Erdoğan sonrası

27 Ağustos 2019 Salı

Belirsizlik söylentiye sebeb oluyor. Son olaylar, yani ABD ile Fırat’ın doğusu ile ilgili kurulan diyalog, HDP’li belediyelere yapılan operasyon ve AK Parti içinde bundan sonrası için yol haritası ve yeni kadrolar konusu ciddi anlamda kafa karışıklığına sebeb oldu. Kamplaşma, hesaplaşma, Media, STK ve iş dünyası ile kurulan paralel ilişkiler can sıkıcı boyutta!

İzmir yangını, Kaz dağları, Türk Tanıtma Ajansına yapılan atama, AK Parti’nin 18. kuruluş yılı tartışmalarının önüne geçti. Davudoğlu polemiği ise büyüyor. Sahi S400 konusu ne oldu!. Urfa’daki Ortak Karargah neyin nesi!. Döviz fiyatlarının bununla ilgisi var mı? Sorular soru içinde.

“Def-i mazarrat celbi menafiden evladır”. Yeni tartışma başlıkları açmak, yeni tehdit anlamında hedefler ve muarızlar ve muhalifler üretmek bu noktada bana çok mantıklı gelmiyor

Son zamanlarda çok fazla sağlığı ile Erdoğan, operasyonlarla Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı tartışmaların odağındaki isimler. Krizi kontrol edemiyorsanız, döner sahibini vurur. Tıpkı hedefine ulaşmayan Bumerang gibi. Erdoğan’a bu lobi hiç güvenmedi. “Onsuz olmuyor” diye kadroda yer almasına ses çıkarmadılar ama şiir okudu diye siyaset yasağı getirenler onlardı. Daha sonra siyasete taşınmasında da onlar vardı. Fakat işler bekledikleri gibi gelişmeyince o sürecin sonunda 15 Temmuz yaşandı. BOP süreci noktalandı. Şimdi yeni bir süreç örgütlenmeye çalışılıyor.

Bu konuda ABD ve Avrupa’ya güven konusunda bizim acı tecrübelerimiz var. Sözkonusu olan İsrail, FETÖ ve PKK ise, birilerinin eli ile birilerini tasfiye ederken, o birileri ile de kullandıkları kaynağı hedef haline getirebilirler. Ya da bir senaryoda geri dönülmez noktaya gelinmişse, orada bu projeye karşı çıkan bir ikinci kanat varsa onu bir şekilde tasfiye ederler. Bakınız Kennedy ya da içeriden bir örnek, Hiram Abbas, Eşref Bitlis, Hablemitoğlu.. Bugün ortaya çıkan tehdit, dünkü tehditlerden çok farklı. Ve bu tehdit sadece Türkiye ile sınırlı da değil. ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, Çin, Hindistan, Rusya, Suudi Arabistan, BAE, Japonya, Kore, Hong Kong, hatta İsrail.. fark etmiyor. Farkında olmalısınız, Hong Kong’daki göstericilerin ellerinde İngiliz bayrağı değil, Amerikan bayrağı var! Dünya politik bir meteor kuşağına doğru hızla ilerliyor. Sadece siyaset değil, iş, media, STK, finans dünyasından birilerinin de kapısı çalınabilir..

Bakın bunlar sadece kendilerinden olmayanlarla değil, kendi içlerinde de kanlı bir hesaplaşmaya hazırlanıyorlar. J. Empstein’ın intiharını da bu çerçevede okumamız gerek. 17 Eylül İsrail seçimleri bu gelişmeler açısından yön ve yol gösterici olacak. Bu tarihin sembolik bir anlamı var. Batılıların dostluklarına güvenenler aldanırlar. Onları dostları yok, çıkarları var. Global çetenin adamları Lucifer’e kurban edecekleri adamları ve örgütleri beslerler.. Hele onu para ve makam yanında kadınla da “mutlu” ediyorlarsa, o Lucifer’e adanmış, kesileceği zamanı bekleyen bir koyundan başkası değildir.

Bir önceki seçimlerde Netanyahu’nun partisi LİKUD az bir oyla önde olsa da sandalye dağılımı bakımından eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ve Yair Lapid liderliğindeki Mavi Beyaz ittifakı mecliste 35’er milletvekiliyle temsil edilmişti. İsrail vatandaşı yaklaşık 2 milyon Filistinli iki ayrı ittifak çatısı altında girdi. Filistinlilerin seçime katılım oranı düşüktü. Ama iki ittifak da barajı aştı. Eşitlik ve Barış için Demokrasi Cephesi (HADAŞ) ile Değişim için Arap Hareketi’nin (TA’AL) kurduğu ittifak 6, Ulusal Demokratik Birlik (BELED) ile Birleşik Arap Listesi’nin oluşturduğu ittifak ise 4 milletvekili çıkardı. İsrail Eğitim Bakanı Naftali Bennett ile Adalet Bakanı Ayelet Shaked liderliğinde kurulan Yeni Sağ Partisi baraj altında kalırken, eski Savunma Bakanı Avigdor Liberman’ın partisi İsrail Evimiz (BEYTEYNU) yüzde 4,13 oy olarak barajı aştı ve mecliste 5 milletvekilliği aldı. 9 milyonluk İsrail nüfusunun yüzde 11,1’ini oluşturan ultra-Ortodoks Yahudileri (Harediler) temsil eden ŞAS (Doğulu Tevrat Muhafızları) ile Yahudi Birleşik Tevrat (Yahudot HaTora) partileri de yüzde 6,13 ile yüzde 5,94 oy alarak bir kez daha meclise girdi. İki devletli çözümden yana olan Avi Gabbay başkanlığındaki İşçi Partisi yüzde 4,48 oy alarak 6 milletvekiliyle meclise girmeye hak kazanırken, yine iki devletli çözümü savunan Meretz Partisi ise çok az bir farkla barajı aşarak 4 milletvekili çıkardı. Maliye Bakanı Moşe Kahlon’un liderliğini yaptığı KULANU (Hepimiz) Partisi 4, eski bir asker olan Rafi Peretz liderliğindeki HaBayit HaYehudi (Yahudi Evi) ise 5 milletvekiliyle meclise girdi. Geçen seçime 41 parti katılmış, bunlardan sadece 11’i % 3,25’lik seçim barajını aşabilmişti. Bu tablo bile Yahudilerin aklının ne kadar karışık olduğunu göstermektedir. 30 Parti %3.25 oy bile alamadı ve baraj altında kaldı. Katılım oranı önceki seçime göre düştü. 

Netanyahu sağcı partilerle birlikte bir koalisyon kurmaya çalışıyordu. Fakat aşırı Ortodoks Yahudi din okulu öğrencilerinin askerlikten muaf tutulmasını düzenleyecek bir yasa konusundaki uzlaşmazlık, koalisyon girişiminin çökmesine yol açtı. Böylece İsrail tarihinde ilk defa hükümeti kurma görevi verilen bir kişi bunu başaramamış oldu. Bu da ABD’nin “yüzyılın projesi”nin ertelenmesi sonucunu doğurdu. Bugün “Fırat’ın doğusu” ile ilgili gelişmeler biraz da bu çerçevede zaman kazanmaya yönelik. Yoksa Mısır, Suudi Veliahd Prens, Dahlan, BAE hepsi hazırdı. Şimdi gözler 17 Eylül’de yapılacak seçimlere çevrildi. Trump’ın seçimi kazanması, Evanjeliklere Kudüs’te bir zafer armağan etmesi ile mümkün. Bu da bölgede ABD’nin bir düzen kurması şartına bağlı. Bu işte Arap ayağı tamam. İran da bir şekilde kontrol edilmeye çalışılıyor. Kilit ülke Türkiye.

Bakın Türkiye’deki krizlerin arkasında olan lobi, şu günlerde Ankara’da krizin açılması, çözülmesi yönünde lobi yapmak, danışmanlık yapmak, çözüm üretmek için ortalıkta dolaşıyor.

Öte yandan; Trump’ın adamları İsrail’de fazla mesai yapıyor.

Netanyahu bugüne kadar ki, İsrail’de en uzun süre başbakanlık yapmış kişi. İsrail›in 120 sandalyeli parlamentosunda bugüne kadar çoğunluğu sağlayan tek bir parti bile olmadı. Ülke hep koalisyonlarla yönetildi. Bu seçim kampanyasında ABD ile ilişkiler, yeni yerleşim yerleri, rüşvet suçlamaları en çok konuşulan konular. Netanyahu, ‘Yahudi yerleşimleri ilhak edilecek’ vaadi Filistin tarafında en çok eleştirilen konular arasında ilk sıralarda. Kudüs konusunda açık bir tartışmanın riskli olacağını biliyorlar. Onun içinde o konuda tartışmaya girmiyorlar, ama “Yüzyılın projesi” olarak o iş sanki tamamen Amerikalılara havale edilmiş gibi gözüküyor.

Eylül ortalarında İsrail seçimlerinin sonucu belli olacak. Sonra ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Dost kim, düşman kim, kim kiminle beraber, daha net belli olacak. Birilerinin Erdoğan sonrasına ilişkin yol haritası daha net belli olacak. 

Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • davutdavut18 gün önce
  Sayın Hocam, Erdoğan sonrası bir Türkiye düşünmek istemiyorum. Düşününce 28 şubatlar, 2001 krizleri, anasolme, 12 eylül 1980 , 27 mayıs 1960 darbeleri, 1971 muhtırası geliyor aklıma. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların görüyoruz biz Müslümanlara da basiret ver ya Rabbim.
 • Sabit çakmakSabit çakmak18 gün önce
  Sayın dlipak,hep bize başkalarının yaptıklarını,planlarını anlattınız bırakınız bunlarıAkp ,Reis e yapmaya devam ettiği operasyonu ne zaman görecek ve lütfen hain olan isimleri deşifre edin.yeni kurulacak payılerede paye vermeyiniz.
 • Süleyman Demir.Süleyman Demir.19 gün önce
  Yeniakit Gazetesini her gün internetten okuyorum. Sadece bir amca da sizin gazetenizden başkasını okumuyor diye günlük O nada gazete alıyordum. Ama çalıştığım esenlik market Şubesi kapandığı için gazete almaktan mahrum kaldım. Diyeceksiniz 1 TL mi bulamıyorum. Göze batıyor. Halbuki ben Suudi Arabistan'dayken otobüsçüler getirsin diye Ay da 100 riyal veriyordum.sorunu sizin gibi kalemi keskin kılıç olanlar gündeme getirerek çözüm olacağını düşünüyorum. Selam muhabbet sevgi ve DUA.tlf 0506 104 5068.Malatya
 • VuslatVuslat19 gün önce
  Sayın dilipak Erdoğan sonrası diye başlık atmışsınız .hiç başlıkla alakası olmayan cümleler yazmışsınız ne o bir sorunmu var
 • DermanDerman19 gün önce
  Abdal salam sayin erdoganin fani oldugunu biliyonda yeni kurulacak partiye fazla umit baglamissin,sen bir munafik pkk ypg feto bunlarin hepsi daha fazlasida var senin yorumunu okuyan bolucu oldugunu anlar.
 • CÜNEYTCÜNEYT19 gün önce
  SAYINENERJİBAKANIBENZİNVEMAZOTFİYATLARINDADEĞİŞİKLİĞEGİDİLDİĞİNİAÇIKLAMIŞ.....ARTINCAADIDEĞİŞİKLİKOLUYOR......DÜŞÜNCE;BİZİNDİRİMYAPTIKDİYORLAR......ARTIKZAMYOK .... ZAMYERİNEdeğişiklikkelimesi KULLANILACAK.....fiyatayarlamasıderlerdibizaman..... AMATEKDEĞİŞMEYENVAR...... VATANDAŞAGİRİYOR , SİVRİUCU.....
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler19 gün önce
  Giriş, gelişme, sonuç açısından bakılırsa, yazarın bilimsel bir eda ilesıkça yapmış olduğu dezenformasyon (bilgi kirliliği anlamında) yolu ile bir bilinç altı çalışmasıdır. Samimiyetsiz ve maksatlı bir yazı olarak değerlendiriyorum.
 • EKREM KAYRAEKREM KAYRA19 gün önce
  Kıbrıs harekâtı, Türkiye'nin güvenliği için yapıldı. ABD açısından da hem Kıbrıs'ı sağa çekmek hem biraz İngilizlerin yerine geçmekti.80' den önce ABD elçisi dedi ki , Türkiye için en uygun sistem, Demokratik İslam Cumhuriyetidir. Sonra ihtilal oldu ve bugünlere geldik. O zamanlar Wall Street Journal ' in Türkiye tercümanı gibi olan Günaydın'ı vs. takip ederdim... Sonra , internet icat oldu , ipin ucunu kaçırdım..22 ülkenin sınırı değişecekmiş. Alay eden var. Bilmem. Bazıları, ABD Erdoğan'ı devirir diyor.Deviremez diyen var... Bence devirebilir. Borsanın üçte ikisi Batı'nın elinde. S-400 gelmeden önce vurabilir.Vurmaz... Mış gibi yapıyorlar. Uzun hikaye. Görünen o ki Erdoğan yolcu. Bazen denklem değişiyor.
 • YORUMCU Abdüsselam; TAM BİR ALGIYORUMCU Abdüsselam; TAM BİR ALGI19 gün önce
  BÖYLE BİR YAZIYI ALGIYI KİM YAPAR?? AMERİKA'NIN İKİZ KARDEŞLERİ FETÖ=PKK YAPAR. ince ince çok güzel yazmışsın. Yoksa sen ENRE USLU MUSUN
 • FerhatFerhat19 gün önce
  RTE bırakın suriyeyi feth etmeyi islam coğrafyasını feth etse ne olurdu biliyormusunuz? Nemi olurdu ? Islam coğrafyasını muasır medeniyetler sevyesine ulaştırırdı. Dolayısıyla mukaddes topraklarda Avrupa insan haklari sözleşmesini imzalar ve Avrupa konseyinin (masonik ve satanist) ölcülerine bağlı kalacağına dahil onay verilmesine vesil olurdu. Kısacası fesadın peygamber topraklarinda yayılmasına vesile olur ve Luzifer in huzurunda derecesi yükselirdi. Hatta bunu yapmak için eminim gece gündüz çalışır ve gözlerinin altinda baloncuklar oluşturdu. Hatta aileden birisini oralara gönderir ve KADEM gibi feminist ideolojiyi oralarda kadınların zihnine yerleşmesini sağlar idi galiba. Nede olsa degirmenin suyu Rotschield en geliyir. sözüm ona sivil toplum örgütüymüş güya anlamadım gitti. Halbuki aileden birisi Kademi yönetiyor ve tarafsız bir kurulus oldugu görünümü vermiyor. Hatta cinsiyetler arası eşitlik gibi projeleri sosyal ve tüm alanlarda ivedilik ile hayata geçirilmesisine vesile olurdu galiba. Birde oralarda sapkin LGBT derneklerini yasal koruma altina almak ile yetinmez, birde AB den alinan fonlar ile onlari teşvikler di eminim. Ne tuhafsa Rte nin en büyük hayali masonik bir kurum olan AB ye dahil olmak. Bu yoldada inanin cok badireler gördü, zira zinayi meşrulaştırmak öyle kolay bir lokma değildi, fakat bizim gibi sefihler bu numarayı yuttu, zira islam güncellenmesi gerekiyordu, zira faiz, fuhuş, zina bu çağın sıradan vakaları imiş. Meğer Islam 1400 yil önce gibi uygulanamaz imiş. Eminin hertarafta gökkuşağı rengine bürünmüş gay ve lezbiyen ve hatta travesti olimpiyatlari organize edilirdi şam, medine, kudüs ve mekkede. Hatta fuhuşu yaygınlaştıran ve devlet fonundanyararlanan dizi ve filmler çekilirdi kutsal topraklarda. Bu dizilerde kadinların yarı çıplak soyunması devlet eli ile teşviklenerek evlerinde oturmamalari, bilakis açılıp saçılıp dikkatlerini üzerlerine çekecek şekilde ayaklarını yerlere vura vura yolda yürüyerek iş hayatına atılamalarina vesile olurdu galiba. Nitekim kim takar Allah ın emir ve Resülün sünnetlerini değilmi. Bunca badireden sinra başarılarından dolayı Kabalist meshebine sahip masonik siyonistler ona ikinci bir üstün cesaret medalyesi verirlerdi eminim. Haydi müminler destek çıkalım bu liderlerimizin üstün çabalarına, haydi, haydi, haydi
