• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terör örgütü PKK, NATO zirvesini sabote ediyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Londra’da NATO Liderler Zirvesi’ne katılması ve İngiltere, Almanya ve Fransa liderleri ile 4’lü toplantıda bir araya gelmesi öncesinde PKK gösterileri başladı. Birçok ülkede PKK’nın terör listesinde olmasına rağmen PKK paçavralarıyla gösteri ve yürüyüşler düzenleyen gruplara polis göz yumuyor.

Yeniakit Publisher
2019-12-03 10:07:00 - 2019-12-03 10:08:17
Terör örgütü PKK, NATO zirvesini sabote ediyor!

NATO liderler zirvesi öncesinde terör örgütü PKK/YPG ve yandaşları Avrupa’nın birçok ülkesinde gösteriler düzenleyerek Barış Pınarı Harekatını sabote etmeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, PKK/YPG’yi tehdit olarak gören savunma planının, Ankara’daki NATO Konseyi Toplantısı’nda onaylandığını hatırlatarak, Barış Pınarı Harekatı’nın amacını anlatacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde terör örgütü PKK Avrupa sokaklarında gösterilere başladı.

Zirve kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa, Almanya ve İngiltere liderleri ile bir araya gelerek terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı PYD/YPG’ye destek verilmemesi konusunda uyarılarda bulunacak. Ancak, terör örgütü PKK ve PYD/YPG yandaşları başta İsviçre’nin Basel, Almanya’nın Bremen, Frankfurt, Freiburg ve Bonn kentleri olmak üzere bir çok ülkenin başkentinde terör örgütünün paçavralarıyla Türkiye karşıtı korsan gösteriler düzenliyor.

Gösterilerde PKK, YPG, YPJ paçavralarının yanı sıra terörist başı bebek katili Öcalan’ın posterleri de taşınırken güvenlik güçlerinin göz yumarak, müdahale etmemesi dikkat çekti. Eylemlerde, Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında yapılan silah anlaşmaları ve turizme destek anlaşmaları protesto edildi. Başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin terör listesinde olan PKK lehine yapılan gösterilere Avrupalı siyasilerin de destek vermesi ikiyüzlülüklerini ortaya koydu.

Avrupa’ya Türkiye’nin NATO’daki rolü anlatılıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde, Londra’da 2-4 Aralık tarihleri arasında panel ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek katılımcıları çeşitli konularda bilgilendirme yapacak.

İletişim Başkanlığı, 2 Aralık’ta Türkiye Konuşmaları (Turkey Talks) panel serisi kapsamında, Londra Naval and Military Club’da “Türkiye’nin NATO’daki Rolü ve Bölgesel Güvenlik Sınamaları” başlıklı panel düzenleyecek. Türkiye’nin NATO için, NATO’nun da Türkiye için öneminin ele alınacağı panelin ardından Türk heyeti aynı gün Financial Times Editörler Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirecek. Türk heyeti ayrıca, 3 Aralık’ta NATO Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenecek ve değişen dünyada NATO’nun öneminin ve geleceğinin ele alınacağı “NATO Engages: Innovating the Alliance” temalı yan etkinliğe katılacak.

Heyet, 4 Aralık’ta ise Muhafazakar Parti eski Milletvekili ve Birleşik Krallık AB’den Çıkış (Brexit) Bakanının eski özel danışmanı Nick de Bois başkanlığında “Türkiye’nin Muhafazakar Partili Dostları” (Conservative Friends of Turkey-CFT) ile yuvarlak masa toplantısında bir araya gelecek. Olası Brexit sonrası Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerinin ekonomi ve güvenlik boyutlarının ele alınacağı toplantıda, ikili ilişkilerin daha ileri bir seviyeye taşınması için izlenecek yol haritasına dair görüş alışverişinde bulunulacak.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rabia Zafer

Bu Gösterileri Yapanlar Kadar, İzin Veren Ve Göz Yalanlarda Şerefsiz Hain Alçak Çūnkū.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı