• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şamil Tayyar, AK Parti'deki en ciddi problemi açıkladı: Oraya neşter vurulacak

Yeniakit Publisher
2024-04-18 08:40:00 -
Şamil Tayyar, AK Parti'deki en ciddi problemi açıkladı: Oraya neşter vurulacak

AK Partili eski milletvekili Şamil Tayyar, "Bu değişimin sadece genel merkezlerle sınırlı kalmayacağını düşünüyorum. Bakanlar kurulunda da bir değişim olacağı kanaatindeyim" dedi.

AK Parti'de yerel seçimlerin ardından başlayan 'değişim' sesleri yükselmeye devam ediyor. Seçimlerin ardından yapılan ilk grup toplantısına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasına da "AK Parti'de değişim" vurgusu damgasını vurdu, bu sırada salonda coşkulu anlar yaşandı.

Erdoğan'ın açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz bizden kapsamlı, samimi ve cesur bir özeleştiri yapmamızı istemiştir. Karşımızdaki tablo nettir. AK Parti olarak bu tablonun çok iyi farkındayız. Milletimizin mesajlarını baş acı ederken bu mesajların gereğini de mutlaka yerine getireceğiz. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek, daha da güçlenmiş bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Aslımıza, köklerimize, milletimize, bizi var eden ilkelerimize çok daha sıkı sarılacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından kulisler hareketlenirken eski AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, TGRT Haber'de yayınlanan Medya Kritik programında dikkat çeken ifadeler kullandı.

AK Parti'de gerçekleşecek değişikliklere ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Şamil Tayyar, şunları söyledi;

Değişim genel merkezle sınırlı kalmayacak

"31 Mart akşamı AK Parti açısında hakikaten zor bir gece. Ben bunu siyasi afet olarak değerlendirmiştim. Sayın Cumhurbaşkanımız MYK toplantısında, bakanlar kurulunda ve bugün gurup toplantısında birbirini destekleyen çok güçlü bir mesaj verdi. Toplum da zaten oylarıyla bu mesajı net bir şekilde ortaya koymuştu. Bu değişimin sadece genel merkezlerle sınırlı kalmayacağını düşünüyorum. nda da bir değişim olacağı kanaatindeyim.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni revize etmeyi planlıyor

Değişimden Sayın Cumhurbaşkanımız neyi kast ediyor? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni revize etmeyi planlıyor. Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve teşkilatları bu kongre sürecinde yenilemeyi düşünüyor. Bir de haliyle genel merkez ve bakanlar kurulunu.

Bu kez neşterin biraz daha derine ineceğini düşünüyorum

MKYK bir bilgilendirme toplantısına dönüştü. MKYK'nın eski yapısına dönmesi gerekli. "Genel başkan değişikliği olur mu?" diye konuşanlar var. Erdoğan, 2019 sonrası gibi hareket etmeyecektir. Bu kez neşterin biraz daha derine ineceğini düşünüyorum.

AK Parti nerede hata yaptı?

Parti kaygısından çok lobiciliğe dayalı çalışanlar var. Son dönemde bu sıkıntılar çok fazla yaşandı. Şatafat meselesi ciddi bir problem. Milli gelir yüksek olsa ıstakozu kimse konuşmazdı. Gelir grupları arasında dengesizlik arttı. Açlık derdine düşen insan etik kurallara itibar etmez. AK Parti toparlar, en küçük kuşkum yok."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Varandaş

Milliyetçi muhafazakar camiaya ters fikir ve düşüncede olan feminist, LGBT yeşil laik burjuva kültürlü yeşil sosyete gönderilmedikçe neşter değil baltayla da bu düzelmez. Neşter var olan mikropları vücuda yayar. Budayın ayrık otları söküp atın.

Fikret Türk

Şamil bey, reis milletin niyetini anladık der ama çok sevgili çalışma bakanı hala memurların geçimiyle ilgili nedir bu memur sevgisi bilmediğimiz bir şeymi var sırf bu aymazların yüzünden ak parti üyeliğini dondurdum , eğer cumhur ittifakı olmasa oy bile vermeyecektir reis dua etsin kendisi sn bahçeli ve destici var bizi tutuyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23