• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gündemi sarsan açıklama: Adil Öksüz'ün paketlenmesi an meselesi

Türkiye Gazetesi Yazarı, FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yakalanmasının an meselesi olduğuna dair emarelerin olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-12-07 17:36:00 - 2019-12-07 17:43:31

Bir televizyon programına konuk olan Türkiye Gazetesi Yazarı, FETÖ firarisi Adil Öksüz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun FETÖ'nün kilit ismi firari "Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz" açıklamasını değerlendiren Türkiye Gazetesi yazarı, "Süleyman Soylu'nun açıklamasını iki yönlü buluyorum. Saklanan adamların en büyük korkusu izinin bulunduğu korkusudur. Saklanan kişinin yer değiştirmesi sağlanarak izinin bulunması. ikinci yönü ise 'Yerini biliyoruz, zamanı geldiğinde operasyon yapılacak' mesajı vermek. Biz istihbaratımızı zaman zaman gömmekte mahiriz ama son dönemler firari FETÖ'cülerin paketlenip getirilmesinde istihbarat teşkilatlarımızın hakkını teslim edelim." dedi.

"Adil Öksüz İstiklal caddesinde oturmuyor"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın (Bakan Soylu'ya yanıtı) 'Adil Öksüz'ün yerini biliyorsanız, gidin getirin' sözüne katılmadığı ifade eden yazar, "Adil Öksüz İstiklal caddesinde oturmuyor. Ya Almanya'dadır ya Amerika'dadır ya da başka ülkededir. Bunun için operasyon yapmak gerekiyor." vurgusunu yaptı.

Türkiye'deki FETÖ döngüsü yakalanırsa Adil Öksüz çözer

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da firari Adil Öksüz için kullandığı ifadeleri ilginç bulduğunu söyleyen yazar sözlerine şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan bir şeylerin sinyalini zaman zaman veriyor. Açıklamasında kullandığı 'paket' kelimesi bana çok ilginç geldi. Önümüzdeki dönemlerde Adil Öksüz'ün yakalanıp Türkiye'ye getirilmesi noktasında ciddi adımların atılmasını bekliyorum. Adil Öksüz önemli bir adam. Türkiye'de FETÖ'nün döngüsünü yakalanırsa çözebilecek bir kişi."

O dönemde yargı FETÖ'nün elindeydi

19 Temmuz'da Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamaya ilişkin sözlerini hatırlatan yazar, "Bu adamın serbest bırakılması çok ciddi bir olaydır. Bu hakimler hemen sorguya çekilmelidirler. Bunu serbest bırakan hakimlerin de FETÖ ile bir bağlantısı ortaya çıkacaktır demiştim. Zaman zaman FETÖ'cü hakimler kendini bitirme pahasına böyle kararlar verebiliyorlar. O dönem çeşitli vesilelerle hukuk FETÖ'nün elindeydi. Böyle kararlar verebiliyorlardı. Bu kararlardan biri de Adil Öksüz'dür." şeklinde konuştu.

FETÖ ile mücadelede henüz hedeflendiğimiz noktada değiliz. İğne ile dalmamız gereken yerlere kepçe ile daldık diyen yazar, "Bazı yerlerde mağduriyetler oluşturuldu. Bu yine televizyonlarda söylenen 100 binlerden oluşan bir mağduriyet değil. Bunu söylerseniz FETÖ'cülere de cansuyu vermiş olursunuz." uyarısında bulundu.

Beraat alan bazı kişilerin mülki amirlerinde sıkıntı var

Mahkemelerden beraat ve işe iade kararları alan bazı kişilerin mülki amirlerinden kaynaklı sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken yazar, "OHAL komisyonunun raporuna göre mağduriyet sayısı yüzde 8-9 civarında. Bunlar da mahkemelerden beraat ediyor. Göreve iade kararları veriliyor ama mülki amirlerin bu konuda bir sıkıntısı var. FETÖ mağduriyetini gidermek için devletin bunun üzerine gitmesi gerekir." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ALADKAD

BİR MAĞDURİYET OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. FETÖ BİR GLADİO ÖRGÜTLENMEDİR
 • Yanıtla

Mehmet AK

Ya Huuu madem operasyon yapılacak niye duyurup ta adamı uyandırıyorsunuz ? yakalansın haberi yaparsınız .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23