• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kuzey Kıbrıs'ta Aziz Yıldırım krizi

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, KKTC'de, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu'ndan aldığı randevuyu, haber vermeden iptal edince kriz çıktı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı misilleme yapıp Yıldırım'la randevusunu iptal etti. Aziz Yıldırım ise, Randevum yoktu ki iptal edeyim dedi..

2015-06-25 16:33:00 -
Kuzey Kıbrıs'ta Aziz Yıldırım krizi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, üniversite ve banka yatırımları için geldiği KKTC’de randevu şoku yaşadı... Yıldırım, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu’ndan aldığı randevuyu haber vermeden iptal edince, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı misilleme yaptı ve Yıldırım’la randevusunu gerekçesiz iptal etti. KTFF Başkanı Sertoğlu ve iktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) yeni Genel Başkanı, eski cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da Yıldırım’ı sert bir dille eleştirdi.

Aziz Yıldırım, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile görüşmekten son anda vazgeçti.

KIBRIS DENİZBANK VE AKDENİZ KARPAZ ÜNİVERSİTESİ İLE İLGİLENİYOR

Aziz Yıldırım dün sabah beraberinde Kıbrıslı Türk işadamı ve bankacı Erhan Kanioğlu’yla Lefkoşa’ya geldi. KKTC’de bankacılık izni askıya alınan Kıbrıs Denizbank ile butik üniversitelerden Akdeniz Karpaz Üniversitesi ile ilgilenen Yıldırım, önce KKTC’de yeni koalisyon hükümeti çalışmaları yapan Mehmet Ali Talat ile görüştü. KKTC merkez bankası ile de temaslarda bulunan Yıldırım’ın saat 14.00’te Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile randevusu vardı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Yıldırım'ın Sertoğlu ile randevusunu iptal etmesine çok kızdı.
 
HABERSİZ İPTAL KIZDIRDI

Aziz Yıldırım Hasan Sertoğlu ile randevusunu haber vermeden iptal etti. Yıldırım’ın randevu iptali KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı kızdırdı. Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu ile birleşme sürecinde ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’le yaşanan polemikte Hasan Sertoğlu’nun yanında yer alan Mustafa Akıncı, Aziz Yıldırım’a misillemede bulundu. Akıncı, Yıldırım’la olan randevusunu gerekçesiz iptal etti.

SERTOĞLU: BU YAPILAN BÜYÜK BİR TERBİYESİZLİKTİR

Fenerbahçe Başkanı’nı bekleyen ancak randevunun iptal edildiğini resmi haber ajansı TAK’tan öğrenen Hasan Sertoğlu, sert bir açıklama yaparak, “Bu yapılan kurumlarımıza ve Kıbrıs Türk halkına büyük terbiyesizliktir. Randevu alıp da haber vermeden gelmemek daha büyük terbiyesizliktir. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya ise, kendi insanına hassasiyet göstermesinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, randevu krizi sonrası yazılı açıklama yaptı.
 
TALAT: GÜVEN SARSILDI

Randevu krizinin büyümesi üzerine Aziz Yıldırım ve heyetiyle görüşen Mehmet Ali Talat da yazılı açıklama yaptı. Talat, “Aziz Yıldırım’ın geleceği ve benimle görüşmek istediğini dün akşam (önceki akşam) öğrendim. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu da ziyaret etmesi halinde görüşeceğimi söyledim. Kabul ettiler ve ben de Yıldırım ve ekibiyle saat 13.10’da görüştüm. Ne yazık ki Aziz Yıldırım’ın benimle görüşmesinden sonra Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na randevusunu iptal ettiğini öğrendim. Bu durum ciddiyetle bağdaşmamakla birlikte karşılıklı güveni de zedelemiştir. Kıbrıslı Türklerin kurumlarının Türkiye’den gelen yetkililerce dikkate alınmaması, önemsenmemesi kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Verilen sözlere uymayarak yaratılan bu durumdan büyük üzüntü duydum” dedi.

AZİZ YILDIRIM: RANDEVUM YOKTU Kİ İPTAL EDEYİM!

Başkan Aziz Yıldırım ise, yaşananların iddia edildiği gibi olmadığını belirtti. KKTC Futbol Federasyonu Başkanı ile bir randevusu olmadığını, bu nedenle randevu iptali de yapmadığını söyleyen Yıldırım, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile de, İstanbul’dan geç hareket etmeleri nedeniyle görüşemediğini ifade etti. Fenerbahçe Başkanı, “Cumhurbaşkanı’nın misilleme yaparak randevumuzu iptal ettiği gerçek değildir. Çünkü randevu saatinde biz henüz İstanbul’dan havalanmamıştık. Randevumuz bu nedenle iptal oldu” dedi.

RANDEVU KRİZİ İLK DEĞİL

Aziz Yıldırım’ın Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu’yla randevusunu habersiz iptal etmesi ve ardından çıkan kriz, Ada yeşil sahalarında bir süredir devam eden ‘muhatap’ hassasiyetin son örneği oldu.

- KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Aziz Yıldırım ile ilk polemiğini geçen yıl Ekim ayında Lefkoşa’da Fenerbahçe mağazasının açılışında yaşadı. Sertoğlu, Ada’ya Emre Belözoğlu’yla gelen Aziz Yıldırım’ı kendisini ziyaret etmemesi nedeniyle eleştirdi.

- Ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile benzer bir kriz yaşandı. Kıbrıslı Türk Futbolcuların bonservis krizini çözmek amacıyla Şubat ayında Lefkoşa’ya gelen Yıldırım Demirören dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüştü. Sertoğlu bu ziyarette de Demirören’i kendilerini muhatap almamakla suçladı.

- Nisan ayında ise, TFF’nin FIFA’ya yaptığı Lefkoşa’da şube açma krizi çıktı. Sertoğlu, kendilerinden habersiz yapılan başvuruya sert tepki göstererek, TFF’nin şube açma talebine karşı çıktı ve Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu’na (KOP) üye olma süreci başlattı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı