• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

AKM üzerinden Erdoğan'a saldırdı! Mustafa Kemal istismarcısı Cumhuriyet yine sahnede

Mustafa Kemal istismarını sürdüren Cumhuriyet, bu kez AKM üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırdı. AKM’nin yıkılıp yerine opera binası yapılmasına karşı oldukları halde, inşaatın sonuna yaklaşırken projeyi sahiplenen Kemalistler, binanın ismine dair kesin bir karar verilmediği halde “Merkezin adı Atatürk olmayacak” diye yaygara koparmaya başladı.

Yeniakit Publisher
2021-02-28 12:43:00 -
AKM üzerinden Erdoğan'a saldırdı! Mustafa Kemal istismarcısı Cumhuriyet yine sahnede

 yeniakit.com.tr 

Estetikten uzak, zamanı geçmiş bir tasarıma sahip olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yıkıldı. Yerine modern bir opera binası inşa edildi. Söz konusu inşaata, Atatürk istismarında çıtayı zirveye taşıyan CHP zihniyeti başından beri karşı çıktı. Ülkenin sözde modern kesimi olduklarını iddia eden Kemalistlerin, eskimiş bir binanın yıkılıp daha modern bir biçimde yeniden inşa edilmesine karşı çıkması şaşırtmadı.

Ancak Kemalistler, opera binasının inşaatında sona yaklaştıkça projeyi sahiplenmeye başladı. İnşaatı yaptırmamak için kırk takla atan CHP zihniyeti, yine Atatürk istismarcılığı yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

CHP yandaşı Cumhuriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Artık Atatürk Kültür Merkezi demiyorum, biz orayı opera binası olarak hazırladık” şeklindeki sözlerini işaret ederek, “Atatürk devrimleriyle hesaplaşma” başlıklı bir haber yayınladı.

Binanın ismine dair kesin bir açıklama olmaması, Erdoğan’ın sadece binanın işlevinin değişmesine vurgu yapmasına rağmen Cumhuriyet’in Erdoğan’a bu sözler üzerinden saldırması Atatürk istismarı olarak yorumlandı.

Aynı zihniyet, İstanbul Havalimanı’nda da bu tutumu sergilemişti. Havalimanı yapılmasın diye ortalığı birbirine katıp davalar açan Kemalistler, inşaat tamamlandıktan sonra, “İsmi neden Atatürk değil?” diye yaygara koparmışlardı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

REİS KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK.NOKTA.
 • Yanıtla

Eltalisman

Siyonit nadir (nazi)ye Kamal?in verdiği 10.000 kurduduğu bu pacavra diyetini boyle oduyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23