Adnan Polat resmen açıkladı! Başkan adayı olacak mı?

Galatasaray eski başkanlarından Adnan Polat, başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

17 Nisan 2018 Salı 12:02
Adnan Polat resmen açıkladı! Başkan adayı olacak mı?

"BAŞKAN ADAYI OLMAYACAĞIM"

- Bu dönemde başkan adayı olma gibi bir düşüncem yok. Şu dönem için başkan adayı olmak için müsait değilim.

- Galatasaray taraftarı olmasa, kulüp ayakta duramaz. Bütün taraftar dernekleri ve taraftar gruplarına teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik için Galatasaray'ın şimdi de aklıyla mücadele etmesi lazım.

- Galatasaray genel kurul üyeleri, sadece topun çizgiyi geçmesiyle değerlendirmemesi lazım. İşin ekonomik ilişkileri var, devletle olan ilişkiler var, yurt dışındaki temsil edilmesi var.

- Ben burada günü kurtarmanın peşinde değilim; ben geleceği kurtarmanın peşindeyim" demiştim 2011 yılında.

- Ben en çok 2011 yılındaki sekizincilikten gurur duydum. O dönemde 18 takımın 12'si şikeye bulaşmıştı. Bunu bana 9 ay boyunca beni ve yönetimi dinleyen savcı söyledi.

- Galatasaray'a şu anda 24 saat mesaimi ayıracak durumda değilim. Yapmam gereken büyük projeler var.

- Biz Euro 2024'ü Türkiye'de yaptırmak istiyoruz ama bütün kulüplerimiz UEFA'nın baskısı altında. Kulüplerimiz Avrupa'ya gidemiyor biz organizasyon peşindeyiz. Bu işin doğasına aykırı.

- Türk futbolu olarak kendi kendimizi yönetemiyoruz. Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ile birkaç kez görüştük. Finansal Fair-Play üzerine çalışıyor. Devletin de buna destek vermesi gerek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 12:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Nisan 2019