• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terör sevici Sevim Dağdelen fitne peşinde

Alman Meclisi'nde YPG paçavrası açan terör sevici Alman siyasetçi Sevim Dağdelen, şimdi de Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesini engellemek için Almanya hükümetine çağrıda bulundu.

2020-01-21 11:04:00 - 2020-01-21 11:04:56
Terör sevici Sevim Dağdelen fitne peşinde

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

YPG’nin paçavrasını Alman Meclisi’nde açan ve Türk okullarının açılmasına engel olacağını söyleyen Alman siyasetçi Sevim Dağdelen, şimdi de Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesinin engellenmesi için Almanya hükümetine çağrıda bulundu. “Libya’ya Türk askeri göndermek Erdoğan’ın provokasyonudur” diyen Dağdelen’e tepki gösteren AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, şunları ifade etti: “Bu şahsın söylediği densizlikten başka birşey değildir. Kendisinin vekil olup olmadığı bile tartışılır. Cumhurbaşkanımız ile ilgili ‘Provokatörlük yapıyor’ demesi alçaklıktır. Libya’ya asker göndermek Türkiye’nin en doğal hakkıdır. Türk milletinin Almanya’da bulunan fertleri ve Türkiye Cumhuriyeti gün gelir bu yaptıklarının hesabını kendisinden sorar.AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak da, şunları dile getirdi: “Ne Türk askeri, ne de Cumhurbaşkanımız Libya’ya provokatif bir eylem yapılması için el uzatmadı. Türkiye olarak Libya’nın barışı için bölgedeyiz. Libya’da barışın tesis edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Dağdelen, PKK sempatizanı olduğunu açıkça ifade eden bir şahıstır. Bu ifadeler terör sempatizanı biri tarafından söylenmiş basit ifadelerdir.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ATATURKCU HIDIR

Bizimkilerin eli armut mu topluyor bilinmez ki!Bunun gibi coplerin yer yuzunde yurumesine niye seyirci kalinir ? Anlamak mumkun degil!
 • Yanıtla

Kültigen

BU ve buna benzer VATAN HAINLERINI haber yapmaya bile degmez vesselam.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı