• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul arka arkaya tüylerimi ürperten çirkinlikler, rezillikler yaşıyor! Ulan Hitler yaptı bir tek, sizin bu yaptığınızı

Seçim sürecinde CHP'li İmamoğlu'nu destekleyen Hıncal Uluç, CHP'li İBB yönetiminin aldığı kararların kültürel birikimlere zarar vermesi nedeniyle sert eleştirilerde bulundu.

2020-01-21 11:03:00 - 2020-01-21 11:42:34
İstanbul arka arkaya tüylerimi ürperten çirkinlikler, rezillikler yaşıyor! Ulan Hitler yaptı bir tek, sizin bu yaptığınızı

Yerel seçimler zamanında CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na en büyük desteklerden birini veren Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugün "Belediyeciliğiniz batsın, sizin!.." başlığıyla yayınlanan yazısında, CHP'li İBB yönetiminin aldığı kararların kültürel birikimlere zarar vermesi nedeniyle sert eleştirilerde bulundu.

Uluç'un yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Düzenlemek değil, yıkmak ve yasaklamak.. İnsanı ve onun isteklerini, ihtiyaçlarını zerre umursamadan, şehri şehir yapan güzellikleri, gelenekleri zerre aldırmadan yok etmek..

İstanbul arka arkaya tüylerimi ürperten çirkinlikler, rezillikler yaşıyor..

Yaşatan da başta "Her şey çok güzel olacak" diye halkın kalbini çalan ve müthiş bir oy farkı ile kazanan Ekrem İmamoğlu, CHP'nin kalesi ilçe Belediyeleri.. Şişli.. Adalar.. Kadıköy.. Maltepe..

İmamoğlu, İstanbul'u İstanbul yapan geleneklerden birini, Adalar'da faytonları yasakladı..

Sanıyor ki, faytonlar sadece, vapurdan inen Adalılar'ı evlerine götürmek için var.. Koyarsın faytonun yerine, plastik, elektrikli araçları olur biter..

Belediyeciliğin "B"si, Şehirciliğin "Ş"si olmazsa bir insanda.. Bir kentin ruhu nedir, o ruhu yaratan ve yaşatanlar nedir, haberi olmazsa, üç sosyal medya çığırtkanının peşine takılır "Cart" diye "Yasak" kararını alıverir işte..

Bilmez ki New York'ta Central Park, Viyana'da RingStrasse, Brugge'de Kanal Turları'ndan hiç farkı yoktur, Adalar'daki fayton turlarının..

Bilmez ki, işi "Yasaklamak" değil, "Yapmak"tır..

Bir geleneği, bir güzelliği, Ada'yı ada yapan bir ruhu yaşatmaktır..

Elin adamı dünyanın dört bir yanında nasıl yaşatıyorsa, öyle yaşatmaktır..

Düzenlemek..

Atların ahırlarını, bakımlarını, sağlıkları, çalışma saat ve sürelerini düzenlemek ve devamlı izlemek..

Kim uğraşacak bununla?. Niye maaş vereceksin bakımcı, denetçi ve veterinerlere..

"Yassah hemşerin" dersin biter gider..

Şişli Belediye Başkanı, adı nedir onu bile bilmiyorum ilk defa.. Şişli Belediye Başkanları oysa, İstanbul Belediye Başkanı'nından önde gelirlerdi.

İstanbul'un kalbi Şişli'de atardı çünkü. Sokmuş iş makinelerini Nişantaşı'na,, Yıktırmış bulvar kafelerini.. Efendim kaldırımı işgal ediyorlarmış..

Be Allahın adamı, hayatında Paris'e, Viyana'ya, oraya buraya gitmedin mi?.

Şehirciliğin temelidir, kaldırım kafeleri.. İnsanlar orada temiz hava alırlar.

Ucuza oturur, bir çay parasına eşleri, dostları ile iki çift laf ederler..

Paris'te bulvar da değil, ara sokaklarda, bir metre genişlikteki kaldırımlarda minnacık masalarla duvar arasında gene minnacık tek sıra sandalyelerle bile kafeler vardır, her semtte..
Efendim yoldan geçenlere engel oluyormuş!. Yuh olsun size..

Yuh kere yuh olsun!. Gel Sabah gazetesine de Fulya'ya inelim.

Ya da Bebek'ten İstinye'ye doğru yürüyelim de, olmayan kaldırımları, olanların da nasıl otopark gibi kullanıldığını göstereyim size..

Gücünüz yalıda oturan ama arabasını yalısının bahçesine değil, halkın kaldırımına park edenlere yetmiyor da, Nişantaşı'ndaki kafeye yetiyor öyle mi?.

O kafeler, binlerce İstanbullu'nun hele kapalı yerlerde sigara yasağından sonra tek keyif yeri.. Geçiniz?. Kaç kişi çalıştırıyor oralar, kaç aile geçiniyor, hem de iyi geçiniyor, oradaki bahşişlerle hiç düşündünüz mü?.

Cafe Fleur'ü, Cafe de la Paix'yi yıkmak neyse, odur Beymen Kafe'yi, Biber'i, Kırıntı'yı yıkmak Nişantaşı'nda.. Hem de gün ortasında.. Hem de iş makineleri ile dalarak!.

Ulan Hitler yaptı bir tek, sizin bu yaptığınızı..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurdele keserken ben de ordaydım ve gözlerimdeki nemi siliyordum. Maltepe Belediyesi Fikret Otyam Müzesi'ni açıyordu.

Büyük gazeteci, büyük yazar, büyük ressam, büyük insan Fikret Otyam adına müze açıyordu. O müzeyi yok etmiş Maltepe Belediyesi iyi mi?. Otyam Müzesi artık yok..

Geçen hafta Ağaçlar Ayakta Ölür adlı oyunu izlemek için, Kadıköy Belediyesi'nin sahibi olduğu Kozzy'ye gittim. Muhteşem bir gece yaşadık.

Çıktık, en tepe kattan.. İneceğiz..

Yürüyen merdivenler çalışmıyor. O normal merdivenden çok yüksek basamaklı yürüyen merdivenden yürüyerek inmeyi denediniz mi hiç?. Bunun yaşlısı var, engellisi var, çocuğu var.. Efendim AVM gece onda kapanıyor.. Tiyatroya gidenlerin canı cehenneme.. Gitmesinler..

Aşağıda bir güvenlik var..

"Niye çalışmıyor" dedim..

"Birisi kasten düğmeye basmış, durdurmuş" dedi.. Beni gerzek yerine koyuyor, herif.. Ulan madem biri düğmeye basınca duruyor, sen de düğmeye basıp çalıştırsana, eğer bu halka hizmet için orada görevliysen?.

İstanbul Büyükşehir..

Adalar.. Şişli.. Kadıköy..

Maltepe..

Beş Belediye yazdım.

Beşi de CHP'li..

"Sözün bittiği yer" deyip nokta koyuyorum. Yorum yapmak, elimden de içimden de gelmiyor!.

İmamoğlu ve arkadaşları düşünürler mi acaba, ötesini?.

Güldürmeyin beni..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HİZİPSAVAR

iyide hıncal efendi yaşın geldi 90 na hala öğrenemedinmi yaşadıkalrından ders almadınmı. şeytan bile asrtık chp nin olduğu yere girmiyor. başvurmuş ulu makamam onlar varken bana gerek yok diye.
 • Yanıtla

KAYA

Sakın hükümet düzeltmeye kalkmasın. Bırakın halkı istediği gibi yönetsin papazın p.çi reis hiçbir yardım yapma ki istanbullu sana ceza kesmişti cezayı kime kestiğini öğrensin. istediğiniz gibi yonetileceksiniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı