• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Ahmet Ağaoğlu’nun ‘başkanlığı’ bırakması!..

01 Aralık 2021
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Trabzonspor, Süper Ligin 14. Haftasını Karagümrük galibiyetiyle geçerken, ‘Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlığı bırakması!..’ başlığı da nereden çıktı, şeklinde düşünülebilir! Nasıl uyandırmasın ki! Trabzonspor, yılların getirdiği bir şampiyonluk özlemi bitirmek için Başkanı Ahmet Ağaoğlu yönetiminde emin adımlarla hedefine ‘kayıpsız’ olarak ilerlerken, bu ‘bırakma da’ neyin nesi! Bugün Trabzonspor’un başarısının en önemli nedenlerinden birisi de herkesin üzerine düzen görevi yerine getirmesinin önemi. Bu görevi üstelenenlerin başında Başkan Ağaoğlu geliyor. 2018 Kasım ayında ‘Locadaki Terim, golf sahasındaki Ağaoğlu!..’ başlıklı yazımızda Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun, doğup büyüdüğü şehre vefa borcunu ödemek için geldiği ve 20 yıla yakın Golf Spor Federasyonu Başkanlığındaki tecrübesini Trabzonspor için menfaatine kullanacağı manasında görüşlerini dillendirmişti. Başkanlığının ilk dönemlerinde kaybedilen puanlardan sonra, adı geçen yazımızda ‘‘İki karpuz bir koltuğa sığmaz…” sözünü hatırlattı. Bu demek oluyor ki; Sayın Ağaoğlu golf ile Trabzonspor arasında seçim yapmalı. Aksi durumda mı? Sayın Başkanın kendisi de, Trabzonspor camiası da yıpranmaya devam edecektir…’ şekilde görüşümüzü belirtmiştik. Sayın Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığı 21 yıl sonra, Türkiye Futbol Federasyonu eki başkanı Yıldırım Demirören’e bıraktı. Trabzonspor menfaatleri açısından düşünüldüğünde, Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun golf sevdasından vazgeçip, geç de olsa aldığı bu değişim kararıyla birlikte çalışma programın ‘rotasını’ bordo-mavili ekibin menfaatlerine odaklanması, Trabzonspor’un menfaatine olacaktır. 2018 yılında kaleme aldığımız söz konusu yazıda geçen ‘Locadaki Terim…’ ifadeleriyle ilgili, bugün fazla bir yoruma, sanırım gerek ne yok. Yine bir Kasım ayında ve aradan 3 yıl geçmesine rağmen, yazı güncelliğini koruyor. Çünkü biz bu yazıyı yazarken Terim yine cezalı ve maçları ‘locadan’ izliyor. Sonra deniliyor ki, sarı-kırmızlı ekip Malatya karşısında neden puan kaybetti? Teknik direktörsüz maç nasıl kazanılsın ki! Öyle olmasa,  Olimpik Marsilya maçı nasıl kazanılırdı?..

AĞAOĞLU’NUN KARNESİNDE NE VAR? 

Trabzonspor’da Olağan Genel Kurulu hafta sonu (4 Aralık) hafta sonu yapılacak. Mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu üç yıl görev alacak seçime, tek aday olarak girecek. Sayın Ağaoğlu, Nisan 2018 yılında başladığı Trabzonspor Başkanlık görev sürecinde Ziraat Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa’yı kulübün müzesine kazandırırken, camianın şampiyonluk hasreti güncelliğini koruyor. Her hafta bu satırlarda ‘Mutlu sona nasıl ulaşılır?’ sorusuna cevap ararken, Ağaoğlu yönetiminde Trabzonspor’un sırasıyla ligi 4’üncü ve 2’nci, geçen yıl ise kötü başladığı sezonu 4. sırada bitirdi. Bulunduğu görev süresince Rıza Çalımbay, Ünal Karaman, Hüseyin Çimşir, Eddie Newton, halen görevine devam eden Abdullah Avcı olmak üzere 5 teknik direktörle çalıştığını görüyoruz. Hafta sonu yapılacak seçim öncesinde Trabzonspor Kulübünün borcunun 1 milyar 481 milyon TL olarak açıklandı. Sayın Ağaoğlu’nun kulüple ilgili açıklamasında, 1990 yılında Sadri Şener döneminde yöneticilik, 2000 yılında rahmetli Özkan Sümer döneminde başkan yardımcılık yaptığını hatırlatarak, ‘İş hayatıma yaptığım hatalarımın 10’da 1’ini Trabzonspor’da yapmadım diyebilirim. Orada kendimiz bedelini ödüyorsunuz, burada hata bedelini camia ödüyor’ sözleri, mali ve idari yönden geçmişte yaşanan sıkıntıların benzerinin yaşanmaması için, bordo-mavili ekibin iyi yönetilmesi,şampiyonluk kadar önem taşımaktadır… 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ramo

Nerden çıktı bu şimdi  

Bilal Bilgin

Ne yazdın anlamadım kardeşim???!!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23