• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan tarih verdi: "Tüm anneler plana girecek" deyip duyurdu

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı'nın 1 ay içinde hazır olacağını duyurdu. Gül, "Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için bu planı hazırlıyoruz. Bu kapsamda yapacağımız düzenlemeler demokrasimizin daha da güçlendirilmesine hizmet edecek" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2020-02-14 16:09:00 -
Bakan tarih verdi: "Tüm anneler plana girecek" deyip duyurdu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimevi’nde akademisyenler, hukukçular ve medya temsilcilerinin katıldığı dördüncü eylem planı hazırlık toplantısında, katılımcıların görüşlerini dinleyerek notlar aldı.

Tüm anneler plana girecek

Bakan Gül, 'Cumartesi anneleri' ile 'Diyarbakır anneleri'nin çabalarının da plana girmesi önerisi üzerine şunları söyledi:

"Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için bu planı hazırlıyoruz. Bu kapsamda yapacağımız düzenlemeler demokrasimizin daha da güçlendirilmesine hizmet edecek."

"Eylem Planı’nın hazırlık sürecini katılımcı bir anlayışıyla sürdürmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede, her türlü görüş ve önerileri belirleyerek, Bakanlığımız koordinasyonunda hükümet planı haline getirilmesi sağlanacak."

İlki 2014’te hazırlanmıştı

İlk eylem planı 2014’te hazırlanmıştı. Bu planda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) nezdindeki ihlal alanlarını çözmeye yönelik faaliyetler öngörülmüştü. Yeni eylem planında, AİHM kararlarının yanı sıra diğer belgeler de titizlikle incelendi ve insan hakları alanındaki yeni gelişmeler dikkate alındı. Planla, geniş katılımlı toplantılar düzenlenerek, özgürlük ve güvenlik hakkı, adil yargılanma hakkı ve ifade özgürlüğü alanları başta ihtiyaç analizleri yapılıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ömer

Kadem de girecek feministler baş tacı olacak hatta lgbtlere bile daha fazla özgürlük gelebilir...Ama evden uzaklaştırma alan baba sokakta yatacak...Nafaka mağduru hapisi boylayacak...Erken yasta evlilik mağdurları perişan olmaya devam edecek...
 • Yanıtla

Çare

Ben anneyim Babalar ne olacak Bakanım Ben ölümüne Reisimin yanındayım size anlatayım olurda hasbelkader birisi size duyurur ALLAH rızası için 82 yaşında bir sine bayan buluyorlar dindar diyorlar ve evlendiriyorlar bayan türlü bahenelerle evden gidiyor afedersiniz aile birliği olmadan bahane uyduruyor evden uzaklaştırıyor ev büyüklerden kalma antika dolu oğlunun eşinin ölümünü fırsat bilen kişi veya kişiler evlendiriyor bayan sonra açık giysi ile geziyor adamın malına tedbir koydurdu. adam dışarıda kaldı 4 pırlanta gibi hayır sahibi evlat yetiştirdi birinci eşi evliya gibi bir bayan kadın eve erkek arkadaşlarını getiriyoruz evdeki eşyaları çalıyor mış komşuları bu insanlar bu olayı hiç hak etmedi diye ağlıyorlar mış kadın nafaka davası açmış acaba bu. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23