• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

28 Şubatçı isim üniversitede müdür çıktı! Büyük tepki: Bedelini ödemek yerine makam verilmiş!

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü, "Sivas'ta bölüm birincisi başörtülü öğrencilere plaket verdirtmeyen ve okul birincisinin ağzını kapattırıp konuşmasını engelleyen, başörtülü bacımıza parmak sallayarak salondan dışarı attıran 28 Şubat'ın simge isimlerinden Servet Özgür, Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunun müdürlüğünü yapıyor." ifadesini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-03-02 23:54:00 - 2021-03-03 00:16:44
28 Şubatçı isim üniversitede müdür çıktı! Büyük tepki: Bedelini ödemek yerine makam verilmiş!

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü, yazılı açıklamasında, 1995 yılında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun mezuniyet töreninde, bazı başörtülü öğrencilere yönelik olumsuz tutum sergilendiğini belirtti.

"Yaptıklarının bedelini ödemek yerine makam verilmesi 28 Şubat zulmüne ortak olmaktır"

O dönem mezuniyet töreninde yaşanan olaylara değinen Görgülü şunları kaydetti:

"Sivas'ta bölüm birincisi başörtülü öğrencilere plaket verdirtmeyen ve okul birincisinin ağzını kapattırıp konuşmasını engelleyen, başörtülü bacımıza parmak sallayarak salondan dışarı attıran 28 Şubat'ın simge isimlerinden Servet Özgür, Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunun müdürlüğünü yapıyor. 1995 yılında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun mezuniyet töreninde, tehditler yağdırdığı başörtülü öğrencilere 'Siz asla yemin etmeyeceksiniz. Hakkınızda soruşturma açtırdım. Emrediyorum, hemen soruşturma başlatılsın. Hayatınız boyunca yemin edemezsiniz.' diye bağırmıştı. Zulmüyle milletimizi ağlatanlara, yaptıklarının bedelini ödemek yerine makam verilmesi 28 Şubat zulmüne ortak olmaktır. Millete zulmeden ve millet iradesine ihanet edenler bunun bedelini ödemelidirler. İl müdürü, üniversite genel sekreteri, yüksekokul müdürlüğü yapan yetkililer, o gün dökülen gözyaşı üzerinde bugün sörf yaptırıyorlar. O kara günlerde bacılarımızın döktükleri göz yaşlarını unuttuğumuzu zannetmesinler. 1000 yıl geçse de yine unutmayacağız."

Görgülü, açıklamasında, "Konuyla ilgili Yükseköğretim Kurulu ve Toros Üniversitesi yönetimini acilen göreve davet ediyoruz. 28 Şubat post modern darbesinin 24. yıl dönümünde hala zalimler hesap vermemişse, bunlara lütuf gibi makam mevkiler verilmişse, bu zulme maruz kalan bacılarımızı ve bizleri ziyadesiyle üzecek ve üzmüştür." değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. Servet Özgür, Mersin'deki Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunun müdürlüğü görevini yürütüyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Millet

Askeri okul öğrencileri seçimi için emekli subay alınacaktı. Milliyetçi muhafazakar ve dahi Reise saygı duyan, seven Subaylar müracaat etti. Fakat alınanları görünce hayretler içerisinde kalırsınız. Koministler, solcular, ateistler ve dahi mezhepçiler bile vardı, tamamı öyle değil elbette. Sonuç, hala ordudan Teğmen atılıyor, Harp Okulu öğrencisi atılıyor. Ordu evlerinin otel odalarında tv 24, ülke tv, Tgrt, a haber, tv 100, akit tv yokmuş, olan kanallar Halk tv, Ulusal tv, krt, fox tv vb. Acaba kim iktidarda diyesi geliyor insanın.
 • Yanıtla

Mehmet

Bu şahıs daha görev başında ise yazık bu üniversitelerin haline
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23