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu19 gün önce
  iyide sayın dilipak siz şü anda tayyıp beydeb başka "tamam bu lıder tayyıpın yerini tutar" diyebiliyormusunuz.
 • ABDUSSELAM EFE! SEN NEREDE YAŞIYORSUN??ABDUSSELAM EFE! SEN NEREDE YAŞIYORSUN??19 gün önce
  UZAYDA FALAN MI? YOKSA PENSİLVANYA DA MI? BU NE GÜZELLEMELER, SEN SİYASETİ GÜNDEMİ YAKIN TAKİP ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUN??? ALİ ABDULLAH AHMET 180 DERECE ERDOĞAN'IN KARŞISINA GEÇTİLER YAKLAŞIK 5 YILDIR ERDOĞAN'IN ZAYIFLATIP DEVİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR!!! ABDÜSSELAM SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN BURADAN YORUMCULARI ETKİLEYİP FETÖ YE HİZMET ETMEYE Mİ ÇALIŞIYORSUN??? Senin bu anlattıklarına kargalar bile Güler sen kendini çok akıllı mı sanıyorsun? Sağ tarafta YENİ BİR PARTİ DEMEK ERDOĞAN'IN %50 NİN ALTINA İNMESİ VE İKTİDARI KAYBETMESİ DEMEKTİR. ALİ AHMET ABDULLAH IN ZATEN İKTİDAR OLMA GİBİ BİR NİYETLERİ YOK TEK HEDEFLERİ VAR ERDOĞAN'I %50 NİN ALTINA İNDİRMEK ABDÜSSELAAAAAAAAM
 • ERDOĞAN IN SONUNU HAZIRLAYANLAR! ERDOĞAN IN SONUNU HAZIRLAYANLAR! 19 gün önce
  KİBİR ABİDESİ HAVA DURUMUNA GÖRE YÖN DEĞİŞTİREN EN BAŞTA BÜLENT!! İSTİŞARE KURULU!!! RESMİ OLARAK NE YETKİSİ VAR? İSTİŞARE KURULUNUN ANAYASA DA KANUNLARDA BİR YERİ VAR MI?? BU KURUL DÜNYANIN EN DANDİK KURULUDUR!! NEDEN? ÇÜNKÜ DEVLET MESELELERİNİ KONUŞACAK O KADAR ÇOK KURUL VAR !!!! BAŞKAN YARDIMCISI, BAKANLAR, EN İYİ DESTEKÇİSİ DEVLET BEY, MİT, 290 MİLLET VEKİLİ, DANIŞMANLAR, MİLLİ GÜVENLİK KURULU, GENEL KURMAY, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 81 VALİ......PARTİ İÇİN; MYK, MKYK, 81 PARTİ İL BAŞKANI, İL BELEDİYE BAŞKANLARI....... BUNLARIN HEPSİ RESMİ. NE GEREK VAR DI BÜLENT, M.ALİ, CEMİL, AKADİR,.... BUNLAR BULUNMAZ HİNT KUMAŞIMI?? BU KAFA İLE GİDERSEK 2023 DE KENDİ ELLERİNİZ İLE İKTİDARI CHP YE VERİRSİNİZ! TIPKI İSTANBUL ANKARA GİBİ. BENDEN SÖYLEMESİ
 • ??????19 gün önce
  200 yıldır ne oluyorsa o olacak. Abdülhamit, Atatürk, adnan, özal... Demokrasi getiriyoruz diye osmanlıyı yıkan terakkiperver cıler hiç yok olmadılar. Onların siyasetçileri yazarları para sahipleri sağcı, solcuda hale aynı yolda devam ediyor. Şuanda Amerikancılar gelir. Biraz içimize kapanır. AB hayelleri ileri demokrasi söylemleri demlenir. Arasıra dovara tozlar. Nasıl Abdülhamit den sonra İsrail kurulduysa oda olur. Muhalefet in tavrı bonu gösteriyor. Sayın Dilipak bile algı yapıyorsa. Planlar hazır demektir.
 • AbdusselamAbdusselam19 gün önce
  Allah ın adı ile Rahman Rahim.AK PARTİ VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, KÜRTLERİN DÜŞMANI DEĞİLDİR!.Değerli kardeşlerim!.Ak Partinin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın 17 yıllık, Devletyönetimi döneminde, gerek Kürtlere karşı olsun ve gerekse, Diğer kesimlere karşı olsun, Taktiksel çok büyük hataları olmuştur. Bizler de zaten zaman zaman bu hataları, buradan dile getiriyoruz. Ancak ne Ak parti kadroları ve nede, Sayın Cumhurbaşkanımız, Kürtlere karşı, Sistemli veMaksatlı olarak, onları Etnik temizliğe tabi tutacak veya Tehcire zorlayacak veya Asi mile edecek, hiç bir uygulamanın içine girmiş değillerdir. zaten, Kürtlere karşı, bu tür olumsuz uygulamalar Vaki olsaydı, Yurt içinde, Kürt Sivil Toplum Liderleri ve Yurt Dışında, Kürdistan İslam Cumhuriyeti Yetkilileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almazlardı. Oysa, Bilindiği üzere, Kürdistan İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Sayın Neçirvan Barzani,Cumhurbaşkanı olarak Seçildikten sonra,İlk Yurt dışı ziyaretini, Türkiye ye yaptı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Tarafından da Kabul edildi.Değerli Kardeşlerim!Allah teala dan başka Baki kalacak kimse yoktur ve Hatasız da Kul olmaz, Öyleyse, Ak Parti de insan Kütlesinden teşekkül etmiştir hem Hataları vardır ve hemde, Fanidir. Şimdi ise, Eski Ak partinin misyonunu üslenecek, 4 Eğilimli ve Ülke sorunlarını çözmeye İnşa Allah Muktedir bir Kadro ile, Yeni Bir parti Kurulmak üzeredir. Bu parti, 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ün Güdümünde ve Sayın Ali Babacanın Yönetiminde olacaktır, Öncelikle, Bu Partiyi, Yüce Allah, Devletimize Milletimize ve Hepimize, Hayırlara vesile kılsın. Söz Konusu bu parti, Sayın Cumhurbaşkanımızın Düşmanı bir Parti değildir ve İnşa Allah asla da olmayacaktır. Ancak bu Parti yep yeni bir partidir. demokrat Parti, Adalet Partisi, Anavatan Partisi,ve Ak Parti gibi, Ülkemiz Halkına hizmet edecek, Dünya Milletleri ile, Barış içinde kalkınma yolunda Rekabet edecek, bir parti olacağı ümidindeyiz, İnşa Allah.Değerli Kardeşlerim!.Ben bunları şunun için dile getirdim.Ülkemiz için ne zaman hayırlı bir adım atılacak olsa, Din ve Devlet düşmanları hemen faaliyet geçiyor. Şimdi de, 1 Taşla 2 Kuş vurmaya çalışıyorlar.Bir Taraftan, Sayın Cumhur Başkanımızı, Kürt Düşmanı birisi olarak göstermeye çalışırken, Diğer taraftan, Can Dostları ve Dava Arkadaşları ile aralarını alabildiğine bozmaya çalışıyorlar. Ama, Allah Teala nın izni ile, Kesinlikle Başaramayacaklar. Allah ın izni ile, İt Ürür Kervan Yürür misali, Çalışmalar, Normal Seyrinde devam edecektir. Tüm Türkiye Müslümanları Uyanık olmalıdır. Allah Teala, Kafirlere, Zalimlere ve Münafıklara asla, Fırsat vermesin. Amin bi hürmeti Taha ve Yasin. 27.08.2019 Abdusselam EFE.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar19 gün önce
  Erdoğan sonrası yok sayın Dilipak. Erdoğan sonrası MEHDİ a.s. dönemi.Yazının Erdoğan sonrası ile bir ilgisi yok zaten .Gündemdeki konular.Kendi aklı ile gidenler için Erdoğan sonrası ihtimal çoook. Hayal kurmak, gelecek hesabı yapmak serbest:))) Aday da çoook. Davutoğlu,İmamoğlu,ABDoğlu,İngilizoğlu,Babacan,Albayrak,Gül, Akgül,Sarıgül,İnce,
 • muzaffer düzgünmuzaffer düzgün19 gün önce
  erdoğan gidecek diye avucunu yalayanlar birde kendi hallerine baksınlar unutmasınlar 90 mıhı 9 a indiren allah var2023 üdeerdoğan alacak bir sonraki seçim 2029 deyilmi kimlerin ruhuna fatiha okunur zaman gösterecek.
 • ZaferZafer19 gün önce
  Alalım uçak s400 fakat bunlar bizi kurtarmayacak aile bitti din elden gitti her gün yolda ailede köyde şehirde millet birbirini öldürüyor ahlak güvenlik kalmadı uyuşturucu kullanan satan her sokakta kesin var millet bitti cinnet geçiriyor aile millet kavramı bitti Vallahi bu uçaklar füzeler bizi kurtarmayacak sizin ve milletin gündemi çok farklı
 • Bu millet, daha nice haqîqî"er"ler "doğurur"... Bu millet, daha nice haqîqî"er"ler "doğurur"... 19 gün önce
  Bu millet, daha nice haqîqî"er"ler "doğurur"... Başkan, şu MEB ve Dış İşleri Bakanlıkları'nı bir çekip düzeltebilseydi.!?
 • Mahkeme, kâdıya/hâkime mülk değildir..!Mahkeme, kâdıya/hâkime mülk değildir..!19 gün önce
  Mahkeme, kâdıya/hâkime mülk değildir..! Hepimiz birer fânîyiz...
 • OkurOkur19 gün önce
  Siz hala bu olanların arkasinda Amerika var diyorsunuz ya bir gazeteci olarak yapılan büyük hataları görmüyor hala Erdoğan sonrası diye başlık atiyorsunuz bunca olanları soygunları zamları insanların geçinme telaslarini görmüyor saçma başlıklarla insanların kafasını karistiriyorsunuz ve biz artık bizi soğanları vicdanlarini çöpe atanları bizim oyları yok sayanlari adaleti çöpe atmislari istemiyoruz ve sizde bunu görün az biraz vicdanlı yazılar yazında insanların kalbine dokunun...allahi zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma onları gözlerinin dehşetle açacağı bir güne etrteliyor islhhhh bu zulümler son bulur sadece bi temenni tabi
 • SılaSıla19 gün önce
  Dikkat dikkat!!! Ömer LER aranıyor MUŞşş??. Bu dinSİZ zamANda, O kadar NAMUSlusunu bULABİLENe aşk olsun. ŞU işe BAKın yaaa. "halktAN Dilenmek" VE "liyâkatsiz güruhuna emretmek" KANlarına işlemiş. HİÇ kimse; "BEN de hz. ÖMerin adaleti, Hz AliNİN cesareti var. Hz ebubekir'in sıddıklığı daHİ bendedir. Hz osmanın zenginliği de-cömertliği de-sadeLİĞİ de....Şikayeti olan-isteği bulunan, BENİbulsun..." demiYOR, diyeMİyor. İman?ızlığı BUNA engelllllllll. BEN islamım DİyEmezler. ANck BENbenBEN bazen de banaBANAbana DERLER. üstadı ŞEYTAN gibi........Ömer gibileriNİ bulmak lâzım diyor... NE istediğiniZE dikkat edin Sn. dev?etlum.. ÖMer gelseydi omuz üstünde baş bırakmazdı haa YEMİNLen(özellikle yandaşlariNiNveakrabalarının). Ne diyorsunuz HAŞMETmeap, gelsin mi Hz ömer'in adaleti??Sn yazarA teşekkürler
 • MaskosuMaskosu19 gün önce
  Allah'ın dostlarını düşman görür, düşmanlarını dost görürseniz; burnunuz pisliği eşeler durur, rahatınız bozulur, Ehli sünnete âlimlerine yapılan düşmanlığın sonu hüsranla biter!
 • AzrailAzrail19 gün önce
  Yorum yazanlar hak adalet hakkaniyet gibi kavramlar kullanarak bir şeyleri savunmuş. Ben feryat ederken bana haksızlık yapıldı derken neredeydiniz ey müslümanlar neden feryatlarimi bana ve aileme yasatilanlari görmezden gelďiniz sorarım sizlere ama cevap olarak ben ve benim gibi gerçekten haksızlığa ve zulme uğrayanları görmezden gelďiniz çünkü benim gibi gerçekten haksızlığa uğrayanlar sizlerin umurunda değil. Kalkmış Ömerin adaletinden bahsediyorsunuz ben rabbimden başka sığınacağım adalet isteyeceğim bir yer kalmadı bu dünyada bazılarınıza göre adalet ve yaşama hakkı istiyorsanız bizden olan hertürlü kul hakkı yenerek hak etmediği emeline ulaşır. Sizden değil ise yaşama hakkı ve hertürlü haktan men edilir bir anlayış yaşıyor. Benim rabbim bu düzeni bozacak haksızlık ve çıkarları için benim yaşamımı katledenler allahın azabını unutan kişilerdir. Allahım sen kimsesizlerin kuroyucusu ve sahibisin sen ne dersen o olur bu dünyada bana yapılanların hesabı sana kaldı.
 • Mesut SarpMesut Sarp19 gün önce
  Sorun Türkiye ne yapmali ! Müslüman Devletlerle beraber olmamız gerekir ama Amerikaya kukla olanlarıyla degil. Türkiye kendine karsi olan oyunları parçalamak zorundadır. Tabii akıllıca olmalı. Öncelikle ABD’nin oyalama taktiklerine inanmadan acilen Suriye’nin Kuzeyine harekat başlatılmalıdır. PYD Koridor Devleti merikan askerleriyle beraber süpürülmelidir. Korkmaya gerek yok ne Amerika nede Rusya Suriyede Türkiye ile catışmayı göze alamaz. Türkiye, bu dengeleri gözeterek öncelikle Ruslarla anlaşmasını sağlama alıp bu harekatı gerçekleştirmelidir. PYD’yi devirmekle Üst Aklın büyük oyununu bozmalıdır.
 • vatandaşvatandaş20 gün önce
  Batı ve siyonizm Müslüman ülke liderlerini kukla olarak kullanırsonra işi bittiğinde madara ederek görevini sonlandırır. bunu mısır, libya, ırak vb. gördük. Erdoğan sonrası değişen bir durum olmayacak, çünkü sistem tıkır tıkır işliyor. sadece isimler değişecek. Siz hala erdoğanı ümmetin umudu, mazlumun sesi olarak görün. nasıl ki Atatürk bir yıkım bırakıp gitti aynı durum erdoğan için de geçerli. erdoğanın yıkımlarını erdoğan sonrası göreceğiz. hem dini, hem örfi mahvetti Türkiyeyi..
 • dogrusaldogrusal20 gün önce
  Dilipak dogruları söyleyince kaka mı oluyor....
 • AzrailAzrail20 gün önce
  Sayın DilipakYeni oluşumdan sonra benim gibi hiç bir suçu olmadan ekmeği elinden alınan canına ve namusuna dil uzatılan khk mağduru olarak bana yapılanların hesabını verecek olanlar sadece yapan değil tüm ailesi ile birlikte bana ne yapılmışsa aynısını kat kat verecek zaten adalet sistemi bozuk durumda. Nede olsa şu zamanda kimse savunma hakkı tanınmadan hertürlü zulüm ve baskıya maruz kalıyor. Aynı bu şekilde yarattıkları düzenle hesap verecekler kim haksız bir şekilde bir ailenin hayatını kararmış ise haksızlık yapmış ise rab-imdan bunu diler bunu isterim.
 • Ekrem Kayra Ekrem Kayra 20 gün önce
  Şuanda bize ikinci Ömer bile yeter.Ömer bin A.Aziz.Halife olduğu günbütünkorumaları uzaklaştıran Ömer . Önce fütuhata son verip ,içeriyi düzeltmeye başlamış . Onun devrinde Mısır Valisi mektup yazmış, BU SENETOPLADIĞIM ZEKATI VERECEK FAKİR BULAMIYORUM , NE YAPAYIM , demiş... Sayın Erdoğanagelince... Bu örneğe bakıp karar versin.Adil , dürüst ve kibirsiz olana herkesyardımeder .VESSELAM.
 • Ümit Ümit 20 gün önce
  Sevinirsiniz
 • ibrahimibrahim20 gün önce
  Bir devletin kaderini döndürüp dolaştırıp bir adama bağlamak hangi akla sığar.Millet olarak hep birilerini ön plana çıkarmayı adet haline getirmişiz.Asıl yanlış burada.
 • FerhatFerhat20 gün önce
  RTE sonrası da önceside değişen hiç bir şey olmayacak, zira deccaliyet sistemini kurgulayan siyonizme hizmet edecek modern çağın Bel'am ları sırada bekliyorlar zaten. Henüz siyonizm dünya ve islam coğrafyasinda projesini tamamlamadı, zira sıçanlar deliklerinden çıktı ve yedi cüceler gine biraraya geldi ve deccaliyet sistemine hizmet etmek icin sabirsizlaniyorlar. Vatan topraklarımız tanzimat döneminden günümüze kadar masonik ve siyonist derin güclerin vesayeti altinda malesef. Aslında en büyük ihanet akp eli ile filistin davasina yapildi, zira filistin ümmetin en büyük kanayan yarasi iken siyonizm güdümündeki akp ümmetin evlatlarıni siyonizmin çıkarları icin suriyede birbirinin canına düşürdü. Nitekim siyonizm akp yardimi ile hayal edemediğinden fazla kazanim sağladı islam cografyasinda. Birde bu modern çağın Bel'am larını malazgirt kahranimiz sultan Alparslan ile mukayese etmege kalkisanlar var ya iste onlar narkozlanmış sefihler. Rabbimize dua edin de siyonizm evlatlarimizi suriye batakliginda birbirleri ile savaşirmasin. Zira akp urfada siyonizmin bekcisi ve müslüman kadinlarin tecavüzcüleri johny ler ile ortak karargah kurmuşlar. Zannetmeyin rabbimizin vadi gerceklesmeyecek. Hiç ummadiklari bir an, onlarin korktuklari ve inkarvettikleri onlari kusatacak ve ondan kuruluşları mümkün olmayacak. Zafer inananlarındır inşallah.
 • Mustafa Mustafa 20 gün önce
  Büyük kâfirler kâfir oğlu kâfirler geri kalmış ülkeler üzerinde hep bir pilan halinde. Kâfir yalakaları ilanlara uyma halinde. Hesabı şaşmayan Allah subhanehu ve teala nın hesabını bekleyen mümin ler sabırla bekliyor.
 • Mehmet Mehmet 20 gün önce
  Sayın erdoğana şiir okudu diye siyaset yasağı getirenler şimdi devletin her kademesine yerleştiler.Erdogan sonrası demek millete hakaret demek değil mi.Herkesin alternatifi var.Bu millet kurtarıcı beklediği müddetçe güçlü bir devlet olamaz.Halk eğitimli ve caliskan olmali
 • ethem kalkavanethem kalkavan20 gün önce
  yillarca yazilarinizi okudum. son bir yildir rotanizi kaos ittifakina cevirdiniz. ak partinin hizmetleri hala devam ediyor. sizsorun cikarmak icin cirpiniyorsunuz. sizin de fetodan bir farkiniz yok.
 • Rasim Rasim 20 gün önce
  Bay yazar.Istanbul sözleşmesi gibi sapkın projeleri topluma kanun yoluyla dayatan Ak partinin ve sayın erdoganı tarih ve toplum unutmayacaktır..herkes ektigini biçecek şer eken şer bicecek kötülük tohumlarını kim attıysa karşısına çıkacak...
 • Mehmet ayMehmet ay20 gün önce
  Türkiye büyük bir hızla kaosa gidiyor. Kendince ABD ile Rusya arasında oynayarak birşeyler yaparım zannederken, ne İsa ya, ne Musa ya yaranamazsın. Ekonomik olarak güçlü olmaz isen, bizi daha çok oynatırlar.
 • Mehmet ayMehmet ay20 gün önce
  Türkiye büyük bir hızla kaosa gidiyor. Kendince ABD ile Rusya arasında oynayarak birşeyler yaparım zannederken, ne İsa ya, ne Musa ya yaranamazsın. Ekonomik olarak güçlü olmaz isen, bizi daha çok oynatırlar.
 • engineerengineer20 gün önce
  erdoğan sonrası yeni bir erdoğan, batı yakasında değişen birşey olmaz, abd ve metresleri bölgede gayri meşru çocuklarının güvenliği için canla başla çalışmaya devamedecekler, herşey açık ve net görene, bir şiir : /Bir göz Hakk'ı görmezseOna sakın yâr deme/Sana ibret vermezse/Benim gözüm var deme/Görenedir görene!/Köre nedir köre ne!/
 • MâlumMâlum20 gün önce
  Dilipak hocam size 1 Muharrem 1440'ta yazdığınız yazıyı hatırlatmak istiyorum. Neredeyse 1 sene oldu. 1441 nelere gebe Allah bilir.
 • KocasolakKocasolak20 gün önce
  Hocam bütün dünya biliyor, israil genişleyecek, hedef bu. Arap topraklarından parça kopartılacak. Arap liderler buna razı, razı olmayan İran, Türkiye ve Parkistan ın başlarına belalar salınarak meşkul ediliyor.Eğer bu belanın önüne geçilecekse, Türkiye, İran ve parkistan güç birliği kurmak zorunda. Daha sonra katılacak küçük ülkelerle genişleyecek bir doğu gücü ancak, batı destekli israili durdurabilir. Geç kalmadan bu askeri birlik kurulmalı.
 • ali ihsanali ihsan20 gün önce
  SAYIN YAZAR, MÜSLÜMANIN FERASET, BASİRETİ HUSUSUNUYAZILARINIZDA SIKÇA YER VEREN BİR YAZARSINIZ. BU YAZINIZ ODA TV. ( KARANLIK ODA ) ve YENİ ÇAĞ HABER SİTELERİNDE BAŞ KÖŞEDE YER ALDI. ÖNCE TEBRİK EDELİM ( ! ). FARKLI BİR BAKIŞ AÇISIYLA, GEÇEN HAFTALARDABABACANIN KURACAĞI YENİ PARTİ İLE İLGİLİ YAZDIĞINIZ"GÜZELLEME" YAZILARIYLA BU YAZIYI BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİĞİMİZDE VARACAĞIM SONUCU GÖRMEK İSTEMİYORUM. ALLAH BİZİ , ÜLKEMİZİ, İSLAM ALEMİNİ KORUSUN. BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN. AĞIZ TADIMIZI BOZMASIN.AMİN
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN20 gün önce
  Tayyip bey?“-Bize Ömer’ler lazım, diyor. Bu Ömer’leri bulduğumuzda, şu andaki konumumuzdan daha ileri bir konuma geçeceğiz. Hiç endişeniz olmasın.”Onu dinleyenler ne kadar anladı bu sözü, ya da medyada Ak Parti yorumu yapanlar anladı mı, bilmem. Bu Tayyip Erdoğan’ı besleyen, ya da konuşma metnini yazan kişi-kadronun “Kültür” zemininden doğan bir söz.Ömer kim?Hazreti Peygamber’den sonra Müslümanları yöneten Hulefa-i raşidîn’in ikincisi. Sade bir Müslüman olarak da, sonra devlet yöneticisi olarak da kendine has karakter sergileyen sembol bir şahsiyet. Adalet, onun alamet-i fârikası. Devlet başkanı olduğu halde sade bir insan olarak kalması, yaptığı her icraatın hesabını vermeye açık olması, en sert murakabe karşısında “denetlenmeye şükretmesi”, harcadığı her kuruşun halk huzurunda hesabını vermesi ve mesela kendisinden sonra oğlunun halife adayı gösterilmesi karşısında “Bir evden bir kurban yeter” diyerek akraba kayırmacılığına (nepotizm) tarihi şamar vurması…Elhasıl “Ömer Müslümanlığı” diye bir kişilik kalitesi var.“Ömer’lere ulaşırsak…” sözü var olanı değil, ulaşılması hedefleneni ifade etmektedir. Demek ki 18 yıl yürüye yürüye “Ömer kalitesini yakalamak” değil, ondan uzaklaşmak söz konuşu oldu.Ben, islâmî duyarlılıkla yola çıkan siyasetçilerin aslında yüreklerinin bir yerinde “Ömer gibi olma” duygusunu sakladıklarına inanırım. Ama öyle olmak hem kolay değildir hem de olsanız bile “iktidarla iç içe” olarak o insicamı korumak kolay değildir. Malum “iktidar” insanda “kader tayin edici” bir psikoloji oluşturur, o da bunu taşıyacak nitelikte yaratılmayan insanı bozar.Ak Parti 17 yıldır “Güç kullanıyor.”Onun için de adalette sorun yaşıyor, toplumla ilişkilerde, rakiplerle ilişkilerde sorun yaşıyor. Kur’an’da “siyasette azmanlaşma”nın sembolü olan kişinin güç zehirlenmesini “Ben sizin en yüce Rabbiniz değil miyim?” diyecek bir noktaya getirdiği anlatılır.Problemi biliyor Ak Parti.Bilmemesi mümkün değil, çünkü kendi bünyesinde sorgulamalar ve ayrışmalar yaşıyor, daha da önemlisi halkla ilişkilerde problem yaşıyor. İstanbul’da 9 puan farkla seçim kaybının travmatik bir olay olduğu açıktır.Aslında ayrışmalar ve kopmalar da biraz serinkanlı bakılabilse, uyarıcı nitelikte hadiselerdir.Bu tür durumlarda o insanları suçlayacak bir şeyler her zaman bulunabilir: Dersiniz, davayı taşıyamadılar, istediklerine ulaşamadılar, boşta kaldılar vs…Ama bir de bu insanların “Şunlar yanlış gidiyor” tarzındaki sözlerine bakılabilir. İşte o sözlerin, aslında parti bünyesinde bulunan her seviyedeki insanlar tarafından da dile getirildiği görülecektir.Mesela “Bize şimdi ders vermeyin, seçimden sonra tevbe ederiz” dediğinizde ortada “tevbe edilecek bir durum” bulunduğunu da söylemiş olmuyor musunuz?Açık ki Tayyip Erdoğan “Ömer niteliğinden uzaklaştık” demek istiyor. “Kanaat önderleri bulun” diyor. Bu “Kaliteli adamlar bulun” demekten farksız mı? Yani parti bünyesinde bir “kalite sorunu” bulunduğu söylenmiş olmuyor mu?“Bambaşka bir Ak Parti” dendiğinde de, aslında mevcudu eleştirmiş olmuyor musunuz?Ama “Yeni parti”yi siz oluşturacaksınız, başkaları da “Burada artık yenilenme mümkün değil, bunu başka yerde yapalım” demeye getiriyor. Anlaşılıyor ki, hangisi daha makul, sorusunun cevabı da halka danışılacak.Bilmiyorum, belki de Ak Parti liderliği için en çarpıcı tavır, ana muhalefet dahil, yeni parti oluşumları dahil, sivil itirazlar dahil, kimden olursa olsun gelen tüm eleştirileri masaya yatırıp, kişilik MR’ını bir de böyle çekmek… Bence çok daha gerçekçi bir okuma yapar, kaybetmez, kazanır.
 • turgayturgay20 gün önce
  erdoğan sonrası yok. damadı cilalama işe yaramaz. bizim milletimiz zembille ineni sevmez bakınız davutoğlu? emek vereni sever, bakınız erdoğan...
 • MülayimMülayim20 gün önce
