• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye, Yunan'ı çıldırttı: Savaş şimdi değilse ne zaman?

Türkiye ile Libya arasında imzalanan tarihi mutabakat sonrası Yunanistan basını, Atina yönetimini topa tuttu. İki ülke arasındaki anlaşmanın, Yunanistan'ın bölgedeki gücünü felç ettiğini yazan Yunan basını, "Eğer Savaş şimdi olmayacaksa ne zaman olacak?" başlıkları attı.

Yeniakit Publisher
2019-12-06 10:59:00 -
Türkiye, Yunan'ı çıldırttı: Savaş şimdi değilse ne zaman?

Türkiye ile Libya arasında imzalanan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" anlaşmasına yönelik tepkiler sürüyor.

Yunanistan'ın önde gelen haber sitelerinden 'pronews', manşete taşıdığı habere "Türkiye ve Libya'nın resmi anlaşmaları, Yunan kıta sahanlığını yok sayıyor. Eğer Savaş şimdi olmayacaksa ne zaman olacak?" başlığını attı.

Haberde Türkiye ve Libya arasında varılan anlaşmanın, Yunanistan açısından bölgedeki gücün felç edilmesi anlamını taşıdığı belirtiliyor.

Yine aynı site, neredeyse tüm manşetlerini Türkiye ile ilgili haberlere ayırdı.

Türkiye ile Libya arasındaki mutabakatı

Anlaşma metnine göre, Libya ile Türkiye arasında 18.6 millik (29.9 km) bir sınır çizgisiyle kıta sahanlığı (KS) ve münhasır ekonomik bölge (MEB) sınırları belirlendi. Libya mutabakatı, Türkiye’nin KKTC ile 2011’de yaptığı Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması’ndan sonra bölgede yaptığı ikinci deniz yetki sınırlandırma anlaşması. Ancak Türkiye, Akdeniz’de henüz MEB ilan etmedi. MEB sınırları balıkçılık sektörünü içerdiği için ilgili kurumlar arasında çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kocasolak

Savaş ha, tabiki savaşacağız. Bütün HAKK’ı yenen sömürgeci batı ile savaşıyoruz zaten.
 • Yanıtla

celil evciman

Palikarya kaşıntın tuttu gene.Akdenizde sardalya olduğun günleri çabuk unuttun.Kaldı ki o zamanlar kolu kanadı kırık Osmanlı sizi sardalya etmişti.Şimdi karşınızda ordusuyla dunya klasmanında ilk sıralarda olan bir Türk devletine kafa tutuyorsunuz.galiba sırtınız kaşınıyor...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23