• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ölümü bile kirli algı malzemesi yaptılar! Akit’in ulaştığı Oda Başkanı: ‘Borcu var’ demedik, ‘borcu olabilir’ dedik

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü 37 yaşındaki Mevlüt Çankaya’nın Konya Kamyon Garajı’nda ‘maddi sıkıntılar sebebiyle’ intihar ettiği iddia edilmişti. Ancak söz konusu iddianın yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Akit’in ulaştığı Oda Başkanı Ahmet Şen, “İntihar eden arkadaş, bizim üyemiz değil. İş durumunu bilmiyoruz. ‘Borcu olabilir’ diyoruz. Bizim siyasi bir şeyimiz yok” dedi.

2020-02-19 11:40:00 - 2020-02-19 11:44:52
Ölümü bile kirli algı malzemesi yaptılar! Akit’in ulaştığı Oda Başkanı: ‘Borcu var’ demedik, ‘borcu olabilir’ dedik

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü 37 yaşındaki Mevlüt Çankaya’nın Konya Kamyon Garajı’nda ‘maddi sıkıntılar nedeniyle’ intihar ettiği iddia edilmişti. Ancak söz konusu iddianın yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. İntihar eden Çankaya için daha önce, “Borcu vardı” diyen Konya Nakliyeciler Odası Başkanı Ahmet Şen, Akit’e yaptığı açıklamada ise, “Borcu olabilir” ifadeleriyle sözlerini düzeltti. 

“Duyduklarımı söyledim”

Daha önce bir gazeteye verdiği demeçte, intihar eden Mevlüt Çankaya’nın borcu olduğunu söyleyen Konya Nakliyeciler Odası Başkanı Ahmet Şen, Akit’e yaptığı açıklamada ise, “İntihar eden arkadaş, bizim üyemiz değil. Esnafımız da değil. Ama meslektaş olduğumuz için yakın bir zamanda motoru arızalandı onu yaptığını biliyoruz. Bunun da ücreti fazla. Bunlara dayanarak söyledim. Yani ‘olabilir’ dedim. İş durumunu bilmiyoruz. ‘Borcu var’ demedik, bu yaptığı motordan ötürü ‘borçlu olabilir’ dedik. Siyasi bir şeyimiz yok. Duyduklarımız kadar konuştuk” dedi.

Çankaya’nın yakınları: Borç sorunu yoktu!

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Taziye için aradığım yakınlarının aktardığını aynen yazıyorum. Merhum Mevlüt Çankaya babasına ait olan araçta sigortalı şoför olarak çalışan bir kardeşimiz. Yaklaşık 6 aydır eşiyle fiilen ayrı yaşıyorlar ve çocukları da eşinin yanında. Bundan bir süre önce babasının, eşinden ricası üzerine çocukları ile görüşebilmiş. Hem Kadınhanı’nda hem de Konya merkezde evleri var. Dün gece Konya’daki evlerinde yeğenlerinin doğum gününü kutlamışlar. Sonra kız kardeşi ve eniştesiyle evden ayrılmışlar. Kardeşi ve eniştesinin ‘abi bizde kal’ ısrarına rağmen, ‘Bursa’ya yük var sabah erken yola çıkacağım, bir iki saat kamyonda uyur çıkarım’ diye cevap verince aracına bırakmışlar. Sonra da hepimizin bildiği acı haberi almışlar. Merhumun ayrı müstakil bir işi yoktu, babasıyla beraber babasına ait bu araçla nakliyecilik yapıyorlardı. Babasının beyanına göre borç; düzenli olarak ödedikleri ve ödemeye güçlerinin yettiği ayrıca muhatabının da babasının olduğu borç. Yakınları, merhumun eşiyle yaşadığı sorunların dışında bildikleri hiçbir sorunu olmadığını, ekonomik sorunlara ilişkin iddiaların tamamının asılsız olduğunu ifade ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Kirli siyasetin başı CHP!

CHP’li Erdal Aksünger ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Konya’da bir kamyon şoförü kendini asarak intihar etmiş. Çarelerin tükendiği yer burası. İnsanlar sıkıntıdan yaşamlarına son verirken ‘şov yapmayın’ diyebilen Akp’li var” diyerek, intihar eden vatandaş üzerinden algı oluşturmaya çalıştı. Aksünger’in peşinden giden çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da, Çankaya’nın ekonomik sıkıntılarından dolayı intihar ettiğini iddia ederek, CHP kafasıyla ölüm üzerinden kirli siyaset yürüttü. Ancak Emniyet yetkililerinden yapılan açıklamada ise, Mevlüt Çankaya’nın kayda değer bir borcu olmadığı ve eşi ile boşanma aşamasında olduğu ifade edilerek, ölümü kirli siyaset malzemesi yapmaya çalışanların iddiaları yalanlandı.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasan

tamam karahassan anladık memlekette kriz yok, her şey çok güzel....bu arkadaş da zaten reise olan karşılıksız aşkından intihar etmiş
 • Yanıtla

Harun

Bizde senin için Aptalsın demedik, Aptal olabilirsin dedik
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı