• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Laik yobazlara tarihi çağrı: Suçluları beraber bulalım

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Sivas mazlumu Ahmet Dede'nin oğlu Necdet Kılıç, 86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç ile ilgili sosyal medya ile bazı haber internet sitelerinde yapılan paylaşımlara tepki göstererek, "Bunlara sorsanız 'biz solcuyuz' diyorlar. Adaletten bahsediyorlar. Ancak en büyük adaletsizliği yine bunlar yapıyor." dedi.

2020-02-17 15:25:00 - 2020-02-17 17:26:34

 Taha Emre ÖZDEMİR    yeniakit.com.tr 

27 yıldır haksız yere cezaevinde tutulan Sivas mazlumu 86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç'ın cezası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sağlık sorunları sebebi ile kaldırılınca sol paçavralarla birlikte bazı sosyal medya kullanıcıları kin kusmaya devam etti. Babası Ahmet Turan Kılıç'ın tahliyesinden sonra yeniakit.com.tr'ye konuşan Ahmet Dede'nin oğlu Necdet Kılıç, "Bunlara sorsanız 'biz solcuyuz' diyorlar. Adaletten bahsediyorlar. Ancak en büyük adaletsizliği yine bunlar yapıyor. Biz suçsuz yere 27 sene acı çektik. Bizden özür dileyecekleri yerde hala iftira atıyorlar. Bunlar vicdan ve merhameti torbaya koymuşlar." dedi.

'Sivas mazlumlarına yapılan zulüm son bulmalı'

"Biz Sivas'ın tüm mağdurları ile artık bir aile olduk." diyen Kılıç, "Şu anda hapiste yatan diğer vatandaşlarımız da iftiraya uğradılar. Kendini ispatlayabilen ispatladı. İspatlayamayan da içeride kaldı. Bu insanlara ve onların ailelerine hala zulmediliyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Tüm mazlumlara yapılan bu zulme son verilmeli." ifadelerini kullandı.

'Günboyu babamla birlikteydim'

Necdet Kılıç, Madımak olaylarının yaşandığı gün, günboyu Ahmet Dede ile olduğunu söyleyerek, "Attıkları iftira ile babamın 27 senesini çaldılar. Ben olayların yaşandığı gün, günboyunca babamla birlikteydim. Mahallemizde Cuma namazımızı kıldıktan sonra babamın emekli maaşını almak için çarşıya gittik. Emekli maaşını çektikten sonra da bazı ödemelerimizi yaptık. Borçlarımızın ödemesini yaptıktan sonra ise alışveriş yaptık. Hatta en son un almıştık. Alışverişimiz de bittikten sonra eve döndük. O gün yaşanan olayları evimizde televizyondan duyduk." diye konuştu.

'Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun'

"Babamın kulağı duymuyor, gözü görmüyor, yerinden kalkamıyor. Çok afedersiniz altını ıslatıyor. Kalp ve tansiyon hastalığı var." diyerek Ahmet Dede'nin rahatsızlıklarını hatırlatan Necdet Kılıç, "Tüm bunlarla birlikte hafızası da yerinde değil. Geldiği ilk günlerde bizi de tanımıyordu. Şimdi yavaş yavaş alışmaya başladığı için 'oğlum' demeye başladı. Tam 27 senedir 'suçsuz' olduğumuzu ispatlamaya çalıştık. En sonunda kendisinden Allah razı olsun ki sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duydu." şeklinde konuştu.

'Allah korkusu olmayanlar iftira atmaya devam ediyor'

Sosyal medya ile bazı haber yayın organlarında Ahmet Turan Kılıç'a hala iftira atıldığına dikkat çeken Necdet Kılıç, şöyle konuştu:

"Babamı gündeme getirerek kamuoyu oluşturmaya çalışanlar Allah'tan hiç mi korkmuyor? Babama attıkları iftira ile zaten 27 senesini çaldılar. Geçtiğimiz gün sosyal medyada bir paylaşım gördüm. İftiralarına göre babam mahkemede 'Ben yaktım. Gerekirse bir daha yakarım.' demiş. Allah aşkına. Bu kadar vicdansızlık, merhametsizlik olur mu?"

'Vicdanı ve merhameti torbaya koymuşlar'

"Babama 'Anayasal düzeni bozmaya teşebbüsten' ceza verdiler. Babamın bu olaylarla zerre kadar ilgisi yok. Hala uydurma sözler ve gerekçelerle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Sosyal medyada işte Ahmet Kılıç diye elinde bidon olan birisini yayınlıyorlar. Adam babamın yarısı boyunda. Bunlar artık vicdanı ve merhameti torbaya koymuşlar. 7 polisin babam aleyhine şahitlik yaptığını söylüyorlar. Polislerden birisi de Emniyet Müdürü. Babam aleyhine şahitlik eden polisler daha kendi görevlerini yapmaktan aciz kişiler. Bunlar, otelin yakılmasını engelleyememiş, olaylar bittikten sonra da babamı ve babam ile birlikte seçtikleri kişileri öne sürmüş aciz insanlar. O insanları orada katlettirdiler. Sonra da dönüp bizi katlettiler."

'Suçluları beraber bulalım'

"Biz suçsuz yere 27 sene acı çektik." ifadesini kullanan Necdet Kılıç, "Biz diyoruz ki gelin el ele verelim ve gerçek suçluları bulalım. Hala cezaevinde suçsuz insanlar yatıyor. Bizi gündeme getirerek 86 yaşındaki babamı hedef gösterenlere sorsanız 'biz solcuyuz' diyorlar. Adaletten bahsediyorlar. Ancak en büyük adaletsizliği bunlar yapıyorlar. Babama ve arkadaşlarına bugüne kadar adaletsizlik yaptılar. Madımak'ta insanları yakanlar bugün ellerini kollarını sallayarak dışarıda geziyorlar." diye konuştu.

"Babam 1978 yılında Alevi komşularımız için siper oldu"

Ahmet Necdet Kılıç'ın ömrü boyunca toplumun tüm kesimleri ile birlik içinde yaşadığına dikkat çeken Necdet Kılıç, Ali Baba olaylarında yaşanan bir olayı şöyle anlattı:

"Bizim Alevilerle ne geçmişte ne de bugün hiçbir problemimiz olmadı. Yıllarca bizi birbirimize düşürmeye çalışarak provoke ettiler. Bakın 1978 yılında Ali Baba olayları yaşandı. Ali Baba Camisi'ni yaktılar diye insanları kışkırttılar. Babam o dönem Almanya'da çalışıyordu. Sivas'a izine gelmişti. O gün mahallemize gelen kalabalığı gördüm. 'Baba aşağıdan bir kalabalık geliyor.' dedim. Babam sokağa çıktı. Kalabalığın önünde kendini siper etti. Mahalleye girmeye çalışan kalabalığa müdahale ederek 'Burada Alevi yok.' dedi. Eğer o kalabalık mahallemize girseydi Alevi komşularımızın hiçbirisi sağ kalmazdı. Babam o gün Alevi komşularımıza zarar gelmemesi için göğsünü siper etti."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sorumlu Erdal İnönü dür..!

Sivas'a valisi Erdal İnönü nün eski özel kalem müdürüdür..! 8 saatte niye olayları durulmamış..?
 • Yanıtla

Osmanli Kürdü

Adam aklini yitirmis cok üzüldüm lakin bu beni icin cok üzücü nasil olurda Reis bu Mazlumu unutur 2000 yilindA SECILDIN REIS YAZIK DEYILMIYDI BU INSANLARA ALMANYADA TUTUKLANAN ARKADASLARDA YÜZ ÜSTÜ BIRAKILDI NERDE DESTEK NERDE Reis iftira ILE BAS BASA BIRAKILMIS AJANLIKLA SUCLANMIS VATANDASLARIMIZA DESTEK NERDE 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı