BM'den Yeni Zelanda açıklaması: Saldırıyı...

Birleşmiş Milletler, Yeni Zelanda'daki küstah saldırıyı, İslam karşıtı, terörist ve ırkçı bir saldırı olarak kabul ettiklerini açıkladı.

15 Mart 2019 Cuma 20:20
BM'den Yeni Zelanda açıklaması: Saldırıyı...

BM, Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan saldırının İslam karşıtı, terörist ve ırkçı bir saldırı olduğunu bildirdi.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin BM'den ilk açıklama geldi.

Saygı duruşunda bulundular

BM İnsan Hakları Konseyi'nin 40. oturumunda, terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Burada konseye hitap eden BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet, konseyin ırkçılığa, hoşgörüsüzlüğe, yabancı düşmanlığına ve her türlü ayrımcılığa son verilmesine karşı bir yapı olduğunu vurgulayarak, "Irkçılık, dayandığımız her şeye aykırıdır" dedi.

Terör saldırısı nitelemesi

Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan saldırıyı kınayan Bachelet, şunları kaydetti:

"Yeni Zelanda'da sadece saatler önce iki camiye yapılan ölüm saçan İslam karşıtı ve terörist saldırı, ırkçılığın can almasına korkunç başka bir örnektir. Şimdi ve 21 Mart Uluslararası Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Günü'nde, dünya halklarına, kurbanların, onların acılarının ve adalet taleplerinin yanında olacağımıza dair sözümüzü yineliyoruz. Irkçılığın her çeşidine karşı yılın her günü mücadelemiz devam edecek".

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 20:20

YORUM YAZ

  • MilletMillet8 gün önce
    Neden Hristiyani terörü demiyorlar
  • Reis HürdolaşReis Hürdolaş8 gün önce
    Bu yıl Yeni ZelandalılarınÇanakkaleye gelerekOsmanlıyakarşı saldırılarını anan ayinleri yasaklansın . Şunu görülmüyor..Bu heriflerde Çanakkale yenilgisi o kadarderin ki bizde dahi olmayan bir çocuklara kadar varan ve bunu bilinenleştiren biryayın ağıyla toplumabirfanatizme hazırlamışlardı.Mart ayındaÇanakkaleye artık bu yeni zelandalılar ayini yasaklansın
  • Bükücü Bükücü 9 gün önce
    DİREK OLARAK HRİSTİYAN TERÖRİM

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019