• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Prens bin Selman ve Meghan Markle iddiası gündeme bomba gibi düştü!

İngiliz Kraliyet ailesinin üst düzey görevlerinden ayrılan Sussex Dükü Prens Harry'nin eşi Meghan Markle'ın taktığı küpelerin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2018’de öldürülmesini onayladığı ortaya çıkan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın "düğün hediyesi" olduğu iddiası tartışmalara neden oldu.

Yeniakit Publisher
2021-03-04 14:27:00 -
Prens bin Selman ve Meghan Markle iddiası gündeme bomba gibi düştü!

Sussex Dükü Prens Harry ile 2018 yılında yaptığı evliliğin ardından adından sıkça söz ettiren Amerikalı aktris Meghan Markle, bu kez de küpeleriyle gündem oldu.

İngiliz Kraliyetinin olaylı gelini Meghan’ın resmi etkinliklerde sık sık taktığı 500 bin sterlin'lik küpelerin, geçtiğimiz hafta Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2018'de öldürülmesini onayladığı ortaya çıkan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'dan "düğün hediyesi" olduğu iddiası tartışmalara yol açtı.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, Kraliyet personeli söz konusu küpeleri Meghan'ın kulağında görülmesi nedeniyle tedirgin olsa da konu daha önce gündeme getirilmedi.

Kraliyet personeli doğruladı

Son gelişmeler ışığında konunun gündeme gelmesinin ardından Kraliyet Sarayı Basın Yetkilileri, söz konusu küpelerin ödünç alındığını açıkladı. Fakat ismi açıklanmayan bir Kraliyet personeli, küpelerin Suudi Veliaht Prens'ten hediye olduğunu doğruladı.

Bunun üzerine Harry ve Meghan'ın avukatları, küpelerin bir Devlet Başkanı tarafından hediye edildiği için kraliyet malı olarak kabul edildiğini ve düşesin kullanımına açık olduğunu söyledi.

Küpeleri Veliaht Prens'in şahsen verip vermediği tarışılıyor

Suudi Veliaht Prens’in küpeleri Meghan'a şahsen verip vermediği de tartışma konusu oldu. Suudi Veliaht Prens'in Sussex Düşesi'ne küpeleri şahsen hediye etmesi ihtimalinin düşük olduğu belirtilse de, Prens Harry ve Meghan'ın düğününden 2 ay önce Mart 2018'de Prens bin Selman'ın Londra'ya 3 günlük ziyareti sırasında küpeleri Düşes'e vermiş olabileceğine yönelik iddialar öne sürülüyor.

Küpeleri kaşıkçı cinayetinden 3 ay sonra takmıştı

Sussex Düşesi Meghan söz konusu küpeleri, 2018'de Kaşıkçı'nın öldürülmesinden 3 ay sonra Fiji'ye yaptığı resmi ziyarette takarken görülmüştü. Meghan, aynı yıl 14 Kasım'da Prens Charles’ın Buckingham Sarayı'ndaki 70. doğum günü partisinde küpeleri tekrar taktı.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda katledilmişti. Riyad, cinayete karışan 8 şüpheliyi hapis cezasına çarptırmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cinayet mahalli ve katil MbS TEMIZLIKCILERI:ABD, INGILTERE, FRANSA,RUSYA, ISRAIL, SIYONIST ARAPLAR vb

elinuzde Kasikcinin kani var
 • Yanıtla

Polat

Bir zamanlar S.Arabistan'ın İslamiyet'in ocağı sanırdım. Namaz kılan siyasileri adil, hak yemez sanırdım. Oysa en tehlikelisi, dini, siyasete alet edenlermiş, gördük.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23