• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sedef Kabaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ne dedi ne söyledi?

Sedef Kabaş ne söyledi? Katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden Sedef Kabaş’ın sözleri merak ediliyor. Peki, Sedef Kabaş ne dedi?

Yeniakit Publisher
2022-01-22 16:23:00 - 2022-01-23 10:12:14
Sedef Kabaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ne dedi ne söyledi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden Sedef Kabaş tutuklandı. Peki, Sedef Kabaş ne söyledi?

Sedef Kabaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ne dedi ne söyledi?

Sözde Gazeteci Sedef Kabaş, katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmiş, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur" ifadelerini kullandı.

Bu skandal sözlerin ardından Sedef Kabaş’a tepki yağdı.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, bir televizyon programında yaptığı konuşmasıyla ilgili "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında Kabaş'ı Üsküdar'daki bir otelde gözaltına aldı.

Ekiplerce, savcılığın ifadesinin alınması yönünde verilen talimat üzerine emniyete götürülen Kabaş'ın buradaki işlemleri tamamlandı. Kabaş, polis eşliğinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Sedef Kabaş, mahkemece tutuklandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gazeteci Sedef Kabaş hakkında sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır" ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun konu hakkında sosyal medyadan açıklama yaptı. Altun, "Siyasetin de muhalefetin de gazeteciliğin de bir ahlakı vardır. Bu ahlakı bu ülkeye çok görenler, kendilerine saygıları olmayan zavallılardır. Bir sözde gazeteci, nefret saçmak dışında bir hedefi olmayan bir televizyon kanalında arsızca Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyor! Bu arsızlığı, bu ahlaksızlığı en sert şekilde kınıyorum. Bu yapılan, sadece ahlaksızlık da değildir, siyaset, muhalefet ve gazetecilik adına aynı zamanda sorumsuzluktur" dedi.

Altun, "Cumhurbaşkanlığı makamının onuru, milletimizin onurudur. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milli iradeye saldırmak ancak hadsizlerin yapacağı bir iştir. Cumhurbaşkanımıza ve makamına yapılan galiz hakaretleri bir kez daha şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ELAZİLİ

Abdülhamit hanı yıkan dönmelerin torunları biz hazırız. Sizi bekliyoruz.Bakalım nereye kaçacaksınız.

quem1

sen gibi hainleri de denize döktk buyur gel lan
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23