• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'de bir kriz daha patlayabilir! 14. kattaki sır danışmanı açıkladı

'Külliye'ye giden CHP'li' yalanıyla çalkalanan ve il başkanlıkları kongresine ilişkin iddialarla sarsılan CHP'de bir kriz daha patlayabilir. Sabah yazarı Mahmut Övür, CHP genel merkezinde milletvekillerinin dahi bilmediği “14. katta” sır bir danışman olduğunu öne sürerek yeni bir tartışma başlattı.

Yeniakit Publisher
2019-12-03 12:55:00 -
CHP'de bir kriz daha patlayabilir! 14. kattaki sır danışmanı açıkladı

'Külliyeye giden CHP'li' haberiyle yeniden alevlenen parti içi mücadelede ilginç iddialar gelmeye devam ediyor. Muharrem İnce'nin 'CHP'deki çete' diye tarif ettiği odak hâlâ merak konusu. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun ekibinde yer alan gizemli bir isim de bugünlerde merak konusu!

Sabah yazarı Mahmut Övür, CHP genel merkezinde milletvekillerinin dahi bilmediği “14. katta” sır bir danışman olduğunu iddia etti. Kılıçdaroğlu’nun tüm konuşma metinlerini o hazırlıyor. Adı Rasim Böcek. İkamet adresi ABD New York olarak görünen Böcek, iddiaya göre Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Metropol İmar A.Ş’nin de yönetim kurulu üyesi!

Övür’ün yazısının satır başları şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD’de oturan danışmanı kim? Şu sıralarda CHP’de Muharrem İnce’ye yönelik Sözcü Operasyonu nedeniyle herkes korku içinde…
O korkunun arkasında “çete” olduğunu söyleyenler de var, “Her şeyi Kılıçdaroğlu yapıyor” diyenler de… İkinci tez daha güçlü görünüyor çünkü bu konuda hem Kılıçdaroğlu daha deneyimli hem de bu tür işleri yürütecek gizemli danışmanlara sahip. O isimlerin başında da siyasi danışmanlarından Rasim Bölücek geliyor. Bölücek’in, Kılıçdaroğlu’nun kritik kararları almasında etkili isimlerden biri olduğu medyada çok yazıldı. Onların özetini, “İttihat Terakki ve Tek Parti Dönemi” uzmanı olduğunu söyleyen CHP’li Doç. Dr. Oktay Gökdemir’den dinleyelim:
“Hepimiz (CHP) Genel Merkezi 13 kat biliyorduk. Efendim bu bizim genel merkez 14 katmış… Kimse bilmiyor! 12. kat biliyorsunuz Genel Başkan katı. Oraya özel kartla çıkabilirsiniz. 13. katta Erdoğan Toprak beyefendi oturuyor. Ama bir de 14. kat var… CHP’li vekiller bile bilmiyor. Şimdi sıkı durun. Burada Genel Başkanı’nın başdanışmanı ve siyasi söylem danışmanı, Genel Başkanın bütün polemiklerini, konuşma metinlerini yazan bir arkadaş oturuyor. Gizemli, müphem. Aynı zamanda etkili, yetkili de. İlgimi çekti. Kim bu hiçbirimizin bilmediği CHP’li diyerek araştırmaya koyuldum. Meğer 5 yıldan beri iştigal ediyormuş kendileri. Adı Rasim Bölücek”
Gökdemir, Bölücek’in marifetleri arasında şunları da sayıyor:
“Ekmek için Ekmeleddin”in mucidi. 5 Haziran seçimlerinden sonra CHP’nin Devlet Bahçeli’ye “Gel sen başbakan ol biz destekleyelim” teklifi ve daha ilginci genel başkanının bir zamanlar ağzından düşürmediği 15 Temmuz için “kontrollü darbe” mottosu da bu arkadaşımıza aitmiş.”
Gördüğünüz gibi CHP’liler bile gizemli buluyor. İşte bu gizemli siyasi başdanışman Bölücek, yerel seçimlerden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yeni bir göreve daha atandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “konut, altyapı, üstyapı, yol ve köprü inşaatlarını” üstlenen şirketi Metropol İmar A.Ş’nin yönetim kurulu üyesi oldu.
Aralarında Adnan Keskin’in de olduğu yönetim kurulu üyelerinin atanmaları da doğal olarak Ticaret Sicil Gazetesi’nde ikametgah adresleriyle birlikte yayınlandı. O adreslerden biri CHP kulislerinde çok konuşulunca merak edip sordum, “Bu adresin nesi var ki bu kadar konuşuluyor?”
Ticaret Sicil Gazetesi’nden aynen aktarıyorum: “…64 kimlik No’lu 60 W, 66TH STR. Apt: 35B (…) NewYork Amerika Birleşik Devletleri adresinde ikamet eden Rasim Bölücek, 2022 tarihine kadar yönetim kurulu üyesi olarak seçilmiştir”
Adreste de bir gizem var. Ankara’da CHP Genel Merkezi’nin 14’üncü katında danışmanlık ve Metropol A.Ş’de yöneticilik yapan biri acaba neden ABD’deki ikamet adresini verir? CHP’liler gibi ben de çözemedim.”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

millet

Adamın Abd memuru olduğu adresinden belli. Vazifesi de soy isminden belli bölücek
 • Yanıtla

Mustafa DOĞAN

chp ye bişi olmaz bu olanlar meze ortak hedefleri İslam. bu krizde bir şişe rakıya patlar...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23