  "Falan filan"ın yazısı daha iyi :) Ben sadece şunu sorarım. Mavi marmara olayında yıllarca itrail ile resmi ilişkileri kestik yani en azından öyle biliyoruz, peki Kudüs göz göre göre işgale uğruyor, insanlar şehid ediliyorken, kefere bu denli kudurmuşken itrail namına benim ülkemde konsolosluk, elçilik neden duruyor neden göndermiyoruz? Evet o azgın azınlığın arkasında amerika var gücümüz yeter mi diye devlet tereddüt edebilir ama Mescid-i Aksa yıkıldığında kınama ile geçiştireceğiz değil mi?! Yaniaman amerika bize dokunmasında kutsallara ne olursa olsun mantığı var, ya da kasıtlı olarak yardım ve destek var.!!!
 • ahmetahmet20 gün önce
  Güzel yazı. ABD/NATO/İSRAİL vesayeti Türkiyesinden,One Minute çıkışıyla sembolleşen sadece türkiye, islam alemi değil dünyanın mazlumlarının yegane umudu olanBAĞIMSIZ YENİ GÜÇLÜ TÜRKİYEYE...ABD/İngiltere eliyle siyonist strateji tüm bölge ve hatta dünya üzerinde asimetrik operasyonlar uygulanmaya çalışılıyor, bölgede Saddamın devrilmesi Türkiyenin-İranın-Irakın-Suriyenin-Yemenin vs daha küçük kukla-emanetçi devletlere bölünmesi planı 1982 tarihli raporlarında yazılı bu haydutların.... Türkiye onlardan daha kadim devlet-millet-savaş-varoluş-savunma-yokediş tecrübesine ve imanına sahip, tesadüflere yer yok. ne OSmanlı yıkılırken, ne de bu günleri gören bilen TÜRK DEVLET AKLI bugün gereğini yaptı, yapıyor.... ABD/SİYONİST lerin ülkemizdeki lobileri, casusları, işbirlikçilerinin itibar suikastleri, önceki gibi b.k yemeye devam etmeleri boşuna... S400 lerin ikincipartisi geliyor...haşhaşi zihneyetteki fedailere, falan filan de yeni fantazileri uygulamak düşüyor:)
 • AhmetAhmet20 gün önce
  Erbakan hükümeti ne bir yıl tahammül edemeyenler 17 yıl neyin hesabını yaptıysa Erdoğan sonrasını da planlamıştır. AKP nin kuruluş aşamasında sen de vardın daha iyi bilirsin.
 • VefaVefa20 gün önce
  Dunyanin 2 super gucu ABD, Rusya ve paydaslarivarken Turkiye Suriye de tek basina 3. bir aktor olamaz.....Bunaaskeri, ekonomikve siyasi gucu yeyerli degildir......Suriye bolunup paylasilmadan elimizde kalan 4 milyon multeciye bir cozum bulmamiz lazim....Bizim icin en iyi alternatifin olabilme sansi su anda yok denecek kadar zayif.....Onun icin alternatifler arasinda "en az kotu" olan Esad rejimi, Rusya ve Iranile ortak bir planda anlasip multecilere zarar vermemek sartiyla Suriyeye geri gondermeye Esad rejimini ikna etmektir.......Cok gecmeden bu tercihi secmemiz lazim.......Yoksa bi firsat da elden gidebilir..
 • Falan filanFalan filan20 gün önce
  Bölgede Erdoğan sonrası için bir plan olduğunu düşünmüyorum zira Erdoğan AKP nin kurulduğu ilk gün kadar sadık ve bu sadakatini Doğu Kudüs Filistin in başkentidir deklerasyonu ile İİT ve müslüman ülkeler nezdinde batı Kudüs’ü İsrail’e vererek gösterdi. Siz, AKP nin kuruluşSürecine ve kimler tarafından kurulduğuna şahit olmuş ve bunu sonradan itiraf etmiş biri olarak yıllarca bilerek ve isteyerek O kast ettiğiniz güçlere hizmet etmiş, hizmet aşkıyla yanıp tutuşmuş ve bu konularda derin tecrübe sahibi biri olarak AKP yi ve erdoğanı iktidara taşıyan siyonizmin Erdoğan’ın bir alternatifini milletin önüne koymadan harcama yoluna gitmeyeceğini bilirsiniz. Siyonizmin 200 yıllık Büyük İsrail projesinde 20 yıllık AKP döneminde 200 yıllık mesafe kat etmişken Ve hedefine bu kadar yaklaşmışken Erdoğan o gözden çıkarması ihtimal değil. AKP iktidarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanan bu güç tabiki finansal anlamda ülkeyi sömürmek için de kullanacak krizler çıkacak tl değer kaybedecek bu millet öyle şeylere göz yumduki artık adamlar birşeyleri gizleme yoluna gitmeye gerek görmüyorlar. Ülkenin tüm milli kaynaklarını sömürüyorlar, tek yatırım yapmadan ülke darboğaza sürükleniyor, devlet de okuluna hademe tutacak para yok. Bel hasıl kelam sizi okurum lakin kimlere uşaklık ettiğini unutmam vatanımı severim ama vatan sevgim kullanılarak bana hainlerin sevdirilmeye çalışılmasını yutmam. Algılarım kapalı
 • ChefChef20 gün önce
  Siyaset ADP nin yaptığı gibi çok şey söyleyip hiçbirşey anlatmama sanatıdır. Çünkü güce biat edilmiştir. gizlenmelidir bu. Erdoğan sonrası ülkemiz hatta dünya İsraile endexliymiş gibi bir algıya hizmet ediyor yazı bence. 26 Agustos zafereyninizide kutlar "muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur" diyen son bilgenin elan aşılamamış devlet adamlığı ve vizyonu gizlenmez, anlaşılır, örnek alınırsa ülkem adına herşeyin düzeleceğine inanıyorum. Herşey, herkes aslına rucu eder, asil azmaz bal kokmaz vesselam.
 • pervaneyi döndersene şinasi,pervaneyi döndersene şinasi,20 gün önce
  Yaw, Cumhurbaşkanımız o zamanlar çipraza bir kravat hediye ettiydi, bi tane de abimize mi verseydi ki! Yaa âbim, şu yaz sıcağında aç şu yakanı be âbi, daral bastı bana; kasımda iliklersin yine!
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 20 gün önce
  Sayın yazar, keskin kılıcın úzerinde yürüyoruz. Bir nevi sırat köprüsü. Ne Batıya güvenebiliriz ne Doğuya. Kimse dostumuz, kardeșimiz falan değil. Durum öyle hassas ki en kúçük bir hata yapma lüksümúz yok. Dikkatli, tedbirli, ustalıkla doğru strateji uygulamalıyız. Partizanlığı, dúșmanca nefret söylemlerini, tribünlere oynamayı bırakıp, iç çekișmeleri bırakıp bu hayati konulara odaklanmalı iktidar. Șimdi gerçekten de bir beka sorunumuz var.

Günün Özeti