• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ile anlaşmışlardı! 'Meşru hükümeti devirebilirler' uyarısı

Siyaset felsefecisi Lütfü Özşahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Al Sarraj "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2019-12-06 23:14:00 -
Türkiye ile anlaşmışlardı! 'Meşru hükümeti devirebilirler' uyarısı

Siyaset felsefecisi Lütfü Özşahin, Türkiye ile Libya arasında 27 Kasım'da imzalanan deniz yetki alanları sınırlandırmasına dair mutabakata ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Lütfü Özşahin, Libya hükümetinin dış güçler tarafından devrilebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Anlaşmanın iyi bir hamle olduğunu belirten Özşahin, "Türkiye Libya anlaşması iyi bir diplomatik ve stratejik atak Lakin dikkat etmek lazım. Zira Batı ve Onun, Mısır, Suud gibi uşakları her an Libya'daki meşru hükümeti devirebilirler. Benden söylemesi..." ifadelerini kullandı.

İki gün önce saldırı düzenlenmişti

Libya'nın başkenti Trablus'ta Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Merkezi'ne 4 Aralık Çarşamba günü silahlı saldırı düzenlenmişti. Başkenti sarsan top atışlarına, uluslararası meşruiyete sahip UMH'ye bağlı güçler tarafından karşılık verilmişti. Yaşananların Türkiye ile imzalanan mutabakatın ardından darbeci Hafter güçleri tarafından yapıldığı tahmin edilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali baba

Biz bunların hepisini ... bunlar bizim için hiç bişi korkmaya gerek yok
 • Yanıtla

AYH8N ERG8N8Z EWET

MEŞRU OLMAYANIN MEŞRU OLANIN ÜZERİNDEKİ TAHKÜMÜNÜ KABUL ETMEYIZ.BU BİZİMDE INSANLIK ERDEMİMİZE VE EDEPİMİZE KARŞI VE AYKIRI SİYASİ EDEPSİZLİKTİR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23