• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Miçotakis bunu beklemiyordu... Yunan siyasetçiden bomba Erdoğan itirafı!

MeRa25 partisi lideri ve Yunanistan eski Ekonomi Bakanı Yanis Varoufakis, Hafter konusunda Miçotakis hükümetini eleştirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elini güçlendirdiğini itiraf etti.

2020-01-21 09:37:00 -
Miçotakis bunu beklemiyordu... Yunan siyasetçiden bomba Erdoğan itirafı!

Yunanistan Meclisi'nde temsil edilen MeRa25 adlı partinin lideri ve eski Ekonomi Bakanı Yanis Varoufakis, Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e destek veren Miçotakis hükümetinin son yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinin daha da güçlendiğini söyledi.

En büyük diplamatif fiyasko

MeRa25 partisi lideri Varoufakis, Brexit sonuçlarını ele alan tasarıyı değerlendirirken, ülkesinin Libya sorununa karışmakla ve yanlış tarafı (Hafter) tutmakla, son yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirtti.

Darbeci Hafter'i, "Savaş Ağası" olarak nitelendiren Varoufakis, "Hafter'i kucaklarken, 1990'larda (Bosna Savaşı sırasında) Karaciç'e (savaş suçlusu ve "Sırp Kasabı" lakaplı) sarılıp hem ülkenin imajına hem de coğrafi stratejik konumumuza zarar veren aşırı milliyetçileri hatırlayın" dedi. Bu sözlerle açıkça Yunan Başbakan Miçotakis'i hedef alan eski Yunan Bakan Varoufakis, Yunanistan'ın Recep Tayyip Erdoğan'ın elini güçlendirdiğini açıkladı.

Yanis Varoufakis, Yunan Hükümeti'nin İsrail ve büyük petrol şirketleri ile yaptığı anlaşmanın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işine yaradığını; Türk liderin bu sayede bölgede daha fazla güç kazandığını ve Türk kamuoyunu bir arada tutabildiğini savundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERSİN

REİS YİNE GÖMDÜ YUMRUĞU
 • Yanıtla

dertler

erdoğanın yanlış ve öngörüsüz dış politkasi yüzünden ırakta, suriyede nasıl kaybettikse libayada da aynı akibete uğrayacağız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı