• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alman Can'dan darbe tehdidi: Sizi kimse kurtaramaz

Almanya'ya kaçan Can Dündar yeni darbe iddialarını doğrulayacak skandal bir paylaşıma imza atarak darbe tehdidinde bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-02-19 14:00:00 - 2020-02-19 14:11:28
Alman Can'dan darbe tehdidi: Sizi kimse kurtaramaz

 yeniakit.com.tr 

Firari Can Dündar en son yaptığı paylaşımla darbe iddialarını haklı çıkarttı. Dündar sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "AKP’lilere bir kitap tavsiye edeceğim. Hepsini okumak zor gelirse sadece eklediğim sayfayı okuyun. Tarih haykırıyor size: “Durun, yapmayın” diye... “Bu yolda devam ederseniz, sizi kimse kurtaramaz.” diyerek tehditler savurdu.

Mehmet Ali Birand, Bülent Çaplı ve kendisinin yazdığı kısımdan bir sayfayı paylaştı.

Tümgeneral rütbesi ile cuntanın gerçek lideri olarak 27 Mayıs 1960 darbesi'ni yöneten Cemal Madanoğlu'nun sözlerine yer verdi.

Cemal Madanoğlu:

Karşıdevrimcilik iyice tırmanmış durumda. Eh partizanlık almış yürümüş. Parti diktatörlüğü öyle. Ekonomik durum, bu şartları tamamlıyor. Bu sırada en çok milleti gayrete getiren, bardağı taşıran damla Demokrat Parti'nin bir tahkikat komisyonu kurması oldu. Çok körlemesine gittiler. Yani ihtilali asıl yapan biz değiliz aslında. Onlar yaptılar.

kurulan komisyon işe başlarken tüm siyasal faaliyetleri yasakladığı gibi komisyonla ilgili haberlere de yayın yasağı koydu. Ardından getirilen bir yasayla da komisyona olağanüstü yetkiler verildi.

15 DP'li basını ve muhalefeti yargılayacak, hatta cazalandıracak ama alacakları kararlara itiraz edilemeyecekti. Komisyon, hem savcı hem şahit hem de yargıçtı. Bu adeta CHP'nin idam kararıydı.

İnönü, siyasal yaşamının en önemli ve unutlmaz konuşmalarından birini o gün, bu kanunla ilgili olarak yaptı ve dedi ki, "Arkadaşlar, şartlar tamam olduğu zaman milletler için ihtilal meşru bir haktır. Bu yolda devam ederseniz, ben de sizi kurtaramam."

 


Yazar Yusuf Kaplan darbe olacağını iddia etmişti:

"Eğer yeni bir darbe girişimi daha gerçekleştirilecek olursa, pattadanak darbe yapmayacaklar

Ortamı darbeye hazır hâle getirecekler

Bunun için planlanan ilk stratejiyi yüzdeyüz başardıklarını üzülerek söylemek zorundayım: 15 Temmuz’da Erdoğan’ın çağrısından önce sokaklara dökülen cemaatler, tarikatlar, sivil toplum kuruluşları büyük algı operasyonlarıyla şeytanlaştırıldılar; saygınlıkları da, toplumdaki sosyolojik karşılıkları da büyük yara aldı, kelimenin tam anlamıyla büyük darbe yedi; planlanan darbenin başarıya ulaşmasının önündeki en büyük engel büyük ölçüde ortadan kaldırıldı; bu ülkede bu toplumun Müslüman omurgasını oluşturan ve koruyan yegâne ve sarsılmaz kaynaklar olan cemaatler, tarikatlar aşağılanacağı kadar aşağılandı; toplumun özellikle cemaatler ve tarikatlar üzerinden tam bir inanmışlık ve adanmışlıkla hainlere, darbecilere direnme güçleri kırıldı.

Burada çok hayatî bir noktaya parmak basmış oluyorum. Darbe, laikçi, Kemalist şebekelerden gelecek... PKK, FETÖ darbede kendilerine verilecek uşaklık rollerini oynayacaklar seve seve, elbette

Devleti de, halkımızı da dikkatli ve teyakkuz hâlinde olmaya davet ediyorum. Allah, ülkemizi şer şirret güçlerin oyunlarından korusun, bize de basiret versin."

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mert memet

BİZ OKUMAYI SEVMEYİZ AMA SENİN GİBİ BİT YAVRULARINI EZMEYİ ÇOK İYİ BİLİRİZ İSTEYEN GELSİN BURADAYIZ BU SEFER ÖYLE ÖMÜR BOYU HAPİS VERİP BESLEMEYİZ
 • Yanıtla

riza

oyle twitterden atmak kolay. Gel karsimda tehdit et beni bak seni kim kurtarabilecek elimden.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23