• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son tahriki de boşa çıkan Ümit Özdağ, yeni provokasyonunun hazırlıklarına şimdiden başladı!

Sosyal medyada hükümet ve Suriyeliler aleyhinde paylaştığı provokatif mesajlarla tanınan İP’li Ümit Özdağ hakkındaki suç duyurusunda bulunuldu. Yalanlanmaya doymayan Özdağ’ın yeni provokasyonların hazırlığına başladığı tahmin ediliyor.

2020-01-20 17:52:00 -
Son tahriki de boşa çıkan Ümit Özdağ, yeni provokasyonunun hazırlıklarına şimdiden başladı!

 yeniakit.com.tr 

Başta Suriyeli mülteciler meselesi olmak üzere her fırsatta toplumu hükümete karşı kışkırtmak isteyen İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, boş durmuyor.

Suriyeliler aleyhinde ortaya attığı her iddiası yalan çıkan, ancak her defasında daha büyük oynayan Ümit Özdağ, son olarak toplumu hükümete karşı kışkırtmak için Bilecik’in Bozüyük ilçesinde "Saray Rejiminin Çöküşü" başlığıyla bir konferans düzenlemek istedi. AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, bu provokasyona sert çıkarak "Saray Rejiminin Çöküşü" adlı konferansa ait afişlerin, halkı kin ve düşmanlığa sürüklediğini, Türk milletini ve iradesini yok saydığını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni alenen aşağıladığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

3.8 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilecek yalanı!

Ümit Özdağ, sürekli olarak twitter hesabından yaydığı yalanlarla tanınıyor.

İP’li vekil Ümit Özdağ geçtiğimiz yılın Şubat ayında yaptığı bir Twitter paylaşımında ülkemizde bulunan 3.8 milyon Suriyeli sığınmacıya vatandaşlık verileceği iddiasında bulundu. Bu sayıdaki sığınmacıya vatandaşlık verilmesinin ülkedeki Türk varlığına zarar vereceğini ileri süren Özdağ uzun vadede vatanımızı kaybedebileceğimiz imasında bulundu.

Hükümetin Suriyelilerle ilgili izlediği politika ve son 8 yılda Suriyelilere verilen vatandaşlık sayıları göz önüne alındığında İyi Partili Özdağ’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ve hükümetin böyle bir politikasının olmadığı ortaya çıkıyor. 7 Ocak 2019 tarihinde Haber Türk ekranlarında soruları cevaplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana toplam 76 bin 443 Suriyeliye vatandaşlık verildiğini ve bunların 36 bininin reşit olduğunu kaydetti. Soylu vatandaşlık verilenler arasında 5 bin 292 öğretmen, 1432 mühendis, 1235 serbest meslek sahibi, 743 doktor, 732 teknisyen, 507 küçük işyeri sahibi, 427 müdür, 396 tüccar, 392 muhasebeci, avukat, eczacı, üst düzey yönetici, hemşire, mimar, çevirmen, bankacı, akademisyen olduğunu belirtti. İçişleri Bakanlığı da 2018 yılında 291 bin 790 Suriyelinin ülkesine döndüğünü açıkladı. Suriyelilere karşı provokasyon için yalan habere böyle sarıldı.

Özdağ, Suriyelileri suçladı ama saldırgan Suriyeli çıkmadı!

Mersin’in Tarsus ilçesinde Suriyelilerin bir eczaneye saldırdığı iddia edildi. İddiaya göre Tarsus’ta yaşayan Suriye uyruklu bir kişi, istediği ilaç olmadığı için eşdeğer ilaç veren eczane çalışanıyla tartıştıktan sonra eczaneden ayrıldı.  İP’li Ümit Özdağ ve Sinan Oğan gibi ırkçı ve kafatasçı bir çok siyasetçi eczane saldırısını Suriyelilerin yaptığına yönelik paylaşımlar yaptı.

Haberin sosyal medyada yer bulmasından kısa bir süre sonra Tarsus’ta istediği ilacın eşdeğerini veren eczacıya saldıranların Suriyeli olmadığı anlaşıldı. Aynı zamanda eczane sahibi Ali Kemaloğlu'nun gelini olan bir eczane çalışanı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Eczaneye saldıran grup Suriyeli değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.” ifadesini kullandı. Sosyal medyada Suriyelilere hakaret yağdıran ve linç edilmesini teşvik edecek noktaya varan iddiaların aksine eczaneye saldıranlar değil, yaralananlardan biri Suriye uyruklu bir mülteciydi.

Atatürk heykelini de provokasyon için kullandı!

Yine Rize’de Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykelinin yerinden sökülerek, kaldırıldığı iddia edildi. Sosyal medyada yoğun bir tartışma yaşandı. MHP’den ihraç edilen Ümit Özdağ, Twitter hesabından “Atatürk heykelini kaldıran Allah'tan korkmaz kuldan utanmaz Atatürk düşmanlarindan İpsiz Recep'in torunları birgün hesabını soracaktır.” Yorumunu paylaştı. Ancak İddiaların aksine Atatürk heykelinin kaldırılması söz konusu değil. Heykel, "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi" kapsamında, Rize Valiliğinin önüne taşındı.

Ahlaksızlığın dibine vurunca Suriyelilere “obez” dedi

Ümit Özdağ, Kasım 2017’de attığı bir twitinde ise Türkiye'de yaşayan Suriyeli sığınmacıların 'yüzde 32.6'sının fazla kilolu, yüzde 27.7'sinin obez' olduğunu iddia etti. Özdağ, Türk vatandaşlarının 1 milyon 250 bininin açlık sınırı altında yaşadığını, buna karşın Suriyeli sığınmacıların yüzde 32.6'sının fazla kilolu, yüzde 27.7'sinin de obez olduğunu iddia ederek büyük bir insan hakları ihlali sergiledi.

Kınanmaya doymadı!

Ümit Özdağ’ın ortaya attığı yalanlar, ilgili kurumlar tarafından teker teker yalanlanırken, konuyla ilgili bir çok dernek de kınama mesajları yayınladı. Mülteci Hakları Derneği, 2017 sonunda yayınladığı mesajında “Hiç bir gerçek veriye dayanmayan bu beyan kabul edilemez ayrılıkçı, ırkçı ve iftiradan öte bir şey değildir. Suriyeli mültecilerin kilolarıyla ilgili hiçbir veri kayıt altında değildir. Partisinin ve kendi düşüncesinin ürünü olarak belirli bir kesimin oylarını kazanmak için savaş mağduru Suriyeli mültecilerin kullanılmasını kabul etmiyoruz. Çarpık sosyo-ekonomik sistemin yol açtığı sorunları mültecilerin üzerine yıkarak mültecileri toplum içerisinde hedef haline getirmeye çalışan Ümit Özdağ ve partisinin bir an önce bu söylemler nedeniyle özür dilemesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

Suriyelileri gönülsüz gönderemiyoruz yani ab ile öyle anlaşma yapilmiski vatandaşlıktan daha kotu
 • Yanıtla

Vatansever

Prof de olsa bu bölūcū ve fitnecilere karşı devlet mahkemeleri görevini yapmıyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı