküyor’ başlıklı haber dikkatimizi çekti. Ülkesinin birlik ve beraberliğine ‘yan gözle’ bakmak isteyen düşmana karşı canını ortaya koyan, hain pusu sonucu gazi olan isimlerin Ampute Milli Futbol Takımda görev almalı ve Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmaları oldukça değerli. Vatani görevini Şırnak’ta yaparken, mayına basması sonucu sol bacağını kaybeden Ampute Futbol Milli Takımında 2017’de Avrupa Şampiyonu 2018 Dünya Şampiyonasında ikinci olan takımda sporcu, 2021’de ise Avrupa Şampiyonluğu başarımızda teknik direktör olarak önemli görev üstlenen Osman Çakmak, kendisiyle yapılan röportaja ‘Cenab-ı Allah bana gazilik makamı nasip etti’ şeklinde başlıyor. Ve devam ediyor; ‘"O günü, bugün gibi hatırlıyorum; 5 Kasım. Komutanım, 'Var mı evlat bir isteğin?' dedi. Aşırı derecede üşüyordum. 'Var komutanım, ayağımı kesmeyin, çok güzel futbol oynuyorum' dedim. Olaydan sonra kendimi çok çabuk toparladım. TSK Rehabilitasyon Merkezi'ne geldiğimde iki gözünü vatanın birliği ve beraberliği için kaybetmiş gazimiz, hâlâ mutluydu. Söz konusu vatan. Biz o ağabeylerimizi örnek alarak 'şükürler olsun' dedik ve hayata tutunmaya başladık. Hainleri güldürmemek için 'Ülkemiz için ne kadar mücadele edebiliriz, ne kadar faydalı olabiliriz?' diye çalıştık. Bugün gelmiş olduğumuz nokta buralar. Bunun daha ilerisi de var. Tüm gazi arkadaşlarım, değişik alanlarda ve branşlarda mücadele ediyor. Tekerlekli sandalye basketbolu, atıcılık, okçuluk olsun, hâlâ mücadele ediyorlar. Bu, bizi mutlu ediyor. El sanatlarıyla uğraşan, kitap yazan gazilerimiz var… Gazi olarak milli takım teknik direktörlüğü yapmak tarif edilemez bir duygu. Depremde, afetlerde yaralanan, babasına tarlada yardım ederken ayağını kaybeden arkadaşlarının hepsi bizler için çok önemli. Hepsinin ayrı hikâyesi var. Onlarla beraber olmak çok farklı duygu. Güzel işler yapacağız. Avrupa Şampiyonası bu işin fragmanı asıl film 2022'de ülkemizde yapılacak Dünya Kupası. O zaman tüm engelleri kaldırmış olacağız."

MİLLİ TAKIM KALESİ GÜVENDE

Bülent Çetin, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımımızın kalesini koruyan diğer gazi sporcumuz. "Başarılı olmak için çalışıyoruz" şeklinde başladığı röportajında, gazilik ve ampute futboldaki başarı sürecini şöyle anlatıyor; “Uzman çavuş olarak görev yaptığım Hakkâri'de operasyon sırasında gazi oldum. Ankara'daki tedavimin ardından trafik kazası geçirdim. Sonraki süreçte TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde fizik tedavi görmeye başladım. Yaklaşık 1-1,5 yıl orada kaldım. Ampute futbolla da orada tanıştım. Yaklaşık 10 yıldır ampute futbolun içindeyim. Ampute futboluna kaleci olarak başladım. Şu an çok şükür milli takımdayım. Bu takımda da gaziler var, hocamız da zaten gazi. Hem diğer arkadaşlarımız hem de takımdaki gaziler olarak başarılı olmak için çalışıyoruz."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

VEDAT TOPRAK

Onlar bizim milli kahramanlarimiz
 • Yanıtla

Adem

Bizlerde Gazilerimizle onur duyuyoruz,Ahmet bey böyle bir yazı kaleme aldığınız için teşekkür ederim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23