• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İranlı yazarın Osmanlı hazımsızlığı: Türkiye Halep'e asla ulaşamayacak

İranlı yazar Hamid Reza Naghashian, Suriye ve İdlib’le ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türk hükümeti, Osmanlı İmparatluğu’nu yeniden canlandırma fikriyle bazı eylemlerde bulunuyor.” Diyerek Türkiye’yi suçlayıp Esed rejiminin işlediği savaş suçlarını görmezden geldi.

2020-02-15 11:23:00 - 2020-02-15 11:28:51
İranlı yazarın Osmanlı hazımsızlığı: Türkiye Halep'e asla ulaşamayacak

 Yunus Bayar    yeniakit.com.tr 

Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşananlarla ilgili bir yazı kaleme alan İranlı yazar Hamid Reza Naghashian, Türkiye’nin Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden canlandırmak için eylemlerde bulunduğunu iddia etti. Esed rejiminin bölgede yaptığı vahşetleri görmezden gelen Naghasihian, “Siyonist rejimin desteğiyle Türkiye'nin ve Batının Suriye'deki çatışmaların sona ermesini istememesi, Siyonistlerin yayılmacı politikalarına bağlı olan ve Türkiye'nin bu politikaların alevlerini körüklemesi şaşırtıcı ve Erdoğan hükümeti için bir uyarı niteliğinde. Suriye güvenli ve barışçıl bir ülke olmalı ve İran ve Rusya bu hayırlı süreci destekleyecek. Türkiye, Halep'in asla Türkiye'ye düşmeyeceğini de bilmelidir.” Dedi.

Naghashian’ın yazısı:

Türk hükümeti, Osmanlı İmparatluğu’nu yeniden canlandırma fikriyle bazı eylemlerde bulunuyor.

Suriye'nin kuzeyinde Rusya’nın da yardımıyla Türk Ordusunun Fırat Kalkanı Harekâtı olarak adlandırdığı operasyonu, Suriye Ordusu'nun işgal altındaki El-Bab kasabasının güneyindeki pozisyonlarına karşı barışçıl bir çerçevede yerleştirmemesi Müslüman dünyasında birlik arayışı sloganı ile düşmanlık yapmanın bir kanıtı.

Türk Cumhurbaşkanı yapmış olduğu konuşmada Rus yetkilileri, Tahrir al-Sham ve Al-Nusra Cephesi gibi çok uluslu teröristleri kurtarmak için Suriye Ordusu'nun operasyonunu derhal durdurma çağrısı yaptı.

Batı, ABD, Avrupa ve Türkiye tarafından desteklenen teröristler, hayali operasyon hedeflerinin İdlib şehrini ele geçirmek olduğunu iddia etti. Aslında Suriye Ordusu, El-Bab kasabasının güneyinde Tadef kentinde ve savaşan güçler arasındaki tampon bölgede konuşlanmıştı ve kimseye zararları yoktu.
Siyonist rejimin desteğiyle Türkiye'nin ve Batının Suriye'deki çatışmaların sona ermesini istememesi, Siyonistlerin yayılmacı politikalarına bağlı olan ve Türkiye'nin bu politikaların alevlerini körüklemesi şaşırtıcı ve Erdoğan hükümeti için bir uyarı niteliğinde. Suriye güvenli ve barışçıl bir ülke olmalı ve İran ve Rusya bu hayırlı süreci destekleyecek. Türkiye, Halep'in asla Türkiye'ye düşmeyeceğini de bilmelidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hamido

Lan onun bunun çocuğu, sizin ne işiniz var orada, Halep özbe öz Türk yurdudur.
 • Yanıtla

Fırat Kalkanı

Pers katil zındık köpek.Yakında görürsün gerçeği.Dedem yavuz boşuna bu pers putperest köpeklerinin işini bitirmemiş.İrandaki Türkler bu ülkeden ayrılmalıdır.İran parçalanmalıdır...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı