• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gaza geldi... Abdullah Gül’e yakın isimden skandal benzetme!

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyım atandığı iddiaları Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yalanlanırken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakın isimlerden olan Raşit Aydın’dan skandal bir benzetme geldi.

2020-01-22 14:21:00 - 2020-01-22 14:25:59
Gaza geldi... Abdullah Gül’e yakın isimden skandal benzetme!

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyım atandığı iddialarıyla ilgili 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakın isimden tepki geldi.

Gül’e yakın isimlerden Raşit Aydın, Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyım atandığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Aydın, "Bilim Sanat Vakfına el konulması 28 Şubat sürecinde Milli Gençlik Vakıfı’na yapılanları hatırlatıyor. Yazık" ifadelerini kullanarak skandal bir benzetmeye imza attı.

İddialar doğru değil

Vakıflardan sorumlu Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ise Bilim Sanat Vakfı'na kayyım atandığı yönündeki iddiaları yalanlayarak bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yaşanan durumun bir kayyım ataması değil, kanuni zorunluluk olduğunu belirten Demircan şu ifadeleri kullandı;

“Bilim Sanat Vakfı'na kayyum atanmamıştır. Kayyım ataması bir mahkeme tasarrufudur. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yönetimi devralması; geçici bir durumdur, kanuni ve zorunlu bir tasarruftur. Zarara uğratılan, borçları ödenmeyen İstanbul Şehir Üniversitesi'nin mali kayıtları incelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Vakıf fonksiyonları aynen devam etmektedir.”

Kayyım iddiaları Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından da yalanlandı. Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamda, “Bu eylem Bilim Sanat Vakfının tüzel kişiliğinin korunmasına, maddi varlıklarına ve kuruluş amaçlarına sahip çıkmasına yönelik bir eylemdir. Bu bir kayyum ataması değildir” ifadelerine yer verildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Acı Deyze

Leeen Abdilleh valla guzum zen baladayı eyice dağıtıvirdin guzum yaa. Hakkat pek dolduruşa geleyon be guzum. Eyisin değil mi guzum. Aman guzum, aman el aman, şeytana uyma, gaza, havaya gelme gözünü açtığında kendini ..k çukurunda görüverirsin maazallah.
 • Yanıtla

Gazetecilik

Akit senin ilgileneceğin gaz haberi doğalgaz olmalı elektrik olmalı. Goygoyculuk yapma güçlüden yana değil haktan halktan yana ol
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı