• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gülcü'den Ehl-i Sünnet Cemaatleri hedef alanlara sert tepki: İlimden, fikirden, sanattan nasibi olmayan müptezeller

Araştırmacı Yazar Mahmud Sami Gülcü yeniakit.com.tr'ye, Şehvetiye Tarikatı adlı kitabında birkaç sapkın sözde tarikat lideri üzerinden Ehl-i Sünnet Cemaat ve Tarikatları hedef alan İsmail Saymaz ve onu destekleyen çevrelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gülcü, "İslam’a düşmanlıklarıyla malum çevrelerdeki kıymetleri, yazılarının sanat değerinden değil, bu milletin değerlerine hakaretten ileri gelmektedir" dedi ve ekledi: " Bunlar ilimden, fikirden, sanattan nasibi olmayan müptezellerdir."

Yeniakit Publisher
2019-12-05 13:07:00 -
Gülcü'den Ehl-i Sünnet Cemaatleri hedef alanlara sert tepki: İlimden, fikirden, sanattan nasibi olmayan müptezeller

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Araştırmacı Yazar Mahmud Sami Gülcü, Ehl-i Sünnet Cemaat ve Tarikatlar üzerinden İslam'ı hedef alan çevrelerin kamuoyunu yönlendirme çabalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ehl-i Sünnet tekke ve dergahların İslam Dinindeki önemine vurgu yapan Mahmud Sami Gülcü, "Romanda, tiyatroda, sinemada sürekli Meşayıh-ı Kiram aşağılandı, iftiralara maruz kaldı. Sultan II. Abdulhamid’e karşı organize edilen protestolarda cübbe giydirilen sarhoşların 'Şeriat isteriz.' diye bağırtılması gibi, 28 Şubat sürecinde de İslam’la alakası olmayan bir kaç sefilin ‘şeyh’ gibi gösterilerek her türlü iffetsiz işlere bulaşmasına göz yumuldu." dedi.

'Bunlar muhabir değil yapılan küresel planın figüranları'

Geçmişten bugüne sahtesi gösterilerek hakiki tasavvuf ehlinin aşağılandığını vurgulayan Gülcü, "Hadiseye Alem-i İslam zaviyesinden bakıldığında planın Türkiye’ye özel değil, küresel olduğu görülmektedir. Muhabirlikten ziyade tahkir ve tezyif memurluğu yapan bizdeki sefiller ise bu küresel oyunun figüranlarıdır." ifadelerini kullandı.

'Osmanlı'nın en önemli direnişçileri Şeyhlerdi'

Osmanlı Dönemi'nde en önemli direnişçilerin Şeyhler olduğunu hatırlatan Gülcü, şunları söyledi:

"Osmanlı İslam Devleti, siyasi manada sahneden çekilince Cezayir’de meydana Abdülkâdir Cezairî indi. Cezairî, bir tarikat şeyhidir ve Fransızlara karşı örgütlenip savaşan halkın şeyhi olduğu gibi aynı zamanda kumandanıdır. Osmanlı Ordusu çekilince Libya’da İtalya’ya karşı kim direniyor? Bir tarikat şeyhi olan Ömer Muhtar. Müritlerine, talebelerine ‘Şimdi meydana iniyoruz.’ diyor. Ona, ‘Teslim ol.’ dediklerinde ‘Asla teslim olmayacağız. Ya Şehit olacak ya da zafer kazanacağız.’ diye karşılık veriyor. 16 yıl Cihad ediyor, sonra idam ediliyor. Osmanlı Ordusu'nun zaafiyete düştüğü anlarda orduya yardım etmek için bir Şazeli şeyhi olan İzzeddin Kassam Suriye’den Libya’ya giderken Mısır’da İngilizler tarafından tutuklanıyor. Hapisten çıkınca Filistin’e dönüyor. Orada Yahudilere karşı Cihad'ı başlatan kişi İzzeddin Kassam’dır. Kassam Tugayları, adını ondan alır. Osmanlı Ordusu Suriye’den çekilince halkı Fransızlara karşı kıyama çağıran yine bir tarikat şeyhi Bedreddin Hasenî Hazretleri'dir."

ATO, Saymaz'ı 'Marka' ilan etti

Şehvetiye Tarikatı adlı kitabında anlattığı birkaç sapkın sözde tarikat lideri üzerinden Ehl-i Sünnet Cemaat ve Tarikatları hedef alan İsmail Saymaz, ATO tarafından düzenlenen 'Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları' etkinliğinde Ankaralılara 'Marka' olarak sunmuş ve bu durum kamuoyunun tepkilerine sebep olmuştu. Saymaz, ATO Congresium'da yaptığı konuşmasında Yeni Akit Gazetesi'ni hedef almıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

ismail saymaz sana helal olsun,kutsal dinimizi kendi kirli pis siyasetlerine alet edenlere iyi dersler veriyorsun.
 • Yanıtla

turgut

bu ismail saymaz denen ....... devamlı bunu yapıyor cübbeli ahmet hoca suratına tükürdü şukur dedi bu 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23