• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti kurmaylarından döviz açıklaması!

AK Parti kurmayları, kurdaki dalgalanmanın bir süre sonra belli bir noktada duracağını ifade etti. Faizin düşük tutulmasıyla yatırımın teşvik edilmesinin hedeflendiğini, bunun da üretim ve istihdama katkı sağlayacağını kaydeden AK Partililer, bu politikanın beş-altı ay sonra ekonomiye olumlu yansıyacağını söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-11-24 17:13:00 -
AK Parti kurmaylarından döviz açıklaması!

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın haberine göre dün gün boyu küçük gruplar halinde toplanan AK Parti kurmayları, dövizdeki dalgalanmayı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘yeni ekonomi modeli’ne yönelik piyasaların verdiği geçici tepki olarak yorumladı. Erdoğan’ın pazartesi günkü kabine toplantısındaki “Karşımızdaki bu tablo bizi bir tercihe zorlamıştır. Ya ülkemizde eskiden beri hakim olan anlayışı sürdürerek yatırımdan, üretimden, büyümeden, istihdamdan vazgeçecektik ya da kendi önceliklerimize göre yolumuza devam ederek tarihi bir mücadeleyi göze alacaktık” açıklamasına dikkat çeken AK Partililer, ‘kur baskısına direnerek’, düşük faiz ile yatırımın teşvik edileceği bir ekonomi modelinin denenmesi kararı alındığını vurguladı. Kurdaki dalgalanmanın bir süre sonra belli bir noktada duracağını ifade eden AK Parti kurmayları, faizin düşük tutulmasıyla yatırımın teşvik edilmesinin hedeflendiği, bunun da üretim ve istihdam olarak ekonomiye yansıyacağını kaydetti.

"Beş-altı ay sonra ekonomiye olumlu yansıyacak"

AK Partililere göre, bu politika beş-altı ay sonra ekonomiye olumlu yansıyacak. Merkez Bankası’nın bu aşamadan sonra faiz yükseltmesinin söz konusu olmayacağını ifade eden AK Partililer, olumlu sonuç alınması için dar gelirli kesimleri rahatlatacak adımların da yeni yılla beraber atılacağı beklentisini dile getirdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Celalettin

Elbetteki düsürulen faizin onumuzdeki aylarda faydasi olacaktir ve bundan eminim.lakin dusurulmus olan bu oranda cok yuksek %8 lere kadar indirmeye devam edilmelidir.
 • Yanıtla

Trabzonlu

21 yıllık iş hayatım var kendi iş yerimizi açalım ülkemize faydamız olsun. Dedim Alacağım tezgah ithal gerceği yerliside dövizle satılıyorya devlet teşviği tazminatımızı birleştirelim dedik yalnız para 2 ayda eridi teşvikler arttırılsın
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23