İşte son seçim anketi! Adil Gür açıkladı

Adil Gür son kamuoyu araştırmasını canlı yayınında açıkladı. Adil Gür, 24 Haziran seçimlerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

13 Haziran 2018 Çarşamba 01:03
İşte son seçim anketi! Adil Gür açıkladı

Son genel seçimlerde en doğru oy oranı tahmini yapan ve toplumsal konulardaki araştırmalarıyla dikkat çeken A&G'nin sahibi Adil Gür, 24 Haziran seçimleri için son araştırmaların yapıldığı bugün önemli açıklamalarda bulundu. A Haber Memleket Meselesi programanında seçmenin nabzını kamuoyu ile paylaştı.

Adil Gür kamuoyu araştırmaları ile ilgili: "Bundan 2-3 hafta önce bir gazetede röportaj yaptım. 1 ay önce verdiğim röportaj hala haber olarak duruyor orada. 1 ay önce ne diyorsak oradayız. Anket yapmak pahalı bir iş, gazetelere bedava gönderilecek kadar ucuz değil. Türkiye 2010 yılında bir referanduma gitti ve HDP (o zamanlar ismi başkaydı) sandığı boykot etti, gitmedi ve sonuç 57.8 çıktı. Eğer sandığa gitseydi 52-48 çıkardı. 16 nisanda referandum yapıldı, 51.6 evet çıktı. Türkiye'de son yıllarda yapılan tüm hayati seçimlerin hepsi çekişmeli ve başabaş geçiyor. Bir çok değişkeni bilmemiz lazım. 

"ARAŞTIRMALAR BİRİNCİ TURDA BİTECEĞİNİ GÖSTERİYOR"

1. turda mı bitecek 2. turda mı. Ben 1 aydır hep söylüyorum, araştırmalar 1. turda biteceğini gösteriyor. Bu hafta vatandaşa sorduk. Yaklaşık "%15'i tatile başka memlekete gideceğim diye" cevap verdi. %15 demek, yaklaşık 8 milyon seçmen demektir.

Bayramdan sonra kaytılı olduğum yere dönceğim ve oyumu kullanacağım diyen diyen seçmen sayısı %77.2. Asla kullanmam diyen 2.7'ye denk geliyor.
Yaklaşık 1 milyon seçmenin oy kullanıp kullanmayacağı belli değil.

Mayıs ayı ortasında A&G'nin yaptığı araştırmada "Mutlaka sandığa gidip oyumu kullanacağım" diyenlerin oranı %85.9'du. Haziran ayında yapılan son araştırmada ise %88.3'e yükseldiği görülüyor." açıklamasında bulundu.

Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 01:03

YORUM YAZ

 • Nejat arslanNejat arslan5 gün önce
  Tabikiakpartiak parti ak parti
 • Mustafa TürkseverMustafa Türksever12 gün önce
  Oy kullanmak Dar Gelirli vatandaş için SEMER beğenmek demek.4 seçimden beri Oy kullanmıyorum.Gelirim azaldı ama Yukarda Yönetici olanların Maaşları MAKAS gibi devamlı yukarı çıkıyor...
 • Nejat arslanNejat arslan5 gün önce
  Saadet sadettte oyunuzu neden pkkdestekleyen partilerle ittifak kuruyorsunuz
 • serhanserhan12 gün önce
  sağ oylar belli, sol oylar belli ... ankete ne gerek var anlamıyorum... sonuç net cumhur %55, millet %35, gerisi % 10.. hayırlı olsun..
 • nknk12 gün önce
  oylar saadete
 • seraceserace11 gün önce
  oylarin gidecegidurmak yok yola devam kim ne derse desin RTEsenden baska senden baska sevemem ben hic kimseyi.
 • kadirkadir12 gün önce
  SAADET SAADET SAADET
 • Cemal GörenCemal Gören7 gün önce
  Sayın Adil Gür kardeşim, bir türlü sadede gelmiyorsun... Hangi ittifak, hangi parti ne kadar oy alıyor?..
 • kaan polatlıkaan polatlı12 gün önce
  aklı kendine yetmeyenden sizde bilge cumhur başkanı adayımı olur?
 • alpagualpagu12 gün önce
  referandum tahminine benzemez umarım...
 • kerem aksakalkerem aksakal12 gün önce
  sonuç?
 • ErsanErsan12 gün önce
  Ruyadaain galiba
 • kerem karasakalkerem karasakal12 gün önce
  saadet geliyor
 • ENGİN CANENGİN CAN12 gün önce
  NİYE SEN SADECE BU KANALA CIKIYORSUN.MESELA GECEN TEKE TEK PROGRAMINA 6 TANE ANKET FİRMASI KATILMIŞTI.AMA SEN YOKTUN.NEDEN.CUNKU SEN SALLIYORSUN RAKAMLARI :) ORADAKİ AKRANLARIN SENİ TOZ DUMAN EDECEGİ İCİN KATILMADIN DİMİ :)

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü