• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu mesaja inanmayın! Vicdansızlar tüm hesaplarınızı boşaltabilir

Yeniakit Publisher
2024-06-12 18:59:00 - 2024-06-12 19:09:11
Bu mesaja inanmayın! Vicdansızlar tüm hesaplarınızı boşaltabilir

Siber dolandırıcılıkta yen, bir yöntem daha ifşa oldu.

Dolandırıcıların hedefinde bu sefer de kripto cüzdanı olan vatandaşlar yer alıyor.

Dijital dolandırıcılıkta alınan önlemlere ve yapılan operasyon üstüne operasyonlara rağmen dolandırıcılar durmayarak yeni yöntemler keşfediyor.

Kriptoda kolay para peşinde koşanları dolandırıyorlar!

Bireysel olarak alınan tüm önlemlere rağmen buldukları yeni yöntemler ile akıllara durgunluk veren dijital dolandırıcılar bu defa gözünü kripto işleri ile uğraşan vatandaşlara dikti.

Popüler kripto uygulamasının ismini vererek güven veren, MASAK adını kullanarak ise korku veren dolandırıcılar mesajlaşma yolunu kullanıyorlar.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Vatandaşlara yollanan mesajda “MASAK tarafından varlıklarınız kısıtlanmıştır. Kısıtlamanızı kaldırınız” diyerek bir URL adresi veriliyor. Bir anlık korkuya kapılan vatandaşlar ise biriktirdikleri veya yatırdıkları varlıklarının çöp olmaması için belirtilen adrese tıklıyorlar.

Adrese tıklayan vatandaşlar dolandırıcıların ağına düşmüş oluyor. Tıklanıldığında tüm varlıkları bir anda buhar olan kurbanlar, başlarına ne geldiğini anlayana kadar iş işten geçmiş oluyor.

Adı kullanılan şirketten açıklama geldi!

Bazı kullanıcılar kendilerine gelen bu mesaja tıklamadan, firmaya ulaştı. Firma tarafından, şu cevap verildi:

“Böyle bir uygulamamızın olmadığını belirtmekle beraber ilgili mesajın tarafımızdan gönderilmediğini de bilginize sunmak isteriz. Kullanıcılarımıza sadece talepleri doğrultusunda SMS göndermekteyiz, kullanıcılarımızın dışında SMS gönderimi sağlamamaktayız.

Bu tür kısa mesajlar, Binance hesabınızın olma olasılığı düşünülerek kötü niyetli kişiler tarafından (oltalama diye bilinir) hesabınızı ele geçirmeye yönelik olarak gönderilmektedir. Lütfen bu mesajlardaki linklere tıklamayınız ve herhangi bir bilginizi girmeyiniz.

Ayrıca, güvenliğiniz ve gizliliğiniz için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na kişisel verilerinizin (KVKK ihlali) paylaşılmış olması hakkında şikayette bulunmanızı şiddetle tavsiye ederiz.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şu hale vatandaşı kim koruyacak

Nolacak kardeşim ülkede başı boşluk zirvede herşeyi millete havale şikayet eden yönetimle bukadar olur.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23