• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

AK Parti sonrası İBB Spor İstanbul…

25 Mart 2022
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Ekrem İmamoğlu’nun mevcut başkanlığını yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştirak şirketi Spor İstanbul’da neler olduğu, bizim ilgi ve çalışma alnımıza giriyor. Spor Bilim Uzmanı olarak spora verilen ‘zararı’, çalışan personel üzerinde oluşturulan psikolojik baskıyı gördükten sonra, yazmamak olmuyor. Kamuoyu ve İstanbullu gerçekleri bilmeli ki, Türkiye’nin en büyük spor şirketindeki ‘oyundan’ haberdar olsun. 2019 Belediye seçimleri sonrasında Spor İstanbul ile ilgili bu yazdığımız bu belki de on dört veya on beşinci yazı. Yapılan açıklamalar ve gelen haberlere göre, daha birçok yazı yazacağız. Gelen haberler, ‘laf olsun, torba dolsun’ türünden değil, spor adı altında insanlığı zedeleyici, akıl ve mantıkla bağdaşmayan türden. Mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibi İstanbullulara hizmet etmeyi kendilerine dert edinmek yerine daha şimdiden, deprem zamanı kayak, sel felaketinde tatil, kar yağdığında balık ziyafeti ile nam saldılar. Spor tesis yatırımları konusunda ise, Haliç üzerine kurduğu, geçici seyyar tenis kortunda da hakkını teslim etmek gerekiyor. İBB’ye bağlı diğer iştirak şirketlerinde olduğu gibi en düşündürücü durum ise, partililere yer açmak için mevcut çalışan personelin işten çıkarılması. Yolda kalan belediye otobüsleri, molozla kapatılan metro durakları, temel atmama ve musluk açma töreni. Buna benzer, Spor İstanbul ile ilgili bir tören düzenlense, dört mevsimde revaçta olan, işten çıkarma projesi olacağından emin olabilirsiniz… 

2019 ÖNCESİ VE SONRASI SPOR İSTANBUL 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçildiği 1994 yılından sonra, her alanda olduğu gibi spor organizasyonu ve tesisleşme atağı gerçekleşmişti. Eski adıyla Spor A.Ş., yeni adıyla Spor İstanbul A.Ş.’de, 2019 yılındaki Büyükşehir Belediyesi seçimleri sonrasında, Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu, geride kalan üç yıla yakın bir zaman diliminde en bariz icraatı, çalışan personeli işten çıkarmak oldu.  Gün geçmiyor ki spor emekçisi bir ismin sözleşmesi fesih edilmesin. Çıkarılan personele imzalatan fesih bildirimi, kopyala yapıştır türünden;  ‘Şirketimizin gelişimine paralel olarak, yönetimde verimliliği artırmak, kurumsal performansı yükseltmek amacıyla yeni bir idari yapılanmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle iş akdiniz 4857 sayılı iş kanunun 17. Maddesi gereği tüm yasal haklarınızın tarafınıza ödenmesi suretiyle ……tarihi itibariyle feshedilmiştir.’ Spor İstanbul’un mevcut genel müdürü İzzet Renay Onur tarafından onaylanan sözleşme ‘fesih bildirim’lerinde dur durak yok. İlgili madde ne yazıyor; şirketin gelişmesi, iş verimliliğini artırma… Şirketin geliştiği de yok, buna bağlı verimliliği de. Sormak istiyoruz; ‘Kaç tane yeni tesis yaptınız veya kaç farklı organizasyon gerçekleştirdiniz?’ Sadece mesele, mevcut personele mağduriyet yaşatarak, yandaş elemanları işe almak…

NEREDE AKADEMİSYEN VE STKLAR? 

Bırakın yeni proje veya organizasyon yapmalarını, işten attıkları personelin ‘projelerini’ devam etmekle övünüyorlar. Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir vicdansızlık ki, bırakın rahatsız olmayı, iş akdi sonlandırılan personel mağduriyet yaşarken, bir de çıkıp projeyi, kendileri yapmış gibi sosyal medya da paylaşıyor, gerçeği bilenlerin gözünde rezil oluyorlar. Bir başka soru ise; ‘İşe alınanlar, işinden çıkarılanlar kadar liyakat ve ehliyetli mi?’ Bu soruya karşılığı, koca bir ‘HİÇ’. Tüm bunlar yaşanırken, nerede beden eğitimciler, akademisyenler, spor adamları, spor yazarları, sivil toplum kuruluşları. Hepsi sus-pus. Mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibinin (İzzet Renay Onur ve diğerleri)  onayıyla, içlerinde spor yöneticisi, antrenör, beden eğitimci olan yüzlerce meslektaşınız işten atılarak, spor siyasete kurban ediliyor, sizin sesiniz çıkmıyor! Sessiz kalmakla, daha büyük felaketlere çanak tuttuğunuzun farkında mısınız?. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cengiz BİÇER

Kalemine sağlık değerli abim.

IBB spor

Kardeşim bir belediyenin görevi birinci futbol liginde takımı finanse etmek zorunda mı? Belediye tüm varandaslara hizmet etmeli. Önceki yıllardaki yanlışları İmamoğlu yapmıyor ve bu konuda İmamoğlu kesinlikle haklı.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23