• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekmeği ile oynanan işçi kendini yakmıştı! CHP'li belediyeden skandal savunma

Ekmeğiyle oynanan Mustafa Şenol B. isimli işçinin kendini yakmasına ilişkin CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, açıklamalarda bulundu. Seçer, Tarsus'ta kendini yakmak isteyen vatandaşın belediyeye ait resmi plakalı aracı mesai saatleri dışında ve tatillerde kendi özel işleri için 482 kilometre kullandığını, bu disiplin soruşturması nedeniyle işten çıkarıldığını iddia etti. Bununla da yetinmeyen Seçer, kendini yakan işçinin birileri tarafından kullanıldığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-02-15 12:13:00 - 2020-02-15 12:16:51
Ekmeği ile oynanan işçi kendini yakmıştı! CHP'li belediyeden skandal savunma

Geçtiğimiz günlerde Tarsus İlçesi Tozkoparan Mahallesi’nde meydana gelen olayda belediye binası önüne gelen 32 yaşındaki Mustafa Şenol B. "Belediye Başkanıyla görüşmek istiyorum” şeklinde bağırarak, üzerine döktüğü benzini elindeki çakmakla ateşledi. Alevler içinde kalan şahsa itfaiye ekipleri müdahale etti. Ağır şekilde yaralanan şahıs, ambulansla hastaneye götürülerek tedavi altına alınmıştı.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mustafa Şenol B.'nin disiplin soruşturması nedeniyle işten çıkarıldığını öne sürdü.

"Haziran ayında, disiplin soruşturmasıyla çıkarıldı"

Tarsus'ta kendini yakmak isteyen vatandaşla ilgili yalan yanlış haberler yapıldığını iddia eden CHP'li Başkan kendini yakan işçinin birileri tarafından kullanıldığını üzülerek gördüğünü söyledi.

Seçer, şunları söyledi:

"Yok efendim evine tehdide gitmişler. Yok efendim ben demişim ki seni çıkaracağım ki yerine birine alayım. Performans nedeniyle çıkarmışız. Böyle bir şey yok. Bu arkadaşımız imar inşaat bünyesinde çalışırken zimmetinde bulunan aracı mesai dışında ve tatil günlerinde 482 kilometre resmi plakalı aracı kullanmış. Güveni kötüye kullanma suçunu işlediği gerekçesiyle disiplin suçuyla görevine son verilmiş. 20 Haziran 2019'da. Bu arkadaşın polis kaydında adam yaralama, hakaret gibi kayıtları var. Bu konuyla ilgili açıklama yapmadık bugüne kadar. Dinledik. Bir milletvekili bir konuyu meclis kürsüsünde dile getirirken iyice süzgecinden geçirmesi lazım. Ben orada da görev yaptım. Meclis mikrofonlarında her aklına gelen konuşulmaz. Sizin orada çıkıp sanki bu vatandaşım dün performans nedeniyle Mersin Büyükşehir'den çıkmış da bugün kendisini yakmaya çalışmış gibi görüntü vermeye çalışmanız toplumu tahrik etme anlamına gelir. Arzu etmediğimiz olaylarla karşı karşıya kalırız"

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer (ortada)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

alo

mersin ve diger beleyediyelerde ve kamu mali vasitalari kendi ozel isi icin kullananlarin....
 • Yanıtla

mehmet soylu

akp yi vurmak için bol bol kullandınız bu şahsı ve eylemini, döndü dolaştı cehapeyi vurdu aynı silah, şimdide "kullanılıyor" diye mızıkçılık yapılsın, olacak şey değil desem yalan olur söz konusu cehape olunca, darbenin siyasi ayağı netekim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23