• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'düzenleyeceğiz' dedi, AK Partili Kalsın itiraz etti!

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin eleştirilerine karşın sözleşmeyi savunmaya devam etti. Yeniakit.com.tr'nin telefonla ulaştığı Kalsın, "Akit'in İstanbul Sözleşmesi ile ilgili karnesi zayıf. Konuşmak istemiyorum." dedi.

2020-02-21 18:58:00 - 2020-02-21 19:01:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'düzenleyeceğiz' dedi, AK Partili Kalsın itiraz etti!

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' zırvasıyla eşcinsel sapkınların yaşam tarzını meşru hale getirmeyi amaçlayan İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin açıklamalarda bulunarak sözleşmenin tekrar gözden geçirileceğini söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Yüksek İstişare Kurulu toplantısında da İstanbul Sözleşmesi yeniden gündeme getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu toplantılarda da vatandaşlardan şikayetler geldiğini belirterek İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin ifadelerine karşın TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın ise "1-2 madde üzerinden yanlış algı yaratılmasını doğru bulmuyorum. Orada muhafazakar kadınları da göçmen kadınları da dini inanışlarla alakalı koruma maddeleri var. Körün fili tarifi gibi birkaç maddenin bağlamından kopartılarak anlatılmasının yanlış ve hesaplı olduğunu düşünüyorum." diye konuştu. Yüzde 99'u Müslüman olan Türk milletinin şikayetlerini duymazdan gelen Kalsın, "Siyaset yapan insanlarız. Toplumun hassasiyetlerinin dışında davranmamız mümkün değil.” ifadelerini de kullandı.

Yeniakit.com.tr'nin telefonla ulaştığı Canan Kalsın, şunları söyledi:

"İstanbul Sözleşmesi ile ilgili Akit olarak çok başarılı bir karneniz yok. Bu konuda sizinle görüşmek istemiyorum."

'Muhafazakarların algısı ile oynuyorlar'

Her konuşmasında İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin tartışmaların bir algı operasyonu olduğunu iddia eden AK Partili Kalsın, Temmuz ayındaki açıklamasında da şu ifadeleri kullanmıştı:

"İstanbul Sözleşmesi, toplumsal cinsiyetçiliği özendirici maddeler içermiyor. İnsanların özellikle muhafazakar kesimlerin algısıyla oynanıyor. Biz bu tür çalışmalar yaparken birilerinin toplumun sinir uçlarıyla oynaması doğru değil. Troller bilgi kirliliği oluşturuyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vatandaş

''İstanbul Milletvekili Canan Kalsın'' kim dir bu kadın? ne iş yapar ?bağımsız vekil olsa seçilir mi ?
 • Yanıtla

Xyz

Vallahi de billahi de tillahi de CHP'den nefret ediyorum ama böyle Müslüman vekil göreceğime Küfürün partisinu görmeyi tercih ederim En azından küfür hakim derim Sırf bu vekiller yüzünden CHP'ye oy atacağım
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı