• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Parti'den 'Darbe' iddialarına sert tepki!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, son dönemde ortaya atılan darbe iddialarına sert tepki göstererek "Erdoğan'ı darbe yoluyla indirmeye teşebbüs etmiş RAND değil, feriştahı olsun karşısında bizi bilir, bizi bulur." dedi.

2020-02-19 13:07:00 - 2020-02-19 13:48:43
İYİ Parti'den 'Darbe' iddialarına sert tepki!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, AA muhabirine, RAND Corporation adlı düşünce kuruluşunun "Türkiye'nin Milliyetçi İstikameti ve bunun ABD-Türk Stratejik Ortaklığı ve ABD Silahlı Kuvvetleri Üzerindeki Etkileri" başlıklı 276 sayfalık raporu çerçevesinde darbe tartışmalarını değerlendirdi.

"Böyle bir alçaklığa müsaade edemeyiz"

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu raporu okuduğunu belirterek, "Bir gün Tayyip Erdoğan'a darbe veya benzeri türlü bir müdahale olursa o müdahalenin karşısına en sert şekilde çıkacak olan bizleriz. Erdoğan'ı bir darbe teşebbüsüne kurban etme ahlaksızlığı asla bizim hissemize düşmez." ifadelerini kullandı.

Böyle bir şeyin imasında bile bulunmanın doğru olmadığını vurgulayan Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

"Biz darbeye eyvallah etmediğimiz gibi 'rakibimizdir' diye Tayyip Bey'e ulaşacak bir darbe teşebbüsüne isyan ve itiraz ederiz. Böyle bir alçaklığa müsaade edemeyiz. Biz rakibimizi kendimiz yenmeye teşebbüs ederiz. Erdoğan'ı darbe yoluyla indirmeye teşebbüs etmiş RAND değil, feriştahı olsun karşısında bizi bilir, bizi bulur.

RAND raporundaki imalar yahut uluslararası istihbaratın tertipleri Türkiye'de seçilmiş hükümete darbe teşebbüsünde bulunursa biz İYİ Parti olarak seçilmiş hükümeti kimseye yedirmeyiz. Tayyip Bey'i ve AK Parti'yi milletten teveccüh görerek sadece sandıkla iktidardan indireceğiz. Darbe heveslisi herkes bilsin ki heveslerini kursaklarında bırakacak kadar milletine ve devletine sadık insanlarız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulan sizin gibi iki yuzlu

K.K darbeden once ne diyordu: Darbeye karsi dururum. Tankin ustune cikarim" diyordu ama darbe gecesi havaalani cikisinda tanklari gorunce geri iceri kacti ...... M.Aksener darbeden once: Ben bb olacagim" diyen siyasi bir......
 • Yanıtla

ibrahim Caner

Demokrasi budur iste.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı