• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alpay Özalan'dan Veli Ağbaba yorumu: Yanlış partiden milletvekili olmuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın beraberindeki heyetle birlikte HDP'li Selahattin Demirtaş'ı ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "CHP, kendilerine milli duygularla oy veren vatansever vatandaşlarımızın desteğini suistimal ediyor." dedi.

2019-12-04 20:27:00 -
Alpay Özalan'dan Veli Ağbaba yorumu: Yanlış partiden milletvekili olmuş

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberinde CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre ve CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ile birlikte Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti. CHP'li Ağbaba'nın ziyaretine ilişkin yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "Veli Ağbaba, bence yanlış partiden milletvekili olmuş." dedi.

'Özge Aydın'la da basın toplantısı düzenlemişti'

"Veli Ağbaba, Selahattin Demirtaş’a neredeyse HDP’li vekillerden daha fazla sahip çıkıyor." diyen Özalan, "Kamuoyunun bildiği gibi Ağbaba daha önce de terörist Özge Aydın ile basın toplantısı düzenlemişti. Bu yüzden bu ziyaretine de şaşırmamamız gerekiyor.  CHP zaten terör sevicileri açıkça destekliyor, onlara cesaret veriyor." ifadelerini kullandı.

'CHP, HDP'ye diyet ödüyor''

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart seçiminde HDP ile ittifakını hatırlatan Özalan, şöyle konuştu:

"CHP, 31 Mart seçiminde yaptıkları ittifaktan dolayı HDP’yi desteklemek zorunda. Diyet ödüyorlar ve bu diyet ödemeler bitmeyecek. Hatta artarak devam edecek.
İttifakın bitmemesi için neredeyse dağa çıkacaklar."

"HDP Diyarbakır İl Başkanlığı Binası önünde 3 aydır eylem yapan aileleri neden bir kez ziyaret etmediler? CHP'nin bu tavrından dolayı en üzüntü duyduğum nokta, CHP’ye milli duygularla oy veren vatansever vatandaşlarımızın desteğini suistimal etmeleridir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hilâl

Sayın Alpay kasettaroğlu da çaresiz zavallı selo denen katil terörist te sahip çıkıyor 
 • Yanıtla

hasan

ama sen tam yerini bulmuşsun ....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23