• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Osman Kavala’nın beraat kararına Erdoğan’dan ilk yorum!

Gezi Parkı eylemlerine dair açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Osman Kavala için verilen beraat kararına da değindi.

2020-02-19 11:54:00 - 2020-02-19 12:28:13
Osman Kavala’nın beraat kararına Erdoğan’dan ilk yorum!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Dün mahkemenin, Gezi Parkı sanıkları hakkında vermiş olduğu beraat kararlarına da değinen Erdoğan, sert eleştirilerde bulundu.

Erdoğan’ın konuya dair açıklamaları şu şekilde:

Dün yaşanan gelişmeler bize Gezi olaylarını bir kez daha hatırlattı. Taksim’deki Gezi Parkı’nda ağaç ve çevre hassasiyeti ile başlayan olaylar devlete ve millete karşı bir sivil kalkışma hareketini almıştı.

Gezi olayları, aslında tıpkı askeri darbeler, tıpkı muhtıralar, tıpkı terör örgütlerinin saldırıları, tıpkı 17/25 Aralık, tıpkı 15 Temmuz gibi devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır. Bay Kemal bunu aydınlık gençler diye vasıflandırıyor. Bunlar aldatılmış gençler ve bu aldatılmış gençlere orada çevreci sıfatı veirlmek suretiyle bu ülkede milyonlarca fidan diken bir iktidara ağaç sökme yaftası yakıştıranlara ben sadece lanet okuyorum.

Bunlar masum bir ayaklanma hadisesi değildir. Bunlar ciddi manada perde arkasında Soros türü bazı ülkelerin ayaklandırmak suretiyle oraları karıştıran tipler vardır. Onun da Türkiye ayağı malum içerideydi. Bir manevrayla onu dün beraat ettirmeye kalktılar. Onlarla beraber başkaları da bu işin içindeler.

Gezi olaylarının doğrudan maliyeti 1,4 milyar dolarken dolaylı maliyeti ise yüzlerce milyar doları bulmuştur. Faizler ilk defa Gezi olayları ile tırmanmaya başlamıştır. Bunların sayesinde işsizliğin çift haneye çıkması da enflasyonun zıplaması da aynı dönemde yaşanmıştır.

Bunlar tamamıyla sayenizde aldatılmış gençler. Siz değil misiniz bu ülkede yıllarca terörist olarak tescillenmişlerin fotoğraflarını AKM’nin duvarına asanlar. Hani Atatürkçüydünüz.

Bay Kemal, işte senin takımın bunu yaptı.

Eğer sizin aydınlanmış gençleriniz bunlarsa yandık. Bizim aldatılmış gençlere ihtiyacımız yok. Bizim bu vatan için feda-i can edecek gençlere ihtiyacımız var.

Yargının kararına elbette saygımız vardır. Lakin Gezi Parkı’nın gözümüzdeki hükmü değişmeyecektir.

Adaletin tecellisi için son ana kadar takip edeceğiz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şerif

Ne güzel konuşmuş reisi cumhurumuz Haklı olduğu konu Gezi parkı olaylarına katılan herkes hain bunda hemfikiriz.Ülkeyi 18 yıl idare ederken hukuku yerle yeksan ettiler. Taşları bağlayıp köpekleri salıverenlere göz yumulmuştur 
 • Yanıtla

erdem

zalime karşı daha şiddetli cevap vermezseniz geziciler çok dans eder.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı