• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Atakan Kayalar kimdir nerelidir? Atakan Kayalar hayatı biyografisi

Filozof Atakan olarak da adlandırılan Atakan Kayalar beş ayda 250 kitap okuduğu ortaya çıktı. Yaşının çok üzerinde olan konuşmalarıyla dikkat çeken Atakan Kayalar, sosyal medyada "filozof Atakan" olarak anılıyor. Atakan Kayalar’ın annesine yaptığı küstah hareket de vatandaşlar tarafından “kitap okumuş, büyümüşte küçülmüş ama adam olamamış” yorumlarına neden oldu. Peki Atakan Kayalar kimdir? İşte Atakan Kayalar hayatı biyografisi.

2020-02-21 15:34:00 - 2020-02-21 15:36:05
Atakan Kayalar kimdir nerelidir? Atakan Kayalar hayatı biyografisi

Filozof Atakan olarak da adlandırılan Atakan Kayalar beş ayda 250 kitap okuduğu ortaya çıktı. Yaşının çok üzerinde olan konuşmalarıyla dikkat çeken Atakan Kayalar, sosyal medyada "filozof Atakan" olarak anılıyor. Atakan Kayalar’ın annesine yaptığı küstah hareket de vatandaşlar tarafından “kitap okumuş, büyümüşte  küçülmüş ama adam olamamış” yorumlarına neden oldu. Peki Atakan Kayalar kimdir? İşte Atakan Kayalar hayatı biyografisi.

Atakan Kayalar, 2010 yılında doğdu, 10 yaşında ve 5. sınıf öğrencisi. İstanbul'da yaşıyor, Avcılar Mustafa Kemal Paşa Orta Okulunda eğitim görüyor. Atakan Kayanı’nın annesinin ismi Hülya Kayalar’dır.

Kayalar, “Adım Atakan. Bu kadar. Fazla anlatabilecek hayat hikayem yok. Metafor uzmanıyım desem olmaz, beyin cerrahıyım desem olmaz, cumhurbaşkanıyım desem olmaz. Felsefeyle ilgilisin galiba dedim. Eğitim ve bireysel haklar üzerine konuşuyorduk. O an da Fethi Çağıl bir şey söyledi. Tam olarak hatırlamıyorum. Okuduğum kitaplara bakacak olursak. Kayı serisinin tamamını okudum" şeklinde konuştu. Okul öncesi felsefe eğitimi verilmesi gerektiğini ifade eden Atakan Kayalar, “Okuldan önce ayrıca bir ahlak eğitimi, ahlak, terbiye ve saygı eğitimi verilmesi gerekiyor. Ondan sonra ise felsefe eğitimi verilmesi gerekiyor. Eskiden felsefe ve psikoloji derdim ama artık sadece felsefe diyorum. Küçük çocuklara psikoloji öğretmekte büyük bir sıkıntı vardır. İnsan hep kendinde bir şeyler arar. Gider şizofreniye bakar. Ben böyle miyim, ben şöyle miyim, ben öyle olacak mıyım, ben böyle olacak mıyım, benim düşüncelerim nasıl, ya ben şizofreniysem diye düşünmeye başlar. O yüzden ilk önce felsefe ondan sonra ise tarih öğretilmelidir” ifadelerini kullandı.

Hülya Kayalar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

Atakan Kayalar’ın annesi Hülya Kayalar, “Şu an duygularım çok karışık. O kendini hemen ifade edebiliyor ama benim duygularım çok karışık. Bizim herhangi maddi, manevi beklentimiz yok. Sadece eğitim konusunda doğru, düzgün, sosyal arkadaşlarından koparılmadan biraz farklı eğitim alması. Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımızdan tek ricam oğlum Atakan Kayalar arkadaşlarından ayrılmadan öyle bir eğitim istiyoruz. Onun ötesinde çok mutluyum. Çok gururluyum. Maddi ve manevi her türlü mutlu. Halkımızdan istediğim bu hayatının devam ettirilmesi. Tıpkı benim yaptığım şekilde” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Selim unal//KONYA

Maşallah hayırlı omurler
 • Yanıtla

MESUT İYEM

BU ÇOCUĞA AİLE ÖNCE SAYGIYI ÖĞRETSİNDE SONRA CUMHURBAŞKANINA ÇIKSIN.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı