ABD dünyaya resmen duyurdu: Mücadele için asker gönderiyoruz

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı; bölgedeki İran tehdidiyle mücadele etmek amacıyla Suudi Arabistan'a 3 bin kişilik yeni bir güç konuşlandırılacağını duyurdu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 11:34
ABD dünyaya resmen duyurdu: Mücadele için asker gönderiyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Suudi Arabistan'a yeni bir güç konuşlandıracağın, bu konuşlandırmada savaş filosu ve hava savunma personeli bulunacak.

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, "Diğer gönderdiğimiz güçler ile ele alındığında, bölgeye 3.000 kişilik güç gönderilmiş oluyor" dedi.

Savunma Sekreteri Mark Esper, "Suudi Arabistan'ın Orta Doğu'da uzun zamandır devam eden bir güvenlik ortağı olduğunu" açıkladı.

ABD, Patriot bataryaları ve bir Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma (THAAD) Sistemi de göndereceğini açıkladı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 11:34

YORUM YAZ

 • Mustafa Kemalin askeriyiz elhamdülillahMustafa Kemalin askeriyiz elhamdülillah2 gün önce
  araplar din kardeşimiz diyen içimizdeki "dinciler" arap birliği Türkiyeyi kınadı hadi ötün bakalım şimdi.
 • DemoklesDemokles2 gün önce
  Bu Arabistan’ın siyonistlerce parçalanmasının ilk adımıdır. İngilizlerin başına koyduğu aşiretin ve Arabistan’ın mevcut durumunun sonudur. Ama bundan sonra vahhabilerin siyonistlerin her istediğini yapacakları daha tehlikeli bir sürece giriliyor. Allah ümmete bunlardan korusun
 • çaplıçaplı2 gün önce
  eee irana şimdi iyi oldu demekmi lazım yoksa yetmez on binmi olsun dememiz lazım .komşuluk işte böyle olur . ABD yi kinıyoruz, çünkü bizimmilletimiz asildir .bize asalet yaraşır ikiyüzlü olamayız genlerimizde yok .
 • selim ustaselim usta2 gün önce
  adamlar cöküyor, cökdügü icinde para aliyor o suud lardan
 • hakan drrdtahsinhakan drrdtahsin2 gün önce
  köpek balığı petrolün kokusunu aldı bi kere içe içe patlayacak bir gün :)
 • AlperAlper2 gün önce
  Suudi Amerikada arap askerin ne işi var zaten?
 • Tata TongaTata Tonga2 gün önce
  kralı koruyorlar. kral da artık kesenin ağzını açar...
 • 100 YILÖNCE BİRKESE ALTIN ALIRSAN BİNYIL ÖDE ÖDE BİTMEZ BİZİM MALAR BATICILARNEDEN AÇIZ İŞYOKMAŞ YETMİYO BATI ÇOK İYİ BATININ HANGİ TEKNOLOJİSİNİ ALDIN DİYE BİSRDUNMU KENDİNE SİLAHMIOTOMOBİLMİ UÇAKMI ALDIN YOKSA ALMADINMIAHMAKLAR CEHENEMDEN ÇIKAMAZ 100 YILÖNCE BİRKESE ALTIN ALIRSAN BİNYIL ÖDE ÖDE BİTMEZ BİZİM MALAR BATICILARNEDEN AÇIZ İŞYOKMAŞ YETMİYO BATI ÇOK İYİ BATININ HANGİ TEKNOLOJİSİNİ ALDIN DİYE BİSRDUNMU KENDİNE SİLAHMIOTOMOBİLMİ UÇAKMI ALDIN YOKSA ALMADINMIAHMAKLAR CEHENEMDEN ÇIKAMAZ 2 gün önce
  KAÇPARA ALACAN TURP
 • abdrhmnabdrhmn2 gün önce
  esas gayeleri iran değil tc dir uyanık olalım

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019