• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Alman jimnastikçilerden kıyafet/tacize tepki ve İhsan Şenocak Hocamız!..

30 Temmuz 2021


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

“Siz eğer ‘spor’ diye, özellikle Milli Takım forması adı altında, uluslararası arenada bayanları mindere çıkarır ‘güreştirir’, ‘halter’ barı ağırlığının altına sokar, voleybol bayan sporu diye daracık ‘mayoları’ giydirir, genç kızların mini etekle ‘kortlarda’ boy göstermesini sağlarsanız… Art niyetlilere boyun eğen, ‘yanlış’ anlayışın içinde yer alanları, ‘hak’ olmayan düşünceye malzeme olanları, uyarmak-kınamak zorundayız.” bu ifadeleri, Hakk’ın sesi ve halkın yanında olan gazetemiz Yeni Akit’te Nisan 2016 tarihinde, yine bu satırlarda kaleme almıştık. ‘Vay, sen nasıl böyle bir yazı yazarsın’ manasında, İslam karşıtı bir kısım medya ve onun destekleyicileri tarafından tarafımıza ‘linç’ girişimde bulunulmuştu. Düşünün aradan 5 yıl geçmesine rağmen, ilgili ve yetkili kişiler tarafından gerekli önlem alınmamasına bir neticesi olarak, neşter vurulmayan ‘yara’, İslam başta olmak üzere toplumsal değerlerimizle karşılığı olmayan ‘kangrene’ dönüşmüş durumda. Kadının cinsiyetinin malzeme edilmeye çalışılan bu barbar/yobaz uygulamaya, sadece ulusal değil, uluslararası da Spor Organizasyonlarına katılan ülke (Almanya) sporcularından (jimnastikçi) sözden öte uygulamalı tepki geldi…

İHSAN ŞENOCAK HOCAMIZ, 

DAHA FAZLA SESSİZ KALAMADI…

Spor adı altında, toplumumuzun milli ve manevi değerleri zedeleyen süreç öyle bir boyut kazandı ki, İlahiyatçı ve İslam Hukuku Uzmanı Akademisyen İhsan Şenocak Hocamız bu sürece daha fazla duyarsız kalamadı. Haklı olarak da sosyal medya hesabından (@ihsanşenocak) düşüncelerini paylaşarak, uyarmak zorunda kaldı; “Sen OYUN OYUN ALANLARININ değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin SULTANISIN; SEN ‘burnunu göstermekten utanan’ ANALARIN EVLADISIN.” “Bir papaz Hristiyanlığın, Haham Yahudiliğin esasları çerçevesinde bir hüküm beyan etse, moda akımlarına çağrıda bulunsa İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ denir, saygı gösterilir. Bir Müslüman İslam’ın hükmünü hatırlatsa YOBAZ diye saldırılır. MÜSLÜMAN özyurdunda garipsin.” “Alkışı değil ALLAH(cc) rızasına talibiz. Medya patronlarının ve küfüz yobazlarının öfkesinden değil, Rabbimizin gazabından korkarız. Mekke devrinde güce bakıp BİLAL (ra) taşlayanlar, FETİH GÜNÜ Ezan okumasını hayranlıkla dinlemişti. Ekranlar şehvet tacirlerinin YARINLAR İSLAMINDIR.”

ALMANYA JİMNASTİK TAKIMININ 

TACİZE KARŞI KIYAFET HASSASİYETİ 

İlahiyatçı ve Akademisyen İhsan Şenocak Hocamız, sporcuların giydiği kıyafetlerle ilgili İslam hükmünü hatırlattığı için ‘saldırıya’ uğradığı dönemde, ne ‘hikmettir’ ki Anadolu Ajansına (aa) yansıyan Alman kadın jimnastikçiler, Tokyo 2020 müsabakalarına tüm vücudu örten mayolarla katıldı’ başlıklı haber yansıdı. Almanya Jimnastik Takımı, açık kıyafet ‘rezaletine’ dikkat çekmek için, dünyanın en büyük spor Organizasyonu olan Oyunların eleme müsabakalarına da bacakların açık kaldığı mayolar yerine vücutlarının tamamını saran mayolarla çıkarak dikkat çekti. Haber içeriği bir o kadar manidar olduğu için, bir kısmını paylaşmak istiyoruz; “… Alman basınına konuşan kariyerinde üçüncü kez oyunlara katılan Seitz, ‘Her kadının, kendi giyeceği kıyafeti kendisi seçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Olimpiyatlarda da bunu gösterdik…’ ifadelerini kullandı. İlk olarak nisan ayında düzenlenen Avrupa Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda söz konusu kıyafet değişikliğine giden Alman sporcular, jimnastikte cinsel nesneleştirmeye karşı duruş sergilemek amacıyla bunu gerçekleştirdiklerini duyurmuş ve dünya genelindeki meslektaşlarından birçok destek mesajı almışlardı. Son yıllarda, özellikle ABD Olimpiyat Jimnastik Takımı’nda yaşanan cinsel taciz olayları, gündemde uzun bir süre boyunca yer almıştı.” ‘Alman sporcuların uygulaması bizde olsa, ne olurdu?’ tartışması bir yana, yazımızı İlahiyatçı ve Akademisyen değerlerimizin sözleriyle tamamlamak istiyoruz; İhsan Şenocak (@ihsanşenocak); “Öyle bir ortam inşa ettiler ki, artık harama haram demek linç vesilesi. Bir baba tesettüre giren kızına ‘açıl, dansa kalk’ dese bu çağdaşlık; Müslüman evladına ‘şunlar gibi olma’ dese ya da tesettür çağrısı yapsa bu gericilik (!) oluyor. Harama ‘haram’ demeyen neslini haramdan koruyunuz.” Mehmet Boynukalın (@M_Boynukalin); “Tesettür Allah’ın emri, Müslüman kadının vakarı, İslam’ın şiar ve sembolüdür…”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Güney Doğulu

Bu makalenize karşı duran gavurun tekidir, Islam düşmanıdır... Sosyal ve kamusal alanlarda müslümanım diyene eşit yaşama hakkı hangi kanunlarla belirlenecek?
 • Yanıtla

Can Sarı

Sizin gibi beyni sadece bel altı çalışan ak-it insancıklarına inat helal olsun kadınlarımıza. Sizin gibilerin boyunduruğuna girmeyecekler.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23