• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akit’in deşifre ettiği küfürbaz din öğretmeni bu kez Arapça’yı hedef aldı

İslam karşıtı paylaşımları nedeniyle görevinden alınan ama bir süre sonra görevi tekrar iade edilen sözde 'ilahiyetçı' ve 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi' öğretmeni Cemil Kılıç, yine küstahlığıyla gündemde. İngilizce ve diğer yabancı dillerin öğretilmesinden rahatsız olmayan Kılıç, Arapça eğitimi verilmesine karşı çıkarak Twitter hesabından skandal ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2019-12-06 14:30:00 - 2019-12-06 14:35:31
Akit’in deşifre ettiği küfürbaz din öğretmeni bu kez Arapça’yı hedef aldı

 yeniakit.com.tr 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Sultan Vahdettin’in akıbeti” ile tehdit eden, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a “hain” diyen, İmam Hatiplere “IŞİD’çi yetiştiriyor” iftirası atan ilahiyatçı Cemil Kılıç, son olarak Kuran’ı Kerim’in vahiy dili olan Arapça’ya dil uzattı.

Akit deşifre etmişti

Akit’in İslam karşıtı paylaşımlarını deşifre ettiği sözde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mustafa Cemil Kılıç, gelen tepkiler üzerine görevden alınmış ancak yeniden görevi iade edilmişti.

Her hangi bir cezai yaptırım uygulanmayan sözde öğretmen bu durumdan faydalanıp şımarıklığını daha da arttırarak küstah sözlerle İslam’a ve İslami değerlere saldırmaya devam etti.

İngilizceden değil, Arapça eğitiminden rahatsız oldu!

Son olarak Arapça eğitimini diline dolayan Kılıç, Twitter hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

Türkiye’de İngilizce ve Fransızca başta olmak üzere bir çok yabancı dilde eğitim verilmesine rağmen sadece Arapça eğitiminin verilmesinden rahatsız olan sözde öğretmen "#ArapçaEğitimeHAYIR" etiketiyle şu skandal ifadeleri yazdı;

"Arapça eğitim herhangi bir yabancı dil eğitimi gibi görülemez. Bu ülkede Arapçayı kutsal görüp Türkçeyi aşağılayanlar var. Arapça eğitim Türk çocuklarını Araplaştırma amacı taşıyor. Türkçe Arapçadan zengin bir dildir. Arapçanın üçte biri Latince kökenlidir. #ArapçaEğitimeHAYIR"

Hesabında Arapça Kelime-i Tevhid yazıyor!

Arapça Kelime-i Tevhid’i Twitter’daki profilinin başına koyan küstah öğretmenin, din ve kültür olarak bu topraklarla alakası olmayan Almanca, İngilizce ve Fransızca gibi batı dillerinin öğretilmesine karşı çıkmayıp, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği dil olan Arapça’nın öğretilmesinden rahatsız olması ezikliğini ve  batı uşaklığını bir kez daha ortaya koydu.

Küstah öğretmenin alçak sözlerine sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi. Bazı kullanıcılar Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu zihniyetteki birinin çocuklara dini eğitim vermesi için görev vermesini eleştirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hak

Cemil Kılıç iyi adamdır, iyi yazardır.
 • Yanıtla

BUNUN SOY AĞACINDA 

f
